Chcesz zredukować hałas pralki? Są na to sposoby!

Czytasz teraz
Chcesz zredukować hałas pralki? Są na to sposoby!

Każdy sprzęt AGD generuje jakieś dźwięki. O ile te o małej ilości decybeli jesteśmy w stanie zaakceptować, tak już zbyt duży hałas staje się dla nas bardzo uciążliwy. Na szczęście dźwięki generowane przez niektóre urządzenia, np. pralki, można zminimalizować. Co zrobić, by ograniczyć hałas pralki i cieszyć się spokojem w swoich czterech kątach?

Wyklucz ewentualne usterki

Zanim przystąpimy do wygłuszania naszej pralki, powinniśmy sprawdzić, czy pracuje ona prawidłowo. Generowane przez nią wysokie dźwięki mogą mieć podłoże natury technicznej i wiązać się z rozmaitymi usterkami. Jeśli urządzenie trzeszczy i wydaje nienaturalne, intensywne dźwięki, najprawdopodobniej doszło do zużycia łożyska bębna. Wtedy żadne sposoby wyciszenia nie pomogą i konieczna będzie po prostu wymiana tego elementu. Gdy wykluczymy już możliwość wystąpienia ewentualnych usterek, możemy przystąpić do wyciszania pralki.

Zmień lokalizację pralki

Jeśli mamy taką możliwość, na początku powinniśmy przestawić pralkę w inne miejsce. Wbrew pozorom, taki zabieg wcale nie jest pozbawiony sensu. W niektórych miejscach łazienki hałas pralki może być zdecydowanie mniejszy niż w innych. Mają na to wpływ różne czynniki, m.in. bliskość ścian, mebli czy innych sprzętów – np. suszarki do ubrań. Poza tym, powinniśmy sprawdzić, czy pralka została odpowiednio wypoziomowana. Prawidłowa regulacja nóżek może całkowicie rozwiązać problemy ze zbyt głośną pracą.

hałas pralki

Dokup podkładki antywibracyjne

Gdy zmiana lokalizacji i wypoziomowanie nie przyniosą oczekiwanych efektów, warto dokupić do pralki specjalne podkładki lub matę antywibracyjną. Podkładki wykonywane są z gumy i umieszcza się je pod każdą nóżką urządzenia. Ich zadaniem jest tłumienie drgań i wstrząsów, a także zapobieganie przemieszczaniu się pralki. Alternatywą dla podkładek jest mata antywibracyjna, która najczęściej ma kształt prostokąta lub kwadratu. Dzięki temu, że matę wykonuje się z gumy lub specjalnej pianki, doskonale pochłania dźwięki. Zastosowanie takich akcesoriów pozwoli znacznie obniżyć hałas pralki.

Wybieraj modele o specjalnej konstrukcji

Coraz więcej producentów stosuje w swoich modelach obudowy o specjalnej konstrukcji, które mają za zadanie gwarantować stabilną i cichą pracę urządzenia, zwłaszcza podczas wirowania. Niektóre pralki Amica, jak np. Amica AWG 8143 Cdi, posiadają tzw. obudowę Boomerang. Jej nowoczesna konstrukcja doskonale tłumi drgania i redukuje wstrząsy, a tym samym zapobiega obijaniu się pralki o ściany i znacznie ogranicza jej hałas. Wybierając nową pralkę, warto więc zwrócić uwagę na jej obudowę.

Postaw na cichy silnik

Jeśli żadne próby wygłuszenia nie przynoszą rezultatów, warto zastanowić się nad wymianą sprzętu na nowy. W nowoczesnych modelach stosuje się inne technologie, która znacznie zmniejszają generowany hałas. Jedną z nich jest zastosowanie silnika inwerterowego – znajdziemy go m.in. w pralce Amica TAW 8143 DciBTO czy Amica TAW 8123DCiBT. Nie dość, że pracuje on ciszej niż silnik szczotkowy, to jeszcze pozwala zaoszczędzić energię elektryczną.

hałas pralki Pralka Amica AWG 8143 Cdi

Pojemność znamionowa (kg): 8
Klasa efektywności energetycznej: A+++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 132
Roczne zużycie wody (litr/rok): 9680
Ilość programów: 15
Rodzaj sterowania: Elektroniczne
hałas pralki
hałas pralki Pralka Amica TAW 8123DCiBT

Pojemność znamionowa (kg): 8
Klasa efektywności energetycznej: A+++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 157
Roczne zużycie wody (litr/rok): 11000
Ilość programów: 16
Rodzaj sterowania: Elektroniczne
hałas pralki
hałas pralki Pralka Amica TAW 8143 DCiBTO

Pojemność znamionowa (kg): 8
Klasa efektywności energetycznej: A+++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 157
Roczne zużycie wody (litr/rok): 11000
Ilość programów: 16
Rodzaj sterowania: Elektroniczne
hałas pralki
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin