Jaki wybrać odkurzacz pionowy z funkcją mycia?

Czytasz teraz
Jaki wybrać odkurzacz pionowy z funkcją mycia?

Odkurzacz pionowy z funkcją mycia łączy w sobie skuteczne odkurzanie z wygodnym mopowaniem, oszczędzając Twój czas i wysiłek. Jeśli szukasz takiego innowacyjnego pomocnika, zwróć uwagę na odkurzacze pionowe marki Dreame, które wyróżniają się na tle konkurencji wysoką jakością wykonania i nowoczesnymi rozwiązaniami.

Jak działa odkurzacz pionowy mopujący?

Odkurzacz pionowy z funkcją mycia to innowacyjne urządzenie, które sprawdzi się w każdym domu. Jest to odkurzacz 3w1, który łączy w sobie funkcje odkurzania i mycia podłóg, co pozwala zaoszczędzić czas oraz zwiększyć efektywność sprzątania. Dodatkowo pełni funkcję odkurzacza ręcznego.

Odkurzacze pionowe z funkcją mycia mogą oferować aktywne lub pasywne mycie podłóg. Modele z aktywnym mopowaniem wyposażone są w 2 zbiorniki na wodę. Dzięki temu na bieżąco dozują wodę czystą, a wodę z zabrudzeniami zbierają w osobnych pojemnikach. Takie odkurzacze mają mopy w kształcie wałka, szczotki, rolki albo dysku. Dzięki temu, że mopy mają własne napędy, obracają się podczas pracy, zapewniając skuteczne usuwanie zabrudzeń.

Z kolei odkurzacze pionowe z funkcją mycia pasywnego zwykle mają płaskie nakładki. Mogą być one doczepione do głównej elektroszczotki albo stanowić osobną głowicę. Czyszczenie podłóg takim odkurzaczem przypomina mycie zwykłym mopem.

odkurzacz pionowy z funkcją mycia
Odkurzacz pionowy z funkcją mycia Dreame H12 Core

Dlaczego warto kupić odkurzacz pionowy z funkcją mycia?

Odkurzacz mopujący pionowy z pewnością spełni potrzeby różnych grup odbiorców. Sprawdźmy, jakie są jego największe zalety.

  • Wielofunkcyjność odkurzacz pionowy z funkcją mycia łączy w sobie funkcje kilku urządzeń. Sprawia to, że jest w stanie zastąpić tradycyjny odkurzacz, odkurzacz ręczny oraz mopa. Jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić miejsce w domu.
  • Wygodna obsługa – brak konieczności używania oddzielnego mopa i wiadra z wodą czyni proces sprzątania prostszym i mniej pracochłonnym. Odkurzacze pionowe mopujące są poręczne i łatwe w manewrowaniu.
  • Oszczędność czasu – korzystając z odkurzacza mopującego, oszczędzamy czas. Możemy bowiem kompleksowo wyczyścić podłogi – jednocześnie je odkurzyć i umyć.
  • Dbałość o różne rodzaje podłóg – odkurzacze pionowe mopujące są zaprojektowane tak, aby efektywnie pracować na różnych rodzajach powierzchni, od twardych podłóg, przez parkiety, aż po płytki. Większość modeli oferuje regulację mocy ssania i ilości wody, co pozwala dostosować urządzenie do specyficznych potrzeb różnych podłóg.
odkurzacz pionowy z funkcją mycia
Odkurzacz pionowy z funkcją mycia Dreame H12 Pro

Odkurzacz pionowy z funkcją mycia – polecane modele od Dreame

Oferta odkurzaczy pionowych z mopowaniem jest dość szeroka. Wśród nich wyróżniają się modele od marki Dreame z serii Wet & Dry, które są w stanie poradzić sobie z każdym rodzajem zabrudzeń. Okruszki po chrupkach, rozlana kawa czy mokre plamy nie stanowią dla nich żadnego wyzwania. Wszystkie odkurzacze pionowe Dreame z tej serii mają pojemne zbiorniki na wodę i dużą moc ssania w zakresie od 5500 Pa do nawet 16000 Pa. Oferują także funkcję samooczyszczania, która zwiększa komfort użytkowania.

Jaki odkurzacz pionowy od marki Dreame wybrać? Poniżej opiszę kilka polecanych modeli.

Odkurzacz pionowy mopujący Dreame H12 Core

Ten odkurzacz pionowy został wyposażony w zaawansowany system obiegu wody, dzięki czemu zapewnia jednocześnie na odkurzacze, mycie i mopowanie podłóg. Szczotka obraca się z prędkością 180 obrotów na minutę, więc skutecznie usuwa zarówno drobne, jak i większe zabrudzenia. Odkurzacz pionowy z funkcją mycia Dreame H12 Core wyposażono w 2 tryby pracy – automatyczny i ssania. Dzięki temu można go dostosować do swoich potrzeb. W urządzeniu znajdują się dwa zbiorniki – jeden o pojemności 900 ml na wodę czystą i drugi o pojemności 500 ml na wodę brudną. Ten model może pracować do 25 minut bez konieczności ładowania.

odkurzacz pionowy z funkcją mycia Odkurzacz pionowy mopujący Dreame H12 Core

Pojemność baterii: 4000 mAh
Moc ssąca: 5500 Pa
Czas pracy: do 25 minut
Funkcja samoczyszczenia
Pojemność zbiornika na wodę czystą/brudną: 900/500 ml
sprawdź cenę

Odkurzacz pionowy Dreame H12

Ten model może pochwalić się mocą ssania, która sięga 5500 Pa, co przekłada się na wysoką wydajność sprzątanie. Może pracować na baterii do 35 minut, co pozwoli posprzątać całe mieszkanie bez potrzeby ładowania. Odkurzacz inteligentnie wykrywa brud i dostosowuje do niego swoją moc, co sprawia, że sprzątanie jest dokładniejsze i lepiej zoptymalizowane. Jego szczotka o szerokości 25 cm bez trudu dociera do trudno dostępnych miejsc. Daje on także możliwość swobodnego przełączania się między różnymi trybami pracy. Warto wspomnieć, że odkurzacz pionowy Dreame H12 obsługuje inteligentne komunikaty głosowe. Dzięki temu jest w stanie powiadomić użytkownika o zastosowaniu konkretnego trybu sprzątania czy konieczności uzupełnienia zbiornika na wodę.

odkurzacz pionowy z funkcją mycia Odkurzacz pionowy mopujący Dreame H12

Pojemność baterii: 4000 mAh
Moc ssąca: 5500 Pa
Czas pracy: do 35 minut
Funkcja samoczyszczenia
Pojemność zbiornika na wodę czystą/brudną: 900/500 ml
sprawdź cenę

Odkurzacz pionowy Dreame H12 Pro

Dreame H12 Pro różni się od wcześniej opisywanego modelu przede wszystkim większą mocą ssącą, sięgająca do 7500 Pa oraz dłuższym czasem pracy na baterii – nawet do 35 minut. Wszystko to sprawia, że odkurzacz może usunąć więcej zabrudzeń podczas jednego cyklu sprzątania. Poza tym w tym modelu producent zastosował większe zbiorniki na wodę – o pojemności 900 ml i 700 ml. Warto dodać, że odkurzacz pionowy z funkcją mycia Dreame H12 Pro ma automatyczną regulację ssania, co pozwala na skuteczne usuwanie plam i zabrudzeń już za pierwszym razem. Dodatkową zaletą jest specjalny czujnik, który dostosowuje siłę i wydajność czyszczenia do bałaganu.

odkurzacz pionowy z funkcją mycia Odkurzacz pionowy mopujący Dreame H12 Pro

Pojemność baterii: 4000 mAh
Moc ssąca: 7500 Pa
Czas pracy: do 35 minut
Funkcja samoczyszczenia
Pojemność zbiornika na wodę czystą/brudną: 900/700 ml
sprawdź cenę

Odkurzacz pionowy mopujący Dreame H12 Dual

Jest to zaawansowany odkurzacz mopujący, który oferuje moc ssania na poziomie 16000 Pa, co sprawia, że z łatwością usuwa kurz, sierść, włosy i rozlane płyny. Ma szczotkę o ulepszonej konstrukcji, która jest w stanie czyścić powierzchnię od krawędzi do krawędzi. Zapewnia to lepszą wydajność sprzątania, gdyż pozwala pozbyć się brudu z trudno dostępnych miejsc. Użytkownicy mają do wyboru kilka trybów pracy. Auto sprawdzi się do różnego rodzaju zabrudzeń, a tryb Suction świetnie nadaje się do usuwania plam. Atutem odkurzacza pionowego Dreame H12 Dual jest też długi czas pracy – 60 minut odkurzania lub 35 minut mopowania.

odkurzacz pionowy z funkcją mycia Odkurzacz pionowy mopujący Dreame H12 Dual

Pojemność baterii: 4000 mAh
Moc ssąca: 16000 Pa
Czas pracy: do 35 minut
Funkcja samoczyszczenia
Pojemność zbiornika na wodę czystą/brudną: 900/700 ml
sprawdź cenę

Tak jak wspomniałam wcześniej, wszystkie odkurzacze mopujące marki Dreame mają funkcję samooczyszczenia. Po umieszczeniu odkurzacza w stacji bazowej i włączenia odpowiedniej funkcji wałek mopa zostanie dokładnie wypłukany, a następnie osuszony gorącym powietrzem. Dzięki temu nie rozwiną się na nim pleśń, grzyby ani bakterie. Poza tym funkcja samooczyszczania sprawia, że odkurzacz pionowy Dreame jest gotowy do działania w każdym momencie.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts

Ekspertka w dziedzinie sprzętów AGD. Śledzi najnowsze trendy i innowacje, ułatwiające nam życie. Artystka w cukiernictwie, uwielbiająca piec ciasta, torty czy babeczki. Miłośniczka książek kryminalnych i zapalona fanka wyścigów F1.

About The Author
Angelika Oleksiak
Ekspertka w dziedzinie sprzętów AGD. Śledzi najnowsze trendy i innowacje, ułatwiające nam życie. Artystka w cukiernictwie, uwielbiająca piec ciasta, torty czy babeczki. Miłośniczka książek kryminalnych i zapalona fanka wyścigów F1.
Comments
Leave a response

You must log in to post a comment