Do czego służy funkcja Booster w płycie indukcyjnej?

Czytasz teraz
Do czego służy funkcja Booster w płycie indukcyjnej?

Płyty indukcyjne, od kiedy tylko pojawiły się na rynku, wzbudziły duże zainteresowanie wśród konsumentów. Nowoczesny wygląd, specyfika działania, efektywność – dzięki tym cechom, szybko zajęły miejsca w polskich domach i dziś, należą do najczęściej wybieranych płyt grzewczych. Pomimo dużej popularności tych urządzeń, ich producenci nie osiadają na laurach. Wciąż starają się ulepszać te sprzęty o nowsze funkcje, które w rezultacie okazują się bardzo przydatne podczas codziennego korzystania z płyt indukcyjnych.

Płyta indukcyjna – dlaczego warto ją mieć w swojej kuchni?

Płyty indukcyjne zawsze prezentują się dobrze. Ich nowoczesny wygląd pasuje do każdej kuchni. Płaska powierzchnia płyty i brak zakamarków znacznie ułatwiają czyszczenie, a do pielęgnacji wystarczy tylko wilgotna ściereczka. Tego typu urządzenia to najbardziej energooszczędne płyty, znajdujące się obecnie na rynku. Nagrzewają się bardzo szybko, co przekłada się na niższe rachunki za prąd, a także krótszy czas oczekiwania na obiad. Ponadto, specyficzne działanie takich płyt sprawia, że ryzyko poparzenia jest znikome – nawet podczas gotowania, powierzchnia płyty indukcyjnej pozostaje chłodna. Jak widać, indukcja ma wiele zalet, a producenci wciąż starają się ulepszać ją o dodatkowe funkcje.

Co to jest funkcja Booster?

Coraz więcej nowoczesnych płyt indukcyjnych wyposażonych jest w funkcję Booster. Jest to system, który umożliwia zwiększenie mocy pola grzewczego nawet o kilkadziesiąt procent. Funkcja ta, w zależności od modelu płyty indukcyjnej może działać na jednym, dwóch lub na wszystkich polach grzewczych. Funkcja Booster w płycie indukcyjnej działa przez kilka minut – wystarczy na bardzo szybkie zagotowanie wody, czy też podgrzanie wczorajszego obiadu. Pomimo wysokiej temperatury, system jest precyzyjnie dopasowany – naczynie jest równomiernie nagrzane, ale nie dochodzi do przypalenia. Funkcja Booster może okazać się niezastąpiona, szczególnie jeśli trzeba podgrzać coś naprawdę szybko.

funkcja booster funkcja booster funkcja booster
Płyta indukcyjna Amica PIH 6544PHTSU

Kolor: Czarny
Szerokość (mm): 592
Ilość pól grzewczych: 4
Booster: Tak
Minutnik: Tak
Płyta Indukcyjna Bosch PIF 651FC1E

Kolor: Czarny
Szerokość (mm): 592
Ilość pól grzewczych: 4
Booster: Tak
Ilość poziomów mocy: 17
Płyta indukcyjna Gorenje IT643SYW7

Kolor: Biały
Szerokość (mm): 595
Ilość pól grzewczych: 4
Booster: Tak
Minutnik: Tak
sprawdź cenę
sprawdź cenę
sprawdź cenę

Funkcja Booster – o czym należy pamiętać?

Jak wcześniej wspomniano, funkcja Booster może działać na jednym, dwóch czy nawet na wszystkich polach grzewczych. W przypadku płyt indukcyjnych, które funkcje Booster mają na wszystkich polach, należy dokładnie sprawdzić stan instalacji elektrycznej. Najlepiej zrobić to jeszcze przed zakupem płyty – w tym celu, najlepiej poradzić się specjalisty. Nie każda instalacja pozwoli na pełne korzystanie z możliwości urządzenia tego typu. Warto również zastanowić się, czy rzeczywiście funkcja Booster jest konieczna na wszystkich polach grzejnych.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin