Z zarostem czy bez? Jak znaleźć idealną golarkę?

Czytasz teraz
Z zarostem czy bez? Jak znaleźć idealną golarkę?

Golarki elektryczne, kiedy pojawiły się na rynku, podbiły męski świat. Golenie się z ich wykorzystaniem jest dużo bardziej skuteczne, efektywne i komfortowe. Maszynki jednorazowe znacznie słabiej radzą sobie na przykład z dłuższym zarostem, o wiele częściej wywołują podrażnienia czy bolesne zacięcia. Zalet golarek elektrycznych nie brakuje. Czym jednak powinny cechować się te, które zagwarantują nam największą skuteczność i bezpieczeństwo użytkowania?

Idealny sposób zasilania

Elektryczne golarki mogą być zasilane na kilka sposobów. Tradycyjne, podczas ich użytkowania, będziesz musiał podłączyć do zasilania sieciowego. Te bardziej nowoczesne modele są zasilane akumulatorowo lub akumulatorowo-sieciowo. Jeżeli więc cenisz sobie wygodę i niezależność, warto przemyśleć wybór elektrycznej maszynki do golenia działającej bezprzewodowo. W tych urządzeniach w pełni naładowana bateria daje Ci zazwyczaj kilkadziesiąt minut ich nieprzerwanej pracy. Spokojnie więc możesz korzystać z niej przez kilka dni z rzędu, bez konieczności podłączania jej do sieci. Ponadto żaden kabel nie ogranicza Twojego zakresu ruchów.

golarka elektryczna

Komfortowe golenie na mokro

W sytuacji, gdy posiadasz wrażliwą skórę lub po prostu cenisz sobie najwyższy komfort golenia, godne uwagi będą dla Ciebie funkcjonalne golarki, które pozwolą Ci na golenie zarówno na sucho, jak i na mokro. Ta ostatnia opcja, że z golarki możesz swobodnie korzystać na przykład pod prysznicem, ale też równie dobrze możesz przed rozpoczęciem golenia zmiękczyć swój zarost pianką lub żelem do golenia czy też po prostu zwykłą wodą. Golenie na mokro jest dużo bardziej komfortowe i sprawdzi się nawet u posiadaczy skóry twarzy skłonnej do podrażnień.

Modele przyjemne w użytkowaniu

Funkcje dodatkowe, które usprawnią Twoją pracę z golarką oraz uprzyjemnią jej użytkowanie, sprawiają, że golenie przestaje być uciążliwe, a po sprzęt do golenia chcesz sięgać częściej. Dlatego też, dokonując wyboru golarki elektrycznej, sprawdź na przykład, czy jej uchwyt odpowiednio będzie leżał w Twojej dłoni, czy maszynka jest łatwa do utrzymania w czystość (przykładowo, czy jest wodoodporna – ta cecha skutecznie ułatwia jej czyszczenie), jak również, czy została wyposażona we wskaźnik niskiego naładowania baterii – tak by słaby akumulator nigdy nie popsuł Ci przygotowań do wielkiego wyjścia czy po prostu nie zakłócił codziennej pielęgnacji.

golarka elektryczna Golarka Philips S 5550/06

Rodzaj systemu golącego 5-kierunkowe głowice flex
Metody golenia: Na mokro, Na sucho
Zasilanie Akumulatorowe
Rodzaj akumulatora/baterii Li-Jon
Czas pracy bezprzewodowej (min) 50
Czas ładowania (min) 60
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin