Chłodziarka z zamrażarką czy sama zamrażarka? Kiedy na co się zdecydować?

Czytasz teraz
Chłodziarka z zamrażarką czy sama zamrażarka? Kiedy na co się zdecydować?

Mogłoby się wydawać, że wybór lodówki to naprawdę prosta sprawa – wystarczy sprawdzić, jaką przestrzenią się dysponuje, zdecydować się na kolor, a potem tylko udać się do sklepu i wybrać jeden z kilku modeli. Tymczasem szeroki wybór i wiele możliwości sprawiają, że decyzję nie tak łatwo jest podjąć. Większość lodówek wyposażonych jest zarówno w chłodziarkę, jak i zamrażarkę, ale producenci oferują także urządzenia będące tylko zamrażarką lub tylko chłodziarką. Kiedy więc na co się zdecydować?

Dla kogo sama zamrażarka?

Zamrażarka oddzielona od lodówki, a tym samym mająca większą pojemność to rozwiązanie spotykane znacznie rzadziej. Dzieje się tak z dwóch przyczyn – po pierwsze wymaga ona wygospodarowania dodatkowego miejsca, po drugie – mało która rodzina rzeczywiście jej potrzebuje. Sama zamrażarka będzie bowiem rozwiązaniem idealnym i bardzo przydatnym w przypadku dużych rodzin, które gotują większe porcje i często mrożą swoje wyroby. Sprawdzi się także, gdy rodzina lubi wracać ze sklepu z całymi siatkami mrożonek czy gotowych dań. W większości przypadków znacznie lepiej sprawdza się jednak alternatywa w postaci chłodziarko-zamrażarki.

chłodziarko-zamrażarka

Rozwiązanie uniwersalne

W niemal każdym domu można znaleźć lodówki łączące w sobie zamrażarkę i chłodziarkę. Jest to rozwiązanie bardzo optymalne, gdyż wymaga znalezienia przestrzeni tylko na jedno urządzenie, które będzie pełniło obie funkcje. Lodówki występują w wielu wymiarach i mają tak zróżnicowane pojemności, że każda rodzina bez problemu znajdzie urządzenie dostosowane do swoich potrzeb i ilości domowników. Najbardziej powszechne są lodówki o wysokości 175 centymetrów, które dzięki standardowym wymiarom sprawdzą się praktycznie w każdej kuchni. Jedną z takich propozycji jest lodówka Beko CNA340I20XP, czyli chłodziarko-zamrażarka o pojemności 340 litrów. Producenci oferują jednak również urządzenia o pojemności nawet 500 litrów. W przypadku dużych rodzin pojemna chłodziarko-zamrażarka wciąż pozostaje bardziej optymalnym rozwiązaniem niż wybranie dwóch osobnych urządzeń – pozwala to zaoszczędzić przestrzeń, a jednocześnie zapewnia dostatecznie dużo miejsca do mrożenia i przechowywania żywności.

Dla każdej rodziny

Wybór chłodziarko-zamrażarek nie ogranicza się jednak do samej kwestii wymiarów czy walorów estetycznych. Duże znaczenie ma także proporcja między objętością chłodziarki i zamrażarki. Najbardziej standardowa wydaje się lodówka z większą chłodziarką i zamrażarką o dwóch lub trzech szufladach jak na przykład lodówka Beko RCNA406I30XB. Jest to rozwiązanie preferowane przez większość osób, gdyż zazwyczaj chce się mieć na bieżąco dostęp do świeżego jedzenia, a po mrożonki sięga się znacznie rzadziej. Każda rodzina to jednak inne potrzeby. Zdarzają się też takie osoby, które wolą robić mniejsze zakupy, by zawsze mieć dostęp do maksymalnie świeżego jedzenia, a jednocześnie lubią przygotowywać domowe wyroby nadające się do mrożenia. Podobnie jest w przypadku rodzin, które nie mogą oprzeć się mrożonkom, gotowym daniom albo dużym pudełkom z lodami – takie produkty obowiązkowo trzeba przechowywać w zamrażarce, a tym samym konieczne jest dysponowanie odpowiednią objętością, która pomieści całe pożywienie. W tej sytuacji zamrażarka powinna mieć podobną, a nawet większą pojemność niż sama chłodziarka. Na rynku można znaleźć urządzenia wpasowujące się w tego rodzaju tryb życia.

Lodówka Beko BCNA 306E2S Lodówka Beko RCNA 366E40ZXBRN

Wysokość (cm) 185.2
Szerokość (cm) 59.5
Głębokość (cm) 67
Waga (kg) 70
Klasa efektywności energetycznej E
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 249
Pojemność użytkowa chłodziarki (l) 215
Pojemność użytkowa zamrażarki (l) 109
sprawdź cenę
Lodówka Beko BCSA 306K2S Lodówka Beko BCHA 275K3SN

Wysokość (cm) 177
Szerokość (cm) 54
Głębokość (cm) 54
Waga (kg) 57.5
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 286
Pojemność użytkowa chłodziarki (l) 193
Instalacja Do zabudowy
Technologie Supermrożenie
sprawdź cenę
Lodówka Beko CNA 365E21GB Lodówka Beko BCNA 275E31SN

Wysokość (cm) 177.5
Szerokość (cm) 54
Głębokość (cm) 54.5
Waga (kg) 61
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 320
Pojemność użytkowa chłodziarki (l) 185
Pojemność użytkowa zamrażarki (l) 69
Technologie No Frost
Ilość i rodzaj półek 4 (szklane)
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin