Jak wyczyścić kuchnię gazowo-elektryczną?

Czytasz teraz
Jak wyczyścić kuchnię gazowo-elektryczną?

Kuchnia to miejsce, w którym przechowujemy żywność, gotujemy i spożywamy posiłki. Należy więc regularnie dbać o jej czystość, by nie dopuścić do rozwoju bakterii i móc wszystkie potrawy przygotowywać w higienicznych warunkach. Czyszczenie obejmuje nie tylko stół czy blaty kuchenne, ale przede wszystkim sprzęty AGD. Dzisiaj podpowiemy Wam, jak szybko wyczyścić kuchnię gazowo-elektryczną.

Czyszczenie palników gazowych

Ze względu na to, że częściej gotujemy niż pieczemy, płyta gazowa jest najbardziej zanieczyszczonym elementem kuchni wolnostojącej. W palnikach gromadzą się tłuste zabrudzenia, które mieszają się z sadzą i resztkami żywności, przez co są trudne do wyczyszczenia. Może się również zdarzyć, że zabrudzenia dostaną się do otworów palnika i dojdzie do przytkania dysz gazu, a to będzie wiązało się z kosztowną naprawą. Z tego względu, warto po każdym gotowaniu przetrzeć palniki wilgotną ściereczką. Od czego zacząć czyszczenie? Przede wszystkim należy zdjąć palniki i rozłożyć je na części, a następnie umieścić w wodzie z dodatkiem detergentu i pozostawić na kilkanaście minut. Później należy dokładnie wyszorować palniki za pomocą druciaka lub szorstkiej gąbki tak, aby pozbyć się zabrudzeń. Na koniec należy je wypłukać i dokładnie wytrzeć do sucha.

kuchnia wolnostojąca

Czyszczenie komory piekarnika

Czyszczenie piekarnika to zdecydowanie gorsze zajęcie, głównie ze względu na niewygodny dostęp do komory. Na szczęście wielu producentów wyposaża piekarniki w funkcje, które ułatwiają i przyspieszają proces czyszczenia. W kuchniach wolnostojących Amica, komory piekarników pokryte są emalią łatwoczyszczącą EasyClean. Dzięki temu, że jest ona całkowicie gładka, nie sprzyja osadzaniu się zabrudzeń. To pierwszy krok do utrzymania piekarnika w czystości. Niektóre modele, jak np.: Amica 57GEH2.33HZpTa(W) posiadają dodatkowo funkcję czyszczenia parowego. Wystarczy wlać szklankę wody na blachę, ustawić temperaturę na 50°C i pozostawić piekarnik na 30 minut. W ten sposób powstanie para wodna, która skutecznie zmiękczy zabrudzenia, dzięki czemu szybko usuniemy je przy pomocy wilgotnej gąbki z dodatkiem płynu do mycia naczyń.

Mycie obudowy

Nie należy zapominać, że sprzęty AGD wymagają czyszczenia nie tylko w środku, ale również na zewnątrz. Na obudowie kuchni wolnostojącej osadza się kurz, a także powstają brudne zacieki po wodzie i płynnych potrawach. Na szczęście można je łatwo usunąć gąbką z dodatkiem uniwersalnego mleczka do czyszczenia. Pokrętła można zdemontować i dokładnie wyczyścić pod bieżącą wodą, a szybę w drzwiach umyć preparatem przeznaczonym do szyb. Na końcu należy również przetrzeć gąbką panel sterujący piekarnika i jego uchwyt.

kuchnia wolnostojąca Kuchnia gazowo-elektryczna Amica 57GEH2.33HZpTa(W)

Ilość pól grzejnych: 4
Rodzaj rusztu: Podwójny, Emaliowany
Zapalarka gazu: Zintegrowana w pokrętle
Typ piekarnika: Elektryczny
Pojemność piekarnika (l): 62
Ilość funkcji: 8
kuchnia wolnostojąca
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin