Jak działa suszarka do włosów z jonizacją?

Czytasz teraz
Jak działa suszarka do włosów z jonizacją?

Suszarka do włosów jest niezbędnym wyposażeniem każdej kobiety. Pomaga szybko wysuszyć mokre włosy, dodaje im objętości i pozwala wykończyć fryzurę. Niestety suszenie gorącym powietrzem może prowadzić do problemów z puszącymi i elektryzującymi się włosami. Jest jednak na to proste rozwiązanie – suszarka do włosów z jonizacją. Jak działa i czy warto ją kupić?

Czym jest jonizacja?

Suszarka wykorzystuje gorące powietrze, aby podnieść temperaturę wody na tyle, by ta wyparowała z naszych włosów. Jednak przez bardzo wysoką temperaturę na włosach pojawiają się dodatnio naładowane ładunki elektryczne, zwane kationami. To one sprawiają, że po suszeniu włosy się puszą i elektryzują, przez co trudniej jest je dobrze ułożyć. Poza tym łuski włosów się otwierają, przez co te stają się szorstkie, matowe i bardziej podatne na zniszczenia. Sposobem na te problemy jest właśnie suszarka do włosów z jonizacją. Posiada ona zamontowany specjalny generator jonów ujemnych, które neutralizują niekorzystne jony dodatnie. Tę praktyczną funkcję posiadają też prostownice.

Jak włączyć jonizację w suszarce do włosów?

Korzystanie z jonizacji nie jest trudne ani skomplikowane. Producenci projektują suszarki tak, aby zagwarantować nam, jak najwyższy komfort ich użytkowania. W jaki zatem sposób włączyć jonizację? Wszystko zależy od urządzenia, jakie mamy w domu. Większość modeli ma specjalny przycisk na obudowie, który należy nacisnąć i przytrzymać. Wtedy w kierunku naszych włosów wystrzelą jony ujemne, choć w praktyce nie odczujemy żadnej różnicy podczas suszenia. Jony bowiem nie mają żadnego zapachu, nie wydają dźwięków i po prostu ich nie widać. Na rynku dostępne są również suszarki, które mają wbudowaną stałą funkcję jonizacji. Oznacza to, że działa ona od razu po włączeniu urządzenia, nie trzeba wciskać żadnych przycisków, aby ją uruchomić.

suszarka do włosów z jonizacją

Jakie są największe zalety jonizacji?

Suszarka do włosów z jonizacją będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które mają stały problem z elektryzowaniem się włosów. Jonizacja zamyka łuski włosów, sprawiając, że stają się one gładkie, błyszczące i bardziej podatne na układanie. Dzięki temu codzienne tworzenie fryzury zajmie mniej czasu, a przy tym będzie bardziej efektowne.

Suszarka do włosów z jonizacją – dodatkowe funkcje

Na rynku znajdziemy mnóstwo suszarek z funkcją jonizacji. Warto jednak postawić na urządzenia pochodzące od sprawdzonych producentów. Ze względu na to, że jonizacja jest procesem niewidocznym, bardzo łatwo można trafić na suszarkę bez jonizacji, choć producent zapewnia, że ma ona wbudowana tę praktyczną funkcję. Wiele modeli oprócz jonizacji oferuje również inne opcje, które są przydatne podczas codziennego suszenia. Jedną z nich jest zimny nawiew, występujący również pod nazwą „cool shot”. Jest to świetny sposób na wygładzenie i utrwalenie fryzury. Wystarczy pod koniec całego procesu suszenia skierować chłodne powietrze na włosy, a te będą o wiele lepiej się układać. Oprócz tego suszarki z jonizacją często w zestawie mają dodatkowe końcówki – dyfuzor, który podnosi objętość włosów oraz koncentrator, z którego pomocą można szybko wygładzić, a nawet wyprostować niesforne kosmyki.

suszarka do włosów z jonizacją Suszarka do włosów Babyliss D570DE

Moc (W): 2200
Regulacja temperatury: 3 stopnie
Regulacja prędkości: 2 stopnie
Zimny nadmuch: tak
Jonizacja: tak
Koncentrator: tak
Dyfuzor: tak
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts

Ekspertka w dziedzinie sprzętów AGD. Śledzi najnowsze trendy i innowacje, ułatwiające nam życie. Artystka w cukiernictwie, uwielbiająca piec ciasta, torty czy babeczki. Miłośniczka książek kryminalnych i zapalona fanka wyścigów F1.

About The Author
Angelika Oleksiak
Ekspertka w dziedzinie sprzętów AGD. Śledzi najnowsze trendy i innowacje, ułatwiające nam życie. Artystka w cukiernictwie, uwielbiająca piec ciasta, torty czy babeczki. Miłośniczka książek kryminalnych i zapalona fanka wyścigów F1.