Organizacja przestrzeni w lodówce – poznaj zasady, które przedłużą świeżość produktów!

Czytasz teraz
Organizacja przestrzeni w lodówce – poznaj zasady, które przedłużą świeżość produktów!

Odpowiednia organizacja przestrzeni w lodówce może skutecznie przedłużyć świeżość wielu produktów. Dzięki temu zredukować można marnotrawienie żywności i pozytywnie wpłynąć na domowy budżet. Poznaj zasady organizacji miejsca w lodówce i ciesz się świeżością jedzenia przez dłuższy czas.

Rozkład temperatur w lodówce

Każda strefa w lodówce zapewnia zróżnicowaną temperaturę. Najwyższa temperatura, około 10 stopni Celsjusza, panuje w dolnej części lodówki, czyli tam, gdzie zazwyczaj umieszczone są pojemniki na warzywa i owoce, oraz na drzwiach lodówki po ich wewnętrznej stronie. Nieco niższa temperatura, około 7 stopni Celsjusza panuje na górnej półce, około 4-5 stopni piętro niżej, natomiast strefa najchłodniejsza znajduje się nad szufladą. W tym miejscu temperatura nie przekracza 2 stopni Celsjusza. W zależności od rodzaju przechowywanych produktów, półki znajdują swoje różnorodne zastosowanie.

organizacja przestrzeni w lodówce

Organizacja lodówki ze względu na strefy temperaturowe

Dolna półka lodówki, ze względu na niską temperaturę tam panującą (około 2 stopnie Celsjusza), przeznaczona jest do przechowywania świeżego mięsa oraz ryb. Piętro wyżej przechowywać należy wędliny, sery, nabiał oraz potrawy gotowe do podgrzania. Warto pamiętać, aby nie umieszczać nabiału na najniższej półce, ponieważ może to doprowadzić do szybszego psucia się produktów. Najwyżej umieścić należy produkty o długim terminie przydatności do spożycia. Wśród nich znajdziemy dżemy, napoje, musztardy oraz sosy w słoikach. Organizacja lodówki wymaga zatem podstawowej wiedzy, jednak zastosowanie się do niej może przynieść wymierne korzyści finansowe i ekonomiczne. Przykładem lodówki o precyzyjnych parametrach temperaturowych stref, odpowiadającym powyższemu opisowi, jest lodówka Beko model CNA340I20XP – pozwala ona na optymalne zarządzanie przestrzenią w lodówce oraz na przedłużenie świeżości przechowywanych produktów.

Pojemnik na warzywa i owoce

Nowoczesne chłodziarko-zamrażarki wyposażane są w ergonomiczne pojemniki na warzywa i owoce. Pozwalają one na uporządkowane przechowywanie produktów z jednoczesną dbałością o przedłużenie ich świeżości. Lodówka Beko model RCNA366E30ZXP posiada nowoczesny system Everfresh+, który przedłuża przydatność do spożycia warzyw i owoców nawet o 30 dni. Nowo zaprojektowana komora gwarantuje dokładną regulację wilgotności powietrza, które dostarczane jest do pojemnika przez specjalne otwory. Dzięki zastosowaniu w tym modelu lodówki opisanych udogodnień, warzywa oraz owoce na długo zachowują swoją pierwotną świeżość. To z kolei wpływa na oszczędności i racjonalne dysponowanie żywnością.

Komora Zero

Komora ta nazywana jest również komorą świeżości lub Bio komorą. We wspomnianą komorę wyposażone są najnowsze modele lodówki Beko model RCNA406I30XB. Czym jest komora Zero? To specjalnie zaprojektowany pojemnik, w którym panuje temperatura niższa niż w pozostałych strefach lodówki i jest to najczęściej 0 stopni Celsjusza. Wspomniany model wyposażony został również w system No Frost, zapobiegający powstawaniu szronu i lodu na ścianach urządzenia. Niektóre modele chłodziarko-zamrażarek z komorą Zero umożliwiają regulację temperatury wewnątrz pojemnika. Komora ta pozwala na dłuższe zachowanie świeżości różnych produktów. Wynika to z odpowiednio niskiej temperatury, a także właściwej wilgotności. Szuflada ta została stworzona z myślą o przechowywaniu warzyw i owoców, ale równie dobrze można w niej trzymać inne produkty z krótką datą przydatności do spożycia czyli wędliny, mięso czy ryby.

organizacja przestrzeni w lodówce= Lodówka Beko CNA 340I20XP

Klasa efektywności energetycznej: A++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 282
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 253
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 109
Technologia NeoFrost: tak
Instalacja: Wolnostojąca
sprawdź cenę
organizacja przestrzeni w lodówce= Lodówka Beko RCNA 366E30ZXP

Klasa efektywności energetycznej: A++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 270
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 215
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 109
Technologia NeoFrost: tak
Komora zero: tak
Instalacja: Wolnostojąca
sprawdź cenę
organizacja przestrzeni w lodówce= Lodówka Beko RCNA 406I30XB

Klasa efektywności energetycznej: A+
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 304
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 205
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 97
Technologia NeoFrost: tak
Komora zero: tak
Instalacja: Wolnostojąca
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin