Jakie są największe zalety zmywarki?

Czytasz teraz
Jakie są największe zalety zmywarki?

Dla wielu osób zmywarka stanowi podstawowe wyposażenie kuchenne. Trudno się dziwić, skoro wykonuje za nas mało lubianą czynność, jaką jest zmywanie naczyń. Jeśli jeszcze nie masz tego urządzenia w swojej kuchni i właśnie zastanawiasz się nad jego zakupem, sprawdź jakie są jej największe zalety zmywarki.

Oszczędność czasu

Zdecydowanie największą korzyścią posiadania zmywarki jest oszczędność czasu. Zamiast stać przy zlewie i tracić czas na ręczne zmywanie sterty naczyń po obiedzie, możemy skorzystać ze zmywarki. Wystarczy załadować naczynia, włożyć tabletkę do mycia, wybrać odpowiedni program i wcisnąć przycisk „start”. Podczas gdy zmywarka będzie czyściła naczynia, Ty możesz wykorzystać ten czas na wykonywanie innych obowiązków, oglądanie telewizji lub drzemkę po obiedzie.

Czyste i suche naczynia

Jeśli prawidłowo korzystamy ze zmywarki, odpowiednio układamy naczynia i stosujemy specjalne detergenty, po zakończonym cyklu zmywania nasze naczynia zawsze będą czyste. W zmywarce ustawiamy znacznie wyższą temperaturę niż podczas mycia ręcznego, dzięki czemu zmywarka doskonale wyparza naczynia, pozbywając się baterii i zarazków. Ponadto, detergenty przeznaczone do stosowania w zmywarkach są silniejsze niż płyny do mycia naczyń, co wpływa na czystość naczyń i akcesoriów kuchennych. Dodatkowo, naczynia wyjęte ze zmywarki są całkowicie suche, dzięki czemu nie trzeba ich wycierać przed włożeniem do szafek.

zalety zmywarki

Porządek i czystość w kuchni – zalety zmywarki

Dzięki zmywarce z łatwością utrzymamy porządek w naszej kuchni. Jeśli nie mamy czasu na zmywanie, odkładamy wszystkie naczynia do zlewu. Oznacza to, że po pewnym czasie będzie na nas czekać cały stos brudnych naczyń, a w kuchni będzie panował bałagan. Ponadto, z brudnych naczyń szybko rozniesie się nieprzyjemny zapach po całej kuchni. Jeśli będziemy korzystać ze zmywarki do zabudowy lub wolnostojącej unikniemy tego problemu. Naczynia można schować do zmywarki, nawet jeśli nie będziemy jej włączać danego dnia. Należy jednak pamiętać, że posiadanie zmywarki nie oznacza całkowitej rezygnacji z ręcznego zmywania. Niektóre naczynia nie nadają się do zmywania mechanicznego, gdyż łatwo można je zniszczyć lub uszkodzić.

Zadbane dłonie

Posiadanie zmywarki dobrze wpłynie na wygląd naszych dłoni, co jest szczególnie ważne dla kobiet. Codzienne moczenie rąk w wodzie i detergentach wysusza skórę i może nawet doprowadzić do uczuleń lub podrażnień. Aby tego uniknąć, do zmywania naczyń można ubierać lateksowe rękawiczki. Nie jest to jednak zbyt wygodne rozwiązanie, ponieważ dłonie szybko się pocą, a niektóre osoby mają uczulenie na lateks. Jeśli więc chodzi o ochronę naszych dłoni, zmywarka jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ nie jesteśmy narażeni na kontakt z wodą ani z silnymi detergentami.

zalety zmywarki

Oszczędność wody

Opinie na temat tego, co jest bardziej opłacalne – zmywarka czy zmywanie ręczne, są mocno podzielone. Wiele zależy od samego sposobu zmywania naczyń – niektórzy napełniają całą komorę zlewozmywaka wodą, zaś inni korzystają na bieżąco z lejącej się wody. Więcej wody zużyjemy również myjąc naczynia osobno, niż wszystkie razem. Zmywarki zazwyczaj zużywają około 10 litrów wody podczas jednego cyklu, przy czym w programie jest mycie wstępne, zmywanie oraz płukanie. Szacuje się, że podczas mycia ręcznego takiej samej ilości naczyń, zużylibyśmy nawet dwukrotnie więcej wody.

Zalety zmywarki – podsumowanie

Podsumowując, zmywarka to wysoce efektywne urządzenie, które przynosi szereg korzyści w codziennym życiu. Znacznie upraszcza proces mycia naczyń, oszczędzając czas i wysiłek. Dzięki jej wykorzystaniu możemy zmniejszyć zużycie wody w porównaniu do tradycyjnego mycia ręcznego, co przekłada się na korzyści finansowe i ekologiczne. Zmywarki zapewniają również wyższy standard higieny dzięki wykorzystaniu wyższych temperatur, niemożliwych do osiągnięcia podczas zmywania ręcznego. Co więcej, urządzenia te są wygodne w użyciu i mają pozytywny wpływ na estetykę kuchni, pomagając utrzymać porządek i organizację. Zatem inwestycja w zmywarkę to decyzja, która przynosi długofalowe korzyści, ułatwiając codzienne obowiązki domowe i poprawiając jakość życia.

zalety zmywarki Zmywarka Whirlpool WI 3010

Typ: Zmywarka do zabudowy
Klasa efektywności energetycznej: F
Szerokość (mm): 598
Liczba kompletów naczyń: 13
Zużycie energii na 100 cykli (kWh): 104
Liczba programów: 13
sprawdź cenę
zalety zmywarki Zmywarka Bosch Serie 4 SMV4HVX03E

Typ: Zmywarka do zabudowy
Klasa efektywności energetycznej: D
Szerokość (mm): 600
Liczba kompletów naczyń: 14
Zużycie energii na 100 cykli (kWh): 85
Liczba programów: 6
sprawdź cenę
zalety zmywarki Zmywarka Beko BDIN36532

Typ: Zmywarka do zabudowy
Klasa efektywności energetycznej: D
Szerokość (mm): 598
Liczba kompletów naczyń: 15
Zużycie energii na 100 cykli (kWh): 86
Liczba programów: 6
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
+ posts

Ekspertka w dziedzinie sprzętów AGD. Śledzi najnowsze trendy i innowacje, ułatwiające nam życie. Artystka w cukiernictwie, uwielbiająca piec ciasta, torty czy babeczki. Miłośniczka książek kryminalnych i zapalona fanka wyścigów F1.

About The Author
Angelika Oleksiak
Ekspertka w dziedzinie sprzętów AGD. Śledzi najnowsze trendy i innowacje, ułatwiające nam życie. Artystka w cukiernictwie, uwielbiająca piec ciasta, torty czy babeczki. Miłośniczka książek kryminalnych i zapalona fanka wyścigów F1.
Comments
Leave a response

You must log in to post a comment