Do czego służy funkcja Booster w płycie indukcyjnej?

Czytasz teraz
Do czego służy funkcja Booster w płycie indukcyjnej?

Płyty indukcyjne, od kiedy tylko pojawiły się na rynku, wzbudziły duże zainteresowanie wśród konsumentów. Nowoczesny wygląd, specyfika działania, efektywność – dzięki tym cechom, szybko zajęły miejsca w polskich domach i dziś, należą do najczęściej wybieranych płyt grzewczych. Pomimo dużej popularności tych urządzeń, ich producenci nie osiadają na laurach. Wciąż starają się ulepszać te sprzęty o nowsze funkcje, które w rezultacie okazują się bardzo przydatne podczas codziennego korzystania z płyt indukcyjnych.

Płyta indukcyjna – dlaczego warto ją mieć w swojej kuchni?

Płyty indukcyjne zawsze prezentują się dobrze. Ich nowoczesny wygląd pasuje do każdej kuchni. Płaska powierzchnia płyty i brak zakamarków znacznie ułatwiają czyszczenie, a do pielęgnacji wystarczy tylko wilgotna ściereczka. Tego typu urządzenia to najbardziej energooszczędne płyty, znajdujące się obecnie na rynku. Nagrzewają się bardzo szybko, co przekłada się na niższe rachunki za prąd, a także krótszy czas oczekiwania na obiad. Ponadto, specyficzne działanie takich płyt sprawia, że ryzyko poparzenia jest znikome – nawet podczas gotowania, powierzchnia płyty indukcyjnej pozostaje chłodna. Jak widać, indukcja ma wiele zalet, a producenci wciąż starają się ulepszać ją o dodatkowe funkcje.

Co to jest funkcja Booster?

Coraz więcej nowoczesnych płyt indukcyjnych wyposażonych jest w funkcję Booster. Jest to system, który umożliwia zwiększenie mocy pola grzewczego nawet o kilkadziesiąt procent. Funkcja ta, w zależności od modelu płyty indukcyjnej może działać na jednym, dwóch lub na wszystkich polach grzewczych. Funkcja Booster w płycie indukcyjnej działa przez kilka minut – wystarczy na bardzo szybkie zagotowanie wody, czy też podgrzanie wczorajszego obiadu. Pomimo wysokiej temperatury, system jest precyzyjnie dopasowany – naczynie jest równomiernie nagrzane, ale nie dochodzi do przypalenia. Funkcja Booster może okazać się niezastąpiona, szczególnie jeśli trzeba podgrzać coś naprawdę szybko.

Płyta indukcyjna Amica PIH 6544PHTSU
Parametry pola 1: Moc 3000/3700 W
Parametry pola 2: Moc 3000/3700 W
Parametry pola 3: Moc 3000/3700 W
Parametry pola 4: Moc 3000/3700 W
Płyta Indukcyjna Bosch PIF 651FC1E
Pole indukcyjne Booster
Moc 2200/3700 W
Płyta indukcyjna Amica PI 6140 PWTU
Parametry pola 1: Pole indukcyjne Booster
Moc 1400 W
Średnica 180 mm
Parametry pola 2: Pole indukcyjne Booster
Moc 1400 W
Średnica 180 mm
Parametry pola 3: Pole indukcyjne Booster
Moc 2800 W
Średnica 220 mm
Parametry pola 4: Pole indukcyjne Booster
Moc 2800 W
Średnica 220 mm
sprawdź cenę
sprawdź cenę
sprawdź cenę

Funkcja Booster – o czym należy pamiętać?

Jak wcześniej wspomniano, funkcja Booster może działać na jednym, dwóch czy nawet na wszystkich polach grzewczych. W przypadku płyt indukcyjnych, które funkcje Booster mają na wszystkich polach, należy dokładnie sprawdzić stan instalacji elektrycznej. Najlepiej zrobić to jeszcze przed zakupem płyty – w tym celu, najlepiej poradzić się specjalisty. Nie każda instalacja pozwoli na pełne korzystanie z możliwości urządzenia tego typu. Warto również zastanowić się, czy rzeczywiście funkcja Booster jest konieczna na wszystkich polach grzejnych.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
About The Author
admin