Małe AGD w kuchni – jakie sprzęty wybrać?

Czytasz teraz
Małe AGD w kuchni – jakie sprzęty wybrać?

Myśląc o wyposażaniu kuchni, w pierwszej kolejności planuje się zakup lodówki, kuchenki czy zmywarki. Z czasem jednak okazuje się, że za sukcesem przygotowywania smacznych potraw, stoją sprzęty nieco mniejsze, a niezwykle użyteczne jako dodatki do kuchni. Jeśli chodzi o małe AGD, to w każdym gospodarstwie domowym może przydać się przynajmniej kilka takich przedmiotów. Jakie dokładnie? O tym poniżej.

Blender

To urządzenie występuje najczęściej w dwóch formach – ręcznej albo kielichowej (stojącej). Blender ręczny jest niezwykle przydatny do przygotowywania zup o konsystencji kremu oraz rozdrabniania produktów bezpośrednio w miskach czy garnkach. Jest on lekki, bardzo poręczny i nie zajmuje wiele miejsca. Do takiego blendera najczęściej dołączone są wymienne końcówki, niekiedy też pojemniki do miksowania. Natomiast blender kielichowy (do którego wlewa się lub wsypuje pokarmy), przydaje się do miksowania i rozdrabniania większych ilości składników spożywczych. Wrzuca się je do wysokiego kielicha zamontowanego na podstawie. Stojące modele blenderów najczęściej wyposażone w jeden zestaw noży, choć znaleźć można oczywiście sprzęty z kompletem dodatkowym (np. do kruszenia lodu). Wśród małego AGD do kuchni nie może więc zabraknąć blendera.

Grill elektryczny albo opiekacz

Domowy grill elektryczny (ewentualnie opiekacz typu panini) pozwolą na wygodnie i smaczne przygotowywanie różnych opiekanych i grillowanych potraw. Można do nich zaliczyć: kanapki na ciepło, tosty, różnego rodzaju mięsa oraz ryby i grillowane warzywa. Na rynku można znaleźć obecnie naprawdę różne modele opiekaczy i grillów elektrycznych, które charakteryzują się odmienną mocą, rozmiarami i dostępnymi funkcjami. Grille stołowe sprawdzą się w życiu codziennym, ale też np. w czasie rodzinnych imprez. Natomiast grille stojące to takie urządzenia, które można używać w kuchni, a po rozmontowaniu także na zewnątrz. Trzeba pamiętać, że wybór do kuchni grilla elektrycznego będzie rozwiązaniem nie tylko wygodnym, ale też zdrowszym, bo nie trzeba będzie używać wtedy tłuszczu. W czasie zakupu grilla należy zwróć uwagę na: rodzaj rusztu/płyty, obecność powłoki zapobiegającej przywieraniu potraw oraz na sposób odprowadzania tłuszczu i soków.

małe AGD do kuchni

Wysokiej jakości czajnik elektryczny

Najlepiej wybrać taki model, który będzie bezpieczny – to znaczy nawet tuż po zagotowaniu wody pozostanie jedynie lekko ciepły (będzie takie kiedy będzie posiadał podwójne ścianki). Do bardzo przydatnych opcji czajnika elektrycznego zaliczyć będzie można także opcję regulacji temperatury wody oraz dźwięki sygnalizujące włączanie i wyłączanie sprzętu.

Ekspres przelewowy

To niewielkie urządzenie pozwala na zaparzenie pysznej kawy. Lepszy model ekspresu będzie pracował cicho i szybko. Dobrze też kiedy będzie wykonany z naprawdę dobrej jakości materiałów. Przydatną funkcją będzie regulowana szybkość przepływu wody,. Pozwala ona bowiem na regulację mocy zaparzania kawy.

Odkurzacz Bosch BGB45330 Odkurzacz Beko VCC34801AR

Rodzaj Odkurzacz workowy
Moc wejściowa (W) 800
Poziom mocy akustycznej (dB) 80
Automatyczne zwijanie kabla tak
Zasięg pracy (m) 7.5
Konstrukcja rur Teleskopowe
Pojemność worka/pojemnika (l) 2.1
Rodzaj filtrów EPA 12
sprawdź cenę
Blender Amica BTM 5012 1190251 Blender Amica BTM 5012 1190251

Moc (W) 800
Regulacja prędkości tak
Ilość prędkości Płynna regulacja
Tryb pulsacyjny tak
Pojemność (l) 1.5
Pokrywa Pokrywka z miarką
sprawdź cenę
Ekspres ciśnieniowy Amica CT3011 Ekspres ciśnieniowy Beko CEG5331X

Rodzaj Ekspres ciśnieniowy
Rodzaj montażu Wolnostojący
Typ ekspresu Automatyczny
Moc (W) 1350
Ciśnienie (bar) 19
Wytwarzanie ciśnienia System wysokociśnieniowy
Pojemność (l) 1.5
sprawdź cenę

Odkurzacz bezprzewodowy

Na koniec rzecz nieco mniej oczywista, ale wbrew pozorom niezwykle przydatna w każdej kuchni. Taki niewielki, ręczny odkurzacz może być kompaktowy, ale często można do niego dołączyć długą rurę. Nie ma on worka, a pojemnik który szybko się opróżnia (filtr natomiast myje się pod bieżącą wodą). Ten mały, bezprzewodowy odkurzacz sprawdza się w kuchni idealnie – szczególnie przy małym dziecku, które regularnie kruszy i nieustannie rozrzuca jedzenie. Pomoże on także w sprzątaniu po przygotowywaniu potraw z produktów sypkich.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 2 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin