Kuchnia gazowa czy elektryczna?

Czytasz teraz
Kuchnia gazowa czy elektryczna?

Kuchnia jest sercem domu. Spędza się w niej ogromną ilość czasu i, mimo że powinna być też atrakcyjna wizualnie najważniejszą jest jej funkcjonalność, dlatego sprzęt do kuchni wybiera się w sposób ostrożny i rozważny. Dobrze dobrane sprzęty potrafią posłużyć wiele lat.

Jakie rozwiązania wybrać?

Dobór mebli to tylko kropla w ilości podejmowanych decyzji. AGD wolnostojące i jego dostosowanie do naszych wymagań to kolejne wyzwanie, przed jakim staje każda osoba, która urządza kuchnię lub wymienia sprzęt do kuchni. O ile lodówki są sprzętami o standardowych parametrach o tyle wybór kuchenki wolnostojącej nastręcza wielu problemów. Przede wszystkim trudność sprawia paliwo, przy pomocy którego ten sprzęt ma pracować. Istnieją bowiem kuchnie z płytą indukcyjną i piekarnikiem elektrycznym, ale do takiego rozwiązania konieczna jest specjalna instalacja elektryczna. Rozwiązania gazowe, czyli te składające się z płyty gazowej i piekarnika gazowego, ograniczają się do jednego paliwa. Najwięcej zalet ma zatem kuchnia gazowo-elektryczna.

Zalety, jakie ma kuchnia gazowo-elektryczna

Największą z zalet, jakie ma tego typu AGD wolnostojące jest jego uniwersalność. Łatwo wyobrazić sobie sytuację, w której występuje chwilowo bak w dostawie prądu lub gazu, a my oczekujemy gości na obiad. Przy kuchenkach jednopaliwowych można podać surówkę. Gdy w kuchni występuje piekarnik elektryczny, przy braku gazu możemy upiec obiad w piekarniku i na odwrót.

kuchnia gazowo-elektryczna

Kolejną zaletą jest niewątpliwa uniwersalność takiego rozwiązania. O ile palniki gazowe są wygodniejsze od elektrycznych, ponieważ szybciej wydzielają ciepło i łatwiej nimi sterować, o tyle piekarniki gazowe mają ogromną ilość funkcji i są niezastąpione w pieczeniu. Funkcje termoobiegu czy grilla w przypadku piekarnika gazowego działają skuteczniej niż w przypadku rozwiązań elektrycznych.

Piekarniki elektryczne mają jeszcze jedną zaletę. Jest to utrzymywanie ciepła. Raz nagrzane grzałki utrzymują ciepło dużo dłużej niż piekarniki gazowe. Pozwala to na oszczędność energii – nie trzeba ich ogrzewać co chwilę, aby podgrzać upieczone posiłki. Wbrew pozorom takie drobne straty energetyczne są istotne, gdy spoglądamy na rachunki za prąd czy gaz.

Dostępność i ceny

Istnieje szeroki wybór kuchenek gazowo-elektrycznych. Sprzęt do kuchni tego typu ma różne ceny, a artykuły różnią się właściwościami czy klasą energetyczną. Kuchenki tylko gazowe są tańsze od hybrydowych. Warto jednak przeznaczyć większe środki na agd wolnostojące, aby w konsekwencji obniżyć rachunki za prąd czy gaz. W zależności od ceny kuchnia gazowo-elektryczna różni się funkcjami. Przemyślany zakup spowoduje, że będzie możliwość korzystania z wszystkich funkcji sprzętu. Jeśli nie jest planowane grillowanie czy pieczenie w funkcji termoobiegu można wybrać mniej rozwinięty model. Ważne jest, aby sprzęt do kuchni był dostosowany do potrzeb danej rodziny i do kuchni, w której będzie zainstalowany. Rynek oferuje ogromną ilość rozwiązań, gdy chodzi o AGD wolnostojące. Mając małą kuchnię, w której liczy się każdy metr kwadratowy rodzina zdecyduje się na inne rozwiązanie niż posiadając przestronną, dużą kuchnię. Odpowiedni dobór sprzętu pozwoli na korzystanie z niego z satysfakcją i łatwością. Warto porównać ceny i modele z potrzebami, tak aby zakupiona kuchenka ułatwiała pracę w najważniejszym pomieszczeniu w domu, a nie ją utrudniała.

Kuchnia gazowa Amica 57GGH4.23ZPF(Xx) Kuchnia gazowa Amica 57GGH4.23ZPF(Xx)

Kolor Inox
Kolor płyty Inox
Typ piekarnika Gazowy
Wysokość (cm) 85
Szerokość (cm) 50
Głębokość (cm) 60
Waga (kg) 35
sprawdź cenę
Kuchnia gazowa Beko FSG 52020 FW Kuchnia gazowa Beko FSG 52020 FW

Kolor Biały
Kolor płyty Biały
Typ piekarnika Gazowy
Wysokość (cm) 85
Szerokość (cm) 50
Głębokość (cm) 60
Waga (kg) 41.5
sprawdź cenę
Kuchnia gazowo-elektryczna Amica 514GCED3.33ZPTSAQ(XXL) Kuchnia gazowo-elektryczna Amica 514GCED3.33ZPTSAQ(XXL)

Linia nie
Kolor Inox
Kolor płyty Czarny
Wysokość (cm) 85
Szerokość (cm) 50
Głębokość (cm) 60
Rodzaj frontu Szklany
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin