6 funkcji, które powinna posiadać nowoczesna płyta indukcyjna

Czytasz teraz
6 funkcji, które powinna posiadać nowoczesna płyta indukcyjna

Jesteś w trakcie urządzania swojej wymarzonej kuchni? Zamiast tradycyjnej płyty gazowej, postaw na indukcję. Gwarantuje ona dużą oszczędność energii, szybkość gotowania, łatwość czyszczenia i wysoki poziom bezpieczeństwa podczas użytkowania. Sprawdź, jakie funkcje powinna posiadać nowoczesna płyta indukcyjna, by zapewniać komfortowe i wydajne gotowanie.

Funkcja Booster

Wiele płyt indukcyjnych posiada funkcję Booster, która zwiększa moc pola grzejnego o kilkadziesiąt procent, przyspieszając w ten sposób proces gotowania. Po włączeniu tej funkcji, pole grzewcze równomiernie ogrzewa dno naczynia, by nie przypalić jego zawartości. Niektóre płyty indukcyjne posiadają funkcję Booster na wszystkich polach grzejnych, a inne tylko na wybranych.

Rozpoznawanie obecności garnka

Każda nowoczesna płyta indukcyjna powinna posiadać funkcję rozpoznawania obecności garnka. Dzięki niej, pole grzewcze uruchomi się samoistnie, gdy tylko położymy na nim garnek lub patelnię. Działa to również w drugą stronę – po zdjęciu naczynia, pole automatycznie się wyłączy, co wpływa zarówno na wygodę, jak i bezpieczeństwo użytkowania.

nowoczesna płyta indukcyjna

Funkcja Bridge

Klasyczne płyty indukcyjne posiadają dokładnie określone pola grzewcze, na których należy ustawiać naczynia. Aby gotowanie było wydajne, musimy dobrać wielkość garnka do średnicy danego pola grzewczego, co w przypadku naczyń o niestandardowych kształtach bywa problematyczne. Właśnie dlatego producenci stworzyli funkcję Bridge, którą znajdziemy w bardziej zaawansowanych płytach indukcyjnych. Pozwala ona połączyć dwa sąsiadujące pola w jedną, dużą strefę grzania. Wystarczy, że ustawimy naczynie na zaznaczonym symbolu, a urządzenie od razu rozpozna jego wielkość i położenie.

Timer

Kolejną funkcją, którą powinna posiadać nowoczesna płyta indukcyjna jest Timer. Pozwala on zaprogramować czas gotowania na konkretnym polu grzewczym, dzięki czemu będziemy mogli kontrolować kilka potraw jednocześnie. Po upływie ustawionego czasu, rozlegnie się sygnał dźwiękowy informujący o zakończeniu gotowania, a pole automatycznie się wyłączy. Dzięki Timerowi, zyskamy gwarancję, że nasze potrawy będą gotować się dokładnie tyle czasu, ile potrzeba.

Wskaźnik ciepła resztkowego

Biorąc pod uwagę kwestie bezpieczeństwa, niezwykle istotną funkcją będzie wskaźnik ciepła resztkowego. Po zakończonym gotowaniu, pola grzejne wciąż są rozgrzane do wysokiej temperatury, co grozi poparzeniem. Dzięki tej funkcji, na wyświetlaczu pojawi się duża literka H, informująca o temperaturze powyżej 60°C lub mała literka h, gdy temperatura spadnie poniżej tej wartości. Gdy symbol całkowicie zgaśnie, będzie to oznaczało, że pole wystygło i może je dotknąć bez obaw o poparzenie.

Blokada bezpieczeństwa

W kuchni liczy się nie tylko funkcjonalność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo, szczególnie jeśli mamy małe dzieci. Z tego względu, każda nowoczesna płyta indukcyjna powinna posiadać szereg zabezpieczeń, które zredukują ryzyko poparzenia do minimum. Jedną z takich funkcji jest blokada bezpieczeństwa. Dzięki niej można zablokować cały panel sterowania, uniemożliwiając dzieciom i osobom nieupoważnionym uruchomienie urządzenia. Aby odblokować płytę, należy wcisnąć przyciski w odpowiedniej sekwencji.

nowoczesna płyta indukcyjna Płyta indukcyjna Amica PIH 6544PHTSU

Wykonanie płyty Szkło ceramiczne
Ilość pól grzejnych 4
Rodzaj Płyta indukcyjna
Moc całkowita (W) 7400
Zabezpieczenia
Elektroniczne rozpoznawanie obecności naczyń
Zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dzieci
nowoczesna płyta indukcyjna
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin