Przykre zapachy ze zmywarki. Jak sobie z nimi poradzić?

Czytasz teraz
Przykre zapachy ze zmywarki. Jak sobie z nimi poradzić?

Jeżeli brzydki zapach w zmywarce nie wziął się stad, że wyjeżdżając na wakacje, zostawiłeś brudne naczynia w zamkniętym urządzaniu, wysoce prawdopodobne jest to, że przyczyna wydobywającego się z niego nieprzyjemnego zapachu leży w zbyt rzadkim jego czyszczeniu. Jak się więc do niego zabrać?

Dokładnie oczyść filtr

Zanim rozpoczniesz szorowanie komory zmywania, zacznij od oczyszczenia filtra, w którym z pewnością znajdziesz resztki jedzenia. Wystarczy, że wyjmiesz filtr ze zmywarki, a następnie opłuczesz go pod bieżącą wodą, pozbywając się wszelkich zanieczyszczeń. Pamiętaj też, aby przed wstawieniem naczyń do zmywarki usunąć z nich większe kawałki jedzenia. To one często powodują powstawanie przykrych zapachów.

Pozbądź się resztek jedzenia

Z komory zmywarki również należy pozbyć się wszelkich pozostałości po jedzeniu. Zwróć szczególną uwagę na trudnodostępne miejsca i szczeliny, w których kawałki jedzenia mogą skutecznie się schować. Mokrą szmatką przetrzyj też uszczelkę wokół drzwi. Zbierający się tam brud może być kolejną przyczyną przykrych zapachów. Aby je zneutralizować, możesz wykorzystać również mydło w płynie lub specjalne detergenty do zmywarek.

Podejmij walkę z kamieniem

Zmywarce może zaszkodzić również osadzający się kamień. Powoduje go przede wszystkim twarda woda z dużą zawartością minerałów. Kamień w szczególności osadza się na grzałce i spryskiwaczach. Najprostszym sposobem na jego pozbycie się jest zakup specjalnych preparatów, które go rozpuszczą. Jeżeli zaś chcesz rozwiązać problem domowymi sposobami, skorzystaj z niezawodnego połączenia octu i sody. Proceder zapewniający Ci usunięcie kamienia powtarzaj raz na kilka miesięcy. W przypadku twardej wody warto również zainwestować w specjalną sól, która będzie zapobiegać gromadzeniu się kamienia.

Rozwiązanie dla wygodnych

Jeżeli czyszczenie zmywarki to dla Ciebie dodatkowy, zbędny obowiązek, warto poszukać zmywarki wyposażonej w program samoczyszczenia. Takie rozwiązania w swoich zmywarkach stosuje na przykład firma Bosch. Specjalny program Czyszczenie Zmywarki w najlepszy możliwy sposób zadba o wnętrze urządzenia, w odpowiedniej temperaturze pozbywając się z jej komory bakterii i grzybów.

czyszczenie zmywarki Zmywarka Kernau KFDW 4641.1 X

Szerokość (cm) 45
Wysokość (cm) 85
Wysokość bez blatu (cm) 82
Klasa efektywności energetycznej E
Pojemność znamionowa (kpl.) 10
Zabezpieczenia Aquastop
Ilość programów: 6
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin