Wypieki zawsze udane – postaw na niezawodny mikser

Czytasz teraz
Wypieki zawsze udane – postaw na niezawodny mikser

Żeby móc pochwalić się zawsze doskonałymi wypiekami, nie wystarczy tylko dobry przepis. Najważniejsze są wysokiej jakości składniki oraz odpowiedni sprzęt, który idealnie je połączy. Bez dobrego miksera obecnie trudno wyobrazić sobie nie tylko pieczenie, ale i gotowanie, a nowoczesne modele wyposażane są w kolejne praktyczne funkcje, które obie te czynności mogą Ci znacznie ułatwić.

Lepszy mikser z misą czy bez?

Z całą pewnością bardziej funkcjonalne będą miksery z dołączoną misą. Mikser pracujący na stojaku z obrotową misą nie wymaga Twojej uwagi, a co najważniejsze zwalnia Cię z konieczności trzymania urządzenia w ręce. Swobodnie więc możesz dokładać kolejne składniki bądź też zająć się innymi etapami realizacji przepisu. Dodatkowo, za sprawą obracającej się misy, mieszadła są w stanie dokładnie rozdrobnić i wymieszać wszystkie produkty. A w sytuacji, gdy potrzebujesz jedynie zmiksować coś „na szybko”, wcale nie musisz rozkładać całego sprzętu. Wtedy wygodnie możesz korzystać ze swojego miksera, dokładnie tak jak z miksera ręcznego.

mikser

Ekstra przystawki – jeszcze więcej możliwości

Podejmując decyzję o wyborze dobrego miksera, zwróć uwagę na dodatkowe przystawki. Jego podstawowe wyposażenie zazwyczaj obejmuje mieszadła trzepakowe, ale kolejne końcówki poszerzają możliwości wykorzystania urządzenia i pomagają Ci w przygotowaniu jeszcze większej liczby potraw. To za ich sprawą będziesz w stanie na przykład wyrobić ciasto czy też korzystać z miksera tak jak z blendera i przygotowywać aksamitne sosy, kremowe zupy czy nawet ulubione koktajle owocowe. Zwróć uwagę też na to, czy w dodatkowym wyposażeniu znajdują się, ułatwiające miksowanie i blendowanie, naczynia.

Dobry mikser – jaką powinien mieć moc?

Dla domowych potrzeb, z całą pewnością wystarczające będą urządzenia o mocy 350 W, choć wiadomo, że w tym przypadku im więcej tym lepiej. Więcej watów to szybsze i dokładniejsze działanie oraz możliwość dłuższej nieprzerwanej pracy. Niemniej jednak model o niższej mocy, będzie rozwiązaniem bardziej ekonomicznym. Ważne też, aby nasz mikser pozwalał nam na wystarczający wybór prędkości i dopasowanie ich do rodzaju przyrządzanych potraw. W zależności od potrzeb, możesz zdecydować się na urządzenie posiadające od kilku do nawet kilkunastu stopni szybkości. Co istotne, efektywny mikser powinien być wyposażony również w funkcję turbo. Dzięki niej, naciskając jeden przycisk, będziesz w stanie przyspieszyć to maksimum obroty silnika. To nieoceniona pomoc, gdy chcesz szybko i skutecznie zmiksować produkty.

mikser Mikser Bosch MFQ 2600W

Moc (W): 375
Ilość prędkości: 4
Funkcja Turbo : tak
Pojemność misy (l): 0.5
Rodzaj końcówek: do mieszania, do zagniatania ciasta
Stojak z misą obrotową: tak
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin