Czysta pralka – sprawdzone sposoby na zawsze pachnące pranie

Czytasz teraz
Czysta pralka – sprawdzone sposoby na zawsze pachnące pranie

Czysta pralka to podstawa dobrze zrobionego prania. Pranie w pralce, której bęben i inne wewnętrzne elementy, a także drzwiczki i uszczelki nie są regularnie czyszczone może prowadzić do powstawanie nieprzyjemnego zapachu, który przechodzi również na uprane rzeczy. Jest to również jeden z powodów zmniejszenia żywotności pralek. Na szczęście istnieje wiele skutecznych sposobów na to, aby zadbać o czystość pralki.

Zabrudzenia w pralkach i ich znaczenie

Podstawowym problemem, jaki może pojawić się w pralce jest nadmierny rozwój różnego rodzaju mikroorganizmów, w tym grzybów i bakterii. Zazwyczaj odpowiadają one za nieprzyjemny zapach. Mają też ogromny potencjał alergizujący, a więc alergicy powinni szczególnie dbać o czystość pralki. Mikroorganizmy rozwijają się przede wszystkim w miejscach wilgotnych i ciepłych, a więc wnętrze pralki jest dla nich środowiskiem idealnym.

Sposoby na czystą pralkę – jak czyścić pralkę?

Czyszczenie pralki zazwyczaj nie jest trudne, jednak należy pamiętać o systematyczności. Poleca się, aby pralkę czyścić przynajmniej raz w miesiącu. Bardzo popularnym sposobem jest użycie sody oczyszczonej. Należy wsypać około pół szklanki sody do pojemnika na proszek i wykonać jeden, pełny cykl, najlepiej w temperaturze dziewięćdziesięciu stopni. Podobnie można postąpić z kwaskiem cytrynowym. W przypadku pralek bardzo brudnych, albo takich, na których elementach osadziło się dużo kamienia – warto zastosować mieszankę sody lub kwasku z octem. Na rynku istnieje też wiele gotowych preparatów służących do czyszczenia pralki. Podstawą jest jednak suszenie pralki po każdym praniu (drzwi należy zostawić otwarte), a także wyjmowanie prania od razu po wypraniu.

czysta pralka

Wiele pralek Beko zaopatrzonych jest w system Self Clean, który umożliwia zachowanie pralki w czystości bez stosowania żadnych dodatkowych środków. Jest to osobny program, tak zaplanowany, aby umożliwić maksymalne oczyszczenie bębna pralki, wraz ze wszystkimi wewnętrznymi elementami, a także rur.

Modele pralek, które wyposażone są w system Self Clean

Model WTE7512XWW to pralka marki Beko, której ładowność wynosi siedem kilogramów. Pralka znajduje się w klasie energetycznej A+++, co sprawia, że zużycie przez nią prądu jest bardzo niewielkie. Uwagę przyciągają bardzo duże drzwi pralki o średnicy trzydziestu czterech centymetrów. Pralka wyposażona jest w innowacyjny system kontroli zużycia wody. Pozwala on na każdorazowe, automatyczne dobranie ilości wody, która jest pobierana do ilości załadowanych rzeczy, oraz materiału, z którego są wykonane. Urządzenie wyposażone jest w wiele bardzo funkcjonalnych programów, w tym między innymi program służący do prania odzieży sportowej.

Model WTV8712X0 to pralka o ładowności ośmiu kilogramów, osiągająca maksymalnie 1400 obrotów podczas wirowania. Tak jak wcześniej opisany model należy do pralek o bardzo wysokiej klasie energetycznej, które pozwalają na bardzo duże oszczędności. Pralka wyposażona jest w system chroniący jej obwody przed nagłymi skokami napięcia, co znacznie zmniejsza awaryjność urządzenia.

Pralka Beko WTV9612XBW to urządzenie o bardzo dużej ładowności – do dziewięciu kilogramów. Wyposażone jest w wiele praktycznych funkcji, jak na przykład program chroniący ciemne pranie przed blaknięciem. Funkcje pralni pozwalają na zarówno oszczędność używanych detergentów, jak i wody. Pralka wyposażona jest w program Xpress Super Short, umożliwiający wyjątkowo szybkie pranie lekko zabrudzonych rzeczy.

czysta pralka Pralka Beko WTE 7512 XWW
Aktualnie Brak
Pojemność znamionowa (kg): 7
Klasa efektywności energetycznej: A+++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 173
Roczne zużycie wody (litr/rok): 9899
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1000
Ilość programów: 15
Instalacja: wolnostojąca
sprawdź cenę
czysta pralka Pralka Beko WTV 8712X0
Aktualnie Brak
Pojemność znamionowa (kg): 8
Klasa efektywności energetycznej: A+++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 195
Roczne zużycie wody (litr/rok): 10559
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1400
Ilość programów: 15
Instalacja: wolnostojąca
sprawdź cenę
czysta pralka Pralka Beko WTV 9612 XBW
Aktualnie Brak
Pojemność znamionowa (kg): 9
Klasa efektywności energetycznej: A+++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 195
Roczne zużycie wody (litr/rok): 10559
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min): 1200
Ilość programów: 15
Instalacja: wolnostojąca
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin