Pralka do zadań specjalnych, czyli jakie opcje powinno mieć wielozadaniowe urządzenie

Czytasz teraz
Pralka do zadań specjalnych, czyli jakie opcje powinno mieć wielozadaniowe urządzenie

Od nowoczesnej pralki możesz wymagać znacznie więcej niż tylko efektywnego prania odzieży z pomocą jednego czy dwóch programów. Innowacyjne urządzenia są w stanie nie tylko pomóc Ci pozbyć się plam z Twoich ubrań, ale również skutecznie o nie zadbać. Mogą również wyręczyć Cię w praniu ręcznym czy spowodować, że tkaniny po praniu będą o wiele mniej zagniecione, a najlepiej gdy po skończonej pracy wyczyszczą się same. Można? Można!

W najnowocześniejszych pralkach znajdziesz szereg programów, które są precyzyjnie dostosowane do wymagań poszczególnych tkanin – czy to bawełny, czy tkanin syntetycznych, ale i delikatnych czy nawet mieszanych. Dobre pralki posiadają również programy, dzięki którym skutecznie wypierzesz ubrania, które zaleca się prać ręcznie. Za sprawą niskiej temperatury oraz dużo wolniejszych obrotów bębna urządzenie z najwyższą troską będzie obchodzić się z Twoimi ulubionymi wełnianymi swetrami, jedwabnymi sukienkami czy koronkową bielizną.

nowoczesna pralka

Pranie w kwadrans

Dla mniej zabrudzonych części garderoby, które nie wymagają intensywnego prania, a wystarczy je tylko odświeżyć producenci wiodących pralek oferują Ci szybkie cykle – nawet 15-minutowe. W ten sposób sprytnie wypierzesz odzież sportową po treningu czy biznesową po intensywnym dniu w pracy, a dodatkowo oszczędzisz czas, wodę i energię elektryczną. Jednak dobre pralki oferują Ci nie tylko programy dedykowane do różnego rodzaju tkanin, ale również do różnych elementów garderoby, jak na przykład do koszul, butów czy ubranek dziecięcych. Nowoczesne rozwiązanie stanowi też funkcja parowa, która pozwala Ci skutecznie odświeżać odzież bez użycia detergentów i pozbywa się z niej nieprzyjemnych zapachów.

Mniej zagnieceń przy maksymalnych obrotach

Nowoczesne pralki wyposażone w opcję umożliwiającą redukcję zagnieceń, pod koniec wirowania odpowiednio rozkładają ubrania tak, by były one gotowe do rozwieszenia, a ich prasownie było dużo łatwiejsze. Nowoczesna pralka powinna też dać Ci możliwość wyłączenia wirowania lub też wręcz przeciwnie – posiadać funkcję dodatkowego wirowania, by jeszcze lepiej móc odcisnąć wodę z ręczników czy grubych koców.

Systemy samoczyszczące

Czyszczenie pralki to pomijana przez wielu czynność, która jednak jest konieczna do zachowania jej przedłużonej żywotności, ale także dla higieny i czystości Twoich ubrań. Istnieją oczywiście detergenty, które są w stanie zapewnić Ci ochronę bębna, membrany czy szyby, ale nowoczesne pralki posiadają w standardzie własne programy czyszczenia, które, wykorzystując podgrzaną do wysokiej temperatury wodę oraz wysokie obroty wirowania, są w stanie skutecznie pozbyć się niemal wszystkich bakterii i nieprzyjemnych zapachów.

Pralka Bosch WAN 2017GPL

Wysokość (cm) 84.8
Szerokość (cm) 59.8
Głębokość (cm) 55
Waga (kg) 67.698
Pojemność znamionowa (kg) 7
Klasa efektywności energetycznej D
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin