Jak przyspieszyć sprzątanie – zalety myjek wysokociśnieniowych

Czytasz teraz
Jak przyspieszyć sprzątanie – zalety myjek wysokociśnieniowych

Błyszczący samochód, idealnie czyste meble ogrodowe czy inne nierówne powierzchnie o licznych zakamarkach mogą być naprawdę proste w czyszczeniu, a co więcej – czyszczenie to może być przyjemne. Wystarczy zainwestować w sprzęt, który z pomocą wody pod wysokim ciśnieniem wypłucze wszelkie zanieczyszczenia z każdego, nawet najbardziej trudno dostępnego miejsca. Myjka wysokociśnieniowa to nieceniony pomocnik podczas sprzątania, ale również rozwiązanie wysoce ekonomiczne.

Myjka wysokociśnieniowa – do czego się przyda?

Każdy, kto choć raz był na samoobsługowej myjni samochodowej, będzie dokładnie wiedział, jak obsłużyć myjkę wysokociśnieniową. Tak, to takie proste, a daje tak wiele możliwości. Dokładne wyczyszczenie mebli ogrodowych, przydomowych schodów, podjazdu czy chociażby auta trwa zaledwie chwilę. Bez zbędnego wysiłku, szorowania i dłubania w trudno dostępnych zakamarkach. Liczne zabrudzenia usuniesz samą wodą pod ciśnieniem, bez konieczności stosowania jakichkolwiek detergentów. Jeżeli jednak ich zastosowanie będzie niezbędne – środków czyszczących zużyjesz znacznie mniej, niż miałoby to miejsce podczas tradycyjnego sprzątania.

myjka wysokociśnieniowa

Rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne

Regulacja ciśnienia w myjce jest możliwa za sprawą wykorzystania różnego rodzaju końcówek oraz przez samo dostosowanie mocy urządzenia. W ten sposób, z myjką ciśnieniową oszczędzasz nie tylko zużycie detergentów, ale przede wszystkim wody. Wyobraź sobie, że tę samą pracę musiałbyś wykonać z wykorzystaniem wody lejącej się na przykład z ogrodowego węża. W tym wypadku ciśnienie wody jest nawet kilkadziesiąt razy większe, dlatego do wyczyszczenia tych samych powierzchni potrzebujesz jej znacznie mniej. Ponadto zbędne stają się wszelkie gąbki, szczotki czy szmatki.

Super bezpieczne mycie

Działająca pod ciśnieniem woda jest wyjątkowo bezpieczna dla mytych powierzchni. Za jej sprawą zniwelowane zostaje ryzyko ich zadrapania czy porysowania. Praktycznie nie ma więc możliwości ich uszkodzenia. Swobodnie więc z pomocą myjki wysokociśnieniowej możesz myć samochodową karoserię czy ukochany rower, ale też i maszyny rolnicze oraz sprzęty ogrodowe – zwłaszcza, że w najlepszych myjkach wysokociśnieniowych ciśnienie wody możesz łatwo regulować.

Jak wybrać myjkę wysokociśnieniową?

Wybierając myjkę ciśnieniową, poza podstawowymi parametrami, zwróć uwagę na to, by była ona jak najbardziej mobilna. Lekkie urządzenie, które możesz przenosić z miejsca na miejsce, da Ci znacznie więcej swobody, ale też będzie miało znacznie więcej zastosowań. Dlatego tak ważne jest, by myjka była poręczna i posiadała wygodny uchwyt.

myjka wysokociśnieniowa Myjka ciśnieniowa Karcher K3 Car&Home 1.601-820.0

Wydajność tłoczenia (l/h) 380
Moc znamionowa (W) 1600
Ciśnienie robocze (bar) 20
Ciśnienie maksymalne (bar) 120
Maksymalna temperatura doprowadzenia (st C) 40
Zbiornik na detergent tak
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin