Czy warto kupić wolnowar?

Czytasz teraz
Czy warto kupić wolnowar?

Szybkowary i wolnowary zyskują coraz większą popularność w naszych kuchniach. Te pierwsze sprawiają, że czas gotowania poszczególnych potraw ulega skróceniu, te drugie natomiast przejmują na siebie przygotowywanie dań, które gotujemy na tzw. wolnym ogniu nawet przez kilka godzin. Jakie zalety mają wolnowary i czy warto zdecydować się na zakup tego typu garnka elektrycznego?

Wolność, jaką daje wolnowar

Gotowanie rosołu, dobrego gulaszu czy bigosu trwa nawet i kilka godzin. Gdy potrawy te gotujesz na tradycyjnej kuchence, musisz co chwilę ich doglądać, aby przez cały czas mieć wszystko pod kontrolą. Stosunkowo często musisz więc zaglądać do kuchni i, co najgorsze, nie możesz wyjść z domu. I tu z pomocą przychodzi Ci właśnie wolnowar. Do takiego wolno gotującego garnka elektrycznego wystarczy wrzucić wybrane produkty, a następnie ustawić odpowiednią moc podgrzewania. W ten sposób urządzenie AGD może zastąpić nas we wszystkich pozostałych czynnościach. Pracy garnka elektrycznego bowiem w ogóle nie musisz nadzorować. Zyskujesz więc kilka dobrych godzin na to, by zająć się czym tylko chcesz – w domu albo poza nim.

wolnowar

Znacznie zdrowsze gotowanie

Inną zaletą gotowania w wolnowarze jest to, że gotując płyny w niskich temperaturach, nawet przez długi czas, nie doprowadzamy ich do wrzenia. Oznacza to, że wszystkie składniki zachowują znacznie więcej składników odżywczych, które „zabijamy”, przyrządzając potrawy w tradycyjny sposób, kiedy wykorzystujemy do tego zbyt wysokie temperatury. Warzywne leczo, rosół czy gulasz mogą być jeszcze zdrowsze i dostarczać Ci jeszcze więcej cennych witamin i minerałów.

Komfort nawet w upalne dni

Kilkugodzinne gotowanie podczas upalnego lata sprawia, że wejście do kuchni jest dla nas niezbyt przyjemnym doświadczeniem. Gotująca się zupa czy duszące się mięso potrafią skutecznie podnieść temperaturę w całym pomieszczeniu. Jeżeli natomiast do przyrządzania tych potraw wykorzystujemy elektryczny garnek wolno gotujący, jego praca w żaden znaczący sposób nie wpływa na temperaturę otoczenia. Gotowanie podczas upałów staje się więc dla nas o wiele bardziej komfortowe.

Gotowanie o każdej porze dnia i nocy

Swoboda gotowania, jaką daje Ci wolnowar, pozwala Ci również gotować potrawy w ciągu nocy. Ponieważ nie musisz go doglądać, z powodzeniem możesz po prostu położyć się spać. Tym bardziej, że wolnowary od najlepszych producentów małego AGD pracują bardzo cicho. Nie są więc w stanie zakłócić Twojego nocnego odpoczynku.

wolnowar Wolnowar Russell Hobbs 25570-56

Rodzaj: Wolnowar
Przeznaczenie: Duszenie, Gotowanie
Cechy: Pokrywka odporna na działanie wysokiej temperatury
Moc (W): 145
Kolor: Stalowo-czarny
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin