Płyty grzewcze – czym najlepiej je czyścić?

Czytasz teraz
Płyty grzewcze – czym najlepiej je czyścić?

Kuchnia jest sercem i wizytówką każdego domu. To tutaj spędzamy najwięcej czasu, gotujemy, spożywamy posiłki w gronie rodziny. Jest to pomieszczenie które wymaga więcej uwagi niż pozostałe, ponieważ w nim przede wszystkim powinniśmy dbać o czystość. Warto zwrócić uwagę na urządzenia z których korzysta się najczęściej, ponieważ to one są najbardziej narażone na różnego rodzaju zabrudzenia. Przykładem może być płyta grzewcza – jednak nie wszyscy wiedzą, w jaki sposób powinno się ją czyścić.

Systematyczność kluczem do sukcesu

Jeśli chodzi o wybór płyty kuchennej, to mamy aż trzy możliwości. Możemy zdecydować się na płytę gazową, elektryczną lub indukcyjną. Bez względu na to, jaką wybierzemy, powinniśmy o nią dbać. Codzienna pielęgnacja oraz czyszczenie z pewnością wpłyną na komfort naszej pracy, a także przedłużą żywotność naszego urządzenia.
W czasie gotowania, warto zadbać o to, aby z garnków nic nie kapało na naszą płytę – wystarczy włączyć mniejszy ogień lub lepiej dopasować wielkość garnka do pola grzewczego.

Płyta gazowa – jak ją czyścić?

Płyta gazowa z pewnością jest najtrudniejsza do utrzymania w czystości. Jej czyszczenie jest dość kłopotliwe i męczące, ponieważ posiada liczne zakamarki w okolicach palników. Resztki kipiących potraw, które spadną na rozgrzaną powierzchnię płyty, szybko zasychają i w efekcie są trudne do usunięcia. Aby czyszczenie nie było aż tak problematyczne, warto na bieżąco ją czyścić – zarówno płytę, jak i ruszty.

Płyta ceramiczna – jak ją czyścić?

Płyta ceramiczna w przeciwieństwie do kuchenek gazowych posiada gładką powierzchnię. Dzięki temu, jest dość łatwa do czyszczenia. Oczywiście wymaga też codziennej pielęgnacji – jednak do tego, wystarczy nam wilgotna ściereczka. Systematyczne zabiegi pielęgnacyjne sprawią, że nasza płyta ceramiczna zawsze będzie się dobrze prezentować. W przypadku płyty ceramicznej, nie można stosować żadnych detergentów, gdyż mogą one porysować i zniszczyć delikatną powierzchnię.

Płyta indukcyjna – jak ją czyścić?

Najłatwiejsza, jeśli chodzi o utrzymanie w czystości, jest płyta indukcyjna. Podobnie, jak w przypadku płyt ceramicznych, mamy tutaj do czynienia z gładką powierzchnia bez zbędnych zakamarków i szczelin. Podczas gotowania powierzchnia płyty indukcyjnej pozostaje chłodna, dlatego możemy od razu pozbyć się plam i resztek żywności. Do czyszczenia płyty indukcyjnej należy używać specjalnych środków. Codzienna pielęgnacja sprawi, że nasza płyta wciąż będzie wyglądać jak nowa i posłuży nam dłużej.

młynek do odpadów Płyta Indukcyjna Amica MPI 6540 TU

Wykonanie płyty Ceramika
Ilość pól grzejnych 4
Rodzaj Płyta indukcyjna
Wysokość (cm) 5.5
Szerokość (cm) 57.6
Głębokość (cm) 51.8
sprawdź cenę
młynek do odpadów Płyta Indukcyjna Amica PI 6508PLU

Wykonanie płyty Ceramika
Ilość pól grzejnych 4
Rodzaj Płyta indukcyjna
Wysokość (cm) 5.5
Szerokość (cm) 57.6
Głębokość (cm) 51.8
sprawdź cenę
młynek do odpadów Płyta indukcyjna Amica PIH 6544PHTSU

Wysokość (cm) 5.4
Szerokość (cm) 59.2
Głębokość (cm) 52.2
Wykonanie płyty Szkło ceramiczne
Ilość pól grzejnych 4
Moc całkowita (W) 7400
sprawdź cenę

Czysta płyta a żywotność

Bez względu na rodzaj płyty grzewcze, powinniśmy o nią odpowiednio dbać. Płyta cały czas ma kontakt z żywnością, dlatego tak ważne jest zminimalizowanie zarazków i zabrudzeń. Do czyszczenia poszczególnych płyt, warto stosować specjalistyczne środki, aby nie zarysować i nie zniszczyć ich powierzchni.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin