Bezpieczne użytkowanie kuchni gazowo-elektrycznej

Czytasz teraz
Bezpieczne użytkowanie kuchni gazowo-elektrycznej

Kuchnie gazowo-elektryczne są chętnie wybierane przez osoby, które cenią proste i tradycyjne rozwiązania. Doskonale wkomponują się w klasyczne wnętrza pod względem wizualnym, a dzięki swojej funkcjonalności, spełnią podstawowe potrzeby użytkowników. Wiele osób zastanawia się jednak nad kwestią bezpieczeństwa takich sprzętów AGD. Dlatego, przygotowaliśmy zestawienie funkcji, które zapewnią wygodę i bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Łatwe zapalanie palników

W starszych modelach kuchni gazowo-elektrycznych musieliśmy zapalać palniki za pomocą zapałek, zapalniczek bądź elektrycznych zapalarek. W ten sposób nietrudno było poparzyć sobie palce. Teraz, wszystkie nowoczesne modele posiadają elektryczne zapalarki gazu zintegrowane z pokrętłami, co raz na zawsze kładzie kres używaniu zapałek i zapalarek. Aby zapalić płomień, wystarczy wcisnąć i przekręcić pokrętło do momentu aż palnik zapłonie. To niezwykle praktyczne rozwiązanie, gdyż palnik możemy z łatwością zapalić jedną ręką. Takie rozwiązanie posiada m.in. kuchnia gazowo-elektryczna Amica 57GEH2.33HZpTa(W).

Ochrona przed ulatnianiem się gazu

Użytkownicy płyt i kuchenek gazowych najbardziej obawiają się ulatniania gazu, który jest niezwykle niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia. Z tego względu, wprowadzono dyrektywy unijne, które nakładają na producentów obowiązek wyposażania urządzeń gazowych w tzw. zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Jeśli płomień zgaśnie przez podmuch wiatru lub zalanie wodą, specjalny zawór natychmiast odetnie do niego dopływ gazu.

kuchnia gazowo-elektryczna

Stabilność garnków

Na bezpieczeństwo użytkowania kuchni gazowo-elektrycznych wpływają również ruszty znajdują się na płycie grzewczej. Powinny być one wytrzymałe i stabilne, aby łatwo można było przestawiać garnki z jednego na drugi palnik. Ruszty wykonywane są z różnych materiałów i występują w wielu konfiguracjach. Przykładowo, poszczególne kuchnie Amica posiadają zarówno ruszty emaliowane, stalowe, jak i żeliwne.

Chłodny front w drzwiach

Nie tylko płyty gazowe, ale i piekarniki umieszczone w kuchniach wolnostojących, posiadają systemy bezpieczeństwa. Jednym z nich jest tzw. chłodny front, czyli zastosowanie trzech szyb w drzwiach. Dzięki temu, zewnętrzna strona drzwi piekarnika nie nagrzewa się, nawet gdy pieczemy potrawy w bardzo wysokiej temperaturze. Zapewni to bezpieczeństwo wszystkim domownikom i pozwoli na wygodne kontrolowanie procesu pieczenia.

Praktyczna nakrywa

Wiele modeli kuchni wolnostojących posiada praktyczną nakrywę – takie rozwiązania stosuje m.in. marka Amica. Nakrywa jest zazwyczaj emaliowana – taką posiada choćby kuchnia gazowo-elektryczna Amica 57GEH2.33HZpTa(W), ale może być też stalowa lub szklana. Jej zadaniem jest utrzymywanie w czystości płyty gazowej i zapewnianie bezpieczeństwa, dlatego po każdym skończonym procesie gotowania, warto ją zamknąć.

kuchnia gazowo-elektryczna Kuchnia gazowo-elektryczna Amica 57GEH2.33HZpTa(W)

Ilość pól grzejnych: 4
Rodzaj rusztu: Podwójny, Emaliowany
Zapalarka gazu: Zintegrowana w pokrętle
Typ piekarnika: Elektryczny
Pojemność piekarnika (l): 62
Ilość funkcji: 8
kuchnia gazowo-elektryczna
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin