Termoobieg – przydatna funkcja w piekarniku

Czytasz teraz
Termoobieg – przydatna funkcja w piekarniku

Piekarniki należą do podstawowego wyposażenia pomieszczeń kuchennych. Dzięki niem, można przygotować pieczone potrawy oraz pyszne ciasta. Obecnie, piekarniki wyposażone są w szereg funkcji, które dodatkowo podnoszą komfort korzystania z urządzenia. Przykładem bardzo przydatnej cechy wielu piekarników jest termoobieg. Jest to system cyrkulacji powietrza, który skutecznie skraca czas pieczenia potraw. Czym jest termoobieg i jak działa?

Co to jest termoobieg? Jak działa?

Termoobieg jest to system, który wprawia powietrze w ruch. W piekarniku z termoobiegiem temperatura jest wszędzie taka sama, bez względu na miejsce. Dzięki temu, przygotowywane w piekarniku potrawy gotowe są szybciej, co bezpośrednio wpływa również na koszty eksploatacji.

Jak działa termoobieg?

W wielu przypadkach, termoobieg działa za pośrednictwem grzałki pierścieniowej. Nagrzewa ona powietrze oraz wprawia je w ruch. Innym sposobem jest włączenie górnej i dolnej grzałki oraz wentylatora.

Piekarnik z termoobiegiem – duża wygoda

Dzisiaj, większość piekarników – czy to piekarniki wolnostojące, czy piekarniki do zabudowy – wyposażona jest w funkcję termoobiegu. Tak naprawdę jest to jedna z najczęściej używanych funkcji w tego typu urządzeniach. Piekarnik z termoobiegiem jest dużym udogodnieniem, Jest to dobry sposób na oszczędność czasu, a także pieniędzy.
Termoobieg to funkcja, która znacznie przyspiesza proces pieczenia. Pieczony schab, czy pyszne czekoladowe ciasteczka będą gotowe znacznie szybciej niż normalnie. Dodatkowo, piekarniki z termoobiegiem nagrzewają się szybciej i bardziej równomiernie rozprowadzają ciepło. Tym sposobem piekarnik działa krócej. Pobiera więc mniejsze ilości energii, co przekłada się na niższe rachunki za prąd.

Czy za termoobieg zapłacimy więcej?

Mogłoby się wydawać, że piekarnik z termoobiegiem będzie kosztować znacznie więcej, niż model bez tej funkcji. Tymczasem okazuje się, że ceny są bardzo podobne. Ponadto, należy wziąć pod uwagę, że termoobieg to dobry sposób na oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Piekarnik Amica EB 7541DB FINE
Wysokość (cm) 59.5
Szerokość (cm) 59.5
Głębokość (cm) 57
Zużycie energii przy grzaniu konwencjonalnym (kWh/cykl) 0.99
Zużycie energii przy grzaniu wymuszonego obiegu powietrza (kWh/cykl) 0.87
Piekarnik Bosch HSG 636ES1
Wyświetlacz dotykowy TFT
Termoobieg 4D
Termoobieg Eco
Piekarnik Amica EB 8541 Fusion Soft
Wysokość (cm) 59.5
Szerokość (cm) 59.5
Głębokość (cm) 57.5
Zużycie energii przy grzaniu konwencjonalnym (kWh/cykl) 0.99
Zużycie energii przy grzaniu wymuszonego obiegu powietrza (kWh/cykl) 0.88
sprawdź cenę
sprawdź cenę
sprawdź cenę

Piekarnik z termoobiegiem – o czym musimy pamiętać?

Termoobieg w piekarniku to duże udogodnienie, jednak trzeba liczyć się z tym, że system ten wymaga innych zachowań. Chcąc wykorzystać funkcję termoobiegu, należy ustawić niższą temperaturę. Okazuje się, że funkcja termoobiegu może się przydać, nie tylko podczas pieczenia Może być także pomocna w czasie czyszczenia urządzenia. Wystarczy do piekarnika włożyć naczynie żaroodporne z wodą i włączyć funkcję termoobiegu. Para, która wytworzy się wewnątrz urządzenia, skutecznie je wyczyści.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
About The Author
admin