Jaką wybrać myjkę wysokociśnieniową? Doradzamy!

Czytasz teraz
Jaką wybrać myjkę wysokociśnieniową? Doradzamy!

Myjki wysokociśnieniowe Karcher to urządzenia, które doskonale sprawdzają się do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Z ich pomocą można usunąć brud z elewacji budynków, kostki brukowej, tarasów, a także mebli ogrodowych i samochodów. Podpowiadamy, jaką myjkę ciśnieniową marki Karcher warto kupić.

Myjki wysokociśnieniowe Karcher – rodzaje

Karcher jest liderem w produkcji urządzeń czyszczących pod wysokim ciśnieniem – zarówno w linii profesjonalnej, jak i domowej. Producent oferuje cztery główne linie myjek ciśnieniowych, które szybko i skutecznie usuwają brud z różnych powierzchni. Wśród nich są:

  • Myjki bezprzewodowe (terenowe) – te mobilne urządzenia zapewniają efektywność w mniej wymagających warunkach, gdyż pracują bez konieczności podłączenia do sieci elektrycznej.
  • Myjki Compact – charakteryzują się małymi rozmiarami i wygodną konstrukcją. Są łatwe w użyciu i nie zajmują dużo miejsca.
  • Myjki Power Control – te myjki są przeznaczone do intensywnego czyszczenia, z dodatkową pomocą oferowaną przez aplikację Home & Garden.
  • Myjki Smart Control – są to najbardziej zaawansowane technologicznie myjki Karcher, wyposażone w łączność Bluetooth i możliwość połączenia z aplikacją Home & Garden.

Wybór odpowiedniej myjki zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. W ofercie producenta znajdziemy zarówno podstawowe, jak i bardzo zaawansowane myjki wysokociśnieniowe. Modele K 2 i K 3 świetnie sprawdzą się do okazjonalnych prac wokół domu i w ogrodzie. Umożliwią mycie samochodów i rowerów, narzędzi ogrodowych czy czyszczenie kostki brukowej. Z kolei modele Karcher K 5 i K 7 to bardziej wydajne urządzenia, przystosowane do intensywniejszej pracy. Poradzą sobie zatem z czyszczeniem kostki, elewacji domu czy myciem dachu. Wspólną cechą wszystkich modeli jest wysoka jakość wykonania, trwałość i łatwość użytkowania, co przekłada się na długie lata bezproblemowej eksploatacji.

Myjka wysokociśnieniowa Karcher
Źródło: materiały marki Karcher

Jaką myjkę ciśnieniową Karcher wybrać do domu?

Duży wybór myjek ciśnieniowych Karcher sprawia, że nie jest łatwo dokonać wyboru odpowiedniego urządzenia. Dlatego przed zakupem warto zwrócić uwagę na najważniejsze parametry myjki, takie jak: ciśnienie wody, wydajność, moc, długość węża czy dodatkowe akcesoria.

Warto też zastanowić się, do jakich zadań będziemy głównie używać urządzenia. Jeśli myjka ma nam służyć do okazjonalnych prac porządkowych wokół domu, np. mycia samochodu, ogrodzenia czy tarasu, z powodzeniem wystarczy nam model Karcher K 2 lub K 3. Jeżeli jednak chcemy wykorzystywać myjkę do zadań specjalnych, lepiej postawić na model z wyższej półki, cechujący się wysokim ciśnieniem roboczym i doskonałą wydajnością.

Aby ułatwić Wam wybór myjki wysokociśnieniowej Karcher, przyjrzymy się kilku proponowanym modelom.

myjka wysokociśnieniowa Karcher
Źródło: materiały marki Karcher

Myjka wysokociśnieniowa Karcher K 4 Classic Car 1.679-574.0

Ta myjka świetnie sprawdzi się do usuwania zabrudzeń z różnych powierzchni wokół domu ze względu na duży wybór akcesoriów. Myjka oferuje maksymalne ciśnienie 110 barów oraz wydajność tłoczenia na poziomie 360 l/h. Pracę zdecydowanie ułatwia wąż wysokociśnieniowy o długości 3 m, który po zakończonym czyszczeniu można zawiesić na obudowie urządzenia. Szybkozłącze Quick Connect pozwala na łatwe montowanie i demontowanie poszczególnych akcesoriów, a teleskopowy uchwyt umożliwia wygodne przenoszenie urządzenia.

myjka wysokociśnieniowa Karcher
Myjka ciśnieniowa Karcher K 2 Classic Car 1.673-574.0, źródło: materiały marki Karcher

Myjka ciśnieniowa Karcher K 4 Classic Car 1.679-574.0 świetnie sprawdzi się do mycia samochodu. W zestawie oprócz 1-stopniowej lancy spryskującej oraz dyszy rotacyjnej znajduje się dysza pianowa, która pozwala na spienianie roztworu i wygodne nanoszenie go na karoserię samochodu. Dodatkowo w komplecie znajdziemy jeszcze szczotkę do mycia z miękkim włosiem, która skutecznie usunie brud z samochodu, nie pozostawiając zarysowań na jego powierzchni.

myjka ciśnieniowa Karcher Myjka ciśnieniowa Karcher K 2 Classic Car 1.673-574.0

Ciśnienie (bar): 110
Wydajność tloczenia (l/h): 360
Moc przyłączeniowa (W): 1400
Długość węża: 5 m
Wbudowany filtr wody: Tak
sprawdź cenę

Myjka wysokociśnieniowa Karcher K 3 Power Control Home & Pipe 1.676-108.0

Do rozmaitych prac wokół domu i w ogrodzie świetnie sprawdzi się myjka Karcher K 3 Power Control Home & Pipe 1.676-108.0. To urządzenie cechuje się nie tylko bardzo dobrymi parametrami, lecz także bogatym wyposażeniem, pozwalającym na skuteczne czyszczenie różnych powierzchni. Myjka generuje maksymalne ciśnienie robocze na poziomie 120 barów, a jej wydajność tłoczenia wynosi 380 l/h. Poziom podawanego ciśnienia można ustawić na lancy, a następnie sprawdzić na wyświetlaczu pistoletu spryskującego G 120 Q Power Control. Pozwoli to dobrać odpowiednie ciśnienie do rodzaju czyszczonej powierzchni.

myjka wysokociśnieniowa Karcher
Myjka ciśnieniowa Karcher K 3 Power Control Home & Pipe 1.676-108.0, źródło: materiały marki Karcher

Ta myjka wysokociśnieniowa Karcher została wyposażona w lancę Vario Power oraz dyszę rotacyjną, która generuje silny strumień wirujący, doskonały do usuwania trudnych zanieczyszczeń. W zestawie znajduje się także Home & Pipe Kit. W jego skład wchodzą: akcesorium do czyszczenia płaskich powierzchni T 1, środek czyszczący Patio & Deck o pojemności 500 ml oraz wąż do czyszczenia rur o długości 7,5 m. Taki zestaw pozwala na wydajne czyszczenie dużych, płaskich powierzchni. Poza tym użytkownik może skorzystać z aplikacji Home & Garden, aby uzyskać wszystkie niezbędne informacje o myjce i jej zastosowaniu, a także praktyczne porady dotyczące użytkowania urządzenia.

myjka ciśnieniowa Karcher Myjka ciśnieniowa Karcher K 3 Power Control Home & Pipe 1.676-108.0

Ciśnienie (bar): 120
Wydajność tloczenia (l/h): 380
Moc przyłączeniowa (W): 1600
Długość węża: 7,5 m
Wbudowany filtr wody: Tak
sprawdź cenę

Myjka wysokociśnieniowa Karcher K 7 Compact 1.447-050.0

To zaawansowana myjka ciśnieniowa Karcher, cechująca się solidną konstrukcją i doskonałymi parametrami pracy. Jest lekka i mobilna, więc nie sprawi problemów w przenoszeniu i przechowywaniu. Bez problemu zmieści się również w bagażniku samochodu osobowego. Myjka Karcher K 7 Compact 1.447-050.0 oferuje bardzo wysokie ciśnienie robocze – aż do 180 barów oraz maksymalną wydajność tłoczenia na poziomie 600 l/h. Dzięki temu sprawdzi się do zadań specjalnych, skutecznie usuwając nawet oporny brud z trudnych do czyszczenia powierzchni. Myjką z powodzeniem wyczyścimy maszyny i narzędzia ogrodowe, murki i ogrodzenia, duże samochody, kamienie i ścieżki ogrodowe, a także kostkę brukową, dach czy elewację budynku.

myjka wysokociśnieniowa Karcher
Myjka wysokociśnieniowa Karcher K 7 Compact 1.447-050.0, źródło: materiały marki Karcher

Ta myjka wysokociśnieniowa Karcher została wyposażona w dwie lance spryskujące. Lanca Vario Power umożliwia płynną regulację strumienia wody jedną ręką. Natomiast dysza rotacyjna wytwarza obracający się strumień punktowy o dużej sile i wydajności, aby skutecznie usuwać trudne zabrudzenia. Dzięki elastycznemu paskowi po zakończonej pracy wąż wysokociśnieniowy PremiumFlex z systemem anti-twist można zwinąć i zabezpieczyć na obudowie urządzenia. Warto wspomnieć, że producent wyposażył ten modele w innowacyjny silnik chłodzony wodą, który cechuje się wysoką sprawnością i trwałością.

myjka ciśnieniowa Karcher Myjka wysokociśnieniowa Karcher K 7 Compact 1.447-050.0

Ciśnienie (bar): 180
Wydajność tloczenia (l/h): 600
Moc przyłączeniowa (W): 3000
Długość węża: 10 m
Wbudowany filtr wody: Tak
sprawdź cenę

Podsumowanie

Przedstawione wyżej modele myjek ciśnieniowych to tylko mały wycinek z oferty marki Karcher. Są to jednak urządzenia, które świetnie sprawdzą się do pracy przy domu. Każdy model oferuje pewne unikalne funkcje lub wyposażenie. Dlatego wybór odpowiedniego modelu będzie zależeć od specyficznych wymagań użytkownika, takich jak częstotliwość użytkowania czy rodzaj czyszczonych powierzchni. Jednak niezależnie od tego, na jaką myjkę wysokociśnieniową Karcher się zdecydujecie, możecie liczyć na niezawodność w działaniu i wysoką jakość, gdyż są to znaki rozpoznawcze tego producenta.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 2 Average: 5]
+ posts

Ekspertka w dziedzinie sprzętów AGD. Śledzi najnowsze trendy i innowacje, ułatwiające nam życie. Artystka w cukiernictwie, uwielbiająca piec ciasta, torty czy babeczki. Miłośniczka książek kryminalnych i zapalona fanka wyścigów F1.

About The Author
Angelika Oleksiak
Ekspertka w dziedzinie sprzętów AGD. Śledzi najnowsze trendy i innowacje, ułatwiające nam życie. Artystka w cukiernictwie, uwielbiająca piec ciasta, torty czy babeczki. Miłośniczka książek kryminalnych i zapalona fanka wyścigów F1.
Comments
Leave a response

You must log in to post a comment