5 sposobów na dłuższą żywotność Twojej lodówki

Czytasz teraz
5 sposobów na dłuższą żywotność Twojej lodówki

Lodówka to urządzenie, z którego korzystamy każdego dnia. To szczególnie ważne, by działało ono z najwyższą wydajnością i służyło nam jak najdłużej. Aby jednak było to możliwe, o lodówkę musimy odpowiednio zadbać i zapewnić jej optymalne warunki pracy. Co zrobić, aby przedłużyć żywotność naszej lodówki? Oto 5 sprawdzonych sposobów.

Właściwie ustaw lodówkę

Wydajne działanie lodówki jest w dużej mierze zależne od jej prawidłowego ustawienia. Musisz więc zapewnić swojej lodówce jak najwięcej przestrzeni. Nie może być ona postawiona zbyt blisko ściany, a co ważniejsze, nie może znajdować się obok kaloryfera czy pieca. Nie jest też dobrze, gdy jest narażona na nadmierne działanie promieni słonecznych, dlatego nie ustawiaj jej na wprost okna, przez które przez większą część dnia wpada słońce.

lodówka Samsung

Zadbaj o wnętrze

Odpowiednio częste czyszczenie lodówki jest kluczowe dla jej prawidłowego działania. Szczególnie niebezpieczny jest dla niej brud, który gromadzi się w uszczelkach na drzwiach. Może on spowodować, że drzwi nie będą zamykać się prawidłowo, a co za tym idzie, lodówka będzie musiała zużywać o wiele więcej energii na odpowiednie obniżenie temperatury wnętrza.

Rozmrażaj regularnie lub wybierz opcję No Frost

Oszroniona lub oblodzona lodówka oznacza mniej wydajną pracę urządzenia i pobór większej ilości prądu. Dlatego, aby skutecznie zadbać o żywotność lodówki, należy ją regularnie rozmrażać. Jednak dla tych, którzy nie przepadają za tą czynnością, producenci sprzętu AGD wymyślili inne rozwiązanie. Lodówki Samsung z technologią No Frost wyposażone są w specjalny system wentylacji, który sprawia, że powietrze wewnątrz chłodziarki zawsze pozostaje suche. Dzięki temu nigdy nie pojawia się w niej szron czy lód, a lodówka pracuje niezawodnie.

Przechowuj żywność w pojemnikach

Uwalniająca się z produktów wilgoć powoduje, że lodówka musi pracować intensywniej. Aby uniknąć tego typu sytuacji, wystarczy przechowywać żywność w pojemnikach. Efektywnie zredukujemy w ten sposób ilość wilgoci, a do tego zapachy poszczególnych produktów nie będą się przenikać.

Nigdy nie wkładaj do lodówki gorących potraw

Jeszcze ciepłe resztki z obiadu czy przygotowany na następny dzień posiłek świeżo ściągnięty z kuchenki – te rzeczy w ogóle nie nadają się do tego, by schować je do lodówki. Wkładanie do chłodziarki ciepłej żywności wymusza jej wzmożoną pracę, którą musi podjąć, by odpowiednio schłodzić potrawę i utrzymać właściwą temperaturę. Dlatego też do lodówki najlepiej jest chować produkty w temperaturze pokojowej.

lodówka z kostkarką Lodówka Samsung RB31HSR2DSA

Instalacja: Wolnostojąca
Klasa efektywności energetycznej: A+
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 230
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 76
Technologia No Frost: tak
Kolor: Metalowy grafit
lodówka Samsung
lodówka z kostkarką Lodówka Samsung BRB 260000WW

Wysokość (cm) 177.5
Szerokość (cm) 54
Głębokość (cm) 55
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 291
Pojemność użytkowa chłodziarki (l) 196
Pojemność użytkowa zamrażarki (l) 72
lodówka Samsung
lodówka z kostkarką Lodówka Samsung RB33J3230BC

Instalacja: Wolnostojąca
Klasa efektywności energetycznej: A+
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 213
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 98
Technologia No Frost: tak
Kolor: Czarny
lodówka Samsung
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin