Nie masz czasu na pranie? Korzystaj z krótkich programów

Czytasz teraz
Nie masz czasu na pranie? Korzystaj z krótkich programów

Wybierając pralkę, każdy z nas zwraca uwagę na inne parametry. Dla jednych liczą się zróżnicowane programy, zaś dla innych najważniejsza będzie oszczędność wody i energii. Są również tacy, którzy żyją w zgodzie z powiedzeniem „czas to pieniądz” i nie chcą go marnować na trwające w nieskończoność programy prania. Takie osoby poszukują pralek, które pozwalają przeprowadzić pranie wraz z płukaniem i wirowaniem w zaledwie kilkanaście minut.

Kiedy przydają się krótkie programy?

Osobom zabieganym i zapracowanym często brakuje czasu na wykonywanie obowiązków domowych, do których zalicza się również pranie. Dlatego, krótkie programy prania okazują się dla nich zbawienne. Wystarczy zaledwie godzina, aby pralka usunęła z ubrań wszystkie zabrudzenia, przeprowadziła etap płukania i wirowania. Takie cykle są niezwykle pomocne w sytuacjach awaryjnych, np. kiedy potrzebujemy szybko wyprać ubrania, by móc je za chwilę założyć na siebie. Co prawda, krótkie programy mogą nie poradzić sobie z uporczywymi plamami, np. takimi, które wymagają wcześniejszego namaczania. Jednak bez problemu usuną większość zanieczyszczeń. Warto z nich również korzystać, gdy odzież nie jest zabrudzona, a wymaga jedynie odświeżenia.

krótkie programy prania

Sposoby na szybkie pranie

Przeszukując oferty pralek, od razu dostrzeżemy, że niemal każdy model posiada krótkie programy prania. Marka Amica, oprócz kilku takich programów, oferuje również funkcje pozwalające skrócić dowolny wybrany program. Oto programy, które znajdziemy w pralkach Amica:

Pranie krótkie 15 min – to program przeznaczony do odświeżania, a nie prania odzieży. Oznacza to, że doskonale poradzi sobie z nieświeżymi, przepoconymi i lekko zabrudzonymi ubraniami, nadając im świeżość i przyjemny zapach. Program ten przeprowadza cykl prania w temperaturze 30°C w jedyne 15 minut. Dostępny jest, m.in. w pralce Amica TAW 6103LSW.

Pranie 58 min – jest to jeden z najkrótszych pełnych programów prania dostępnych na rynku. Posiada go, np. pralka Amica TAW 7123DCW. Trwa zaledwie 58 minut, a efekty będą takie same, jak przy wyborze standardowego programu.

Skróć czas – to niezwykle praktyczna funkcja, która pozwala skrócić długi program prania, nie wpływając na jego jakość. Znajdziemy ją choćby w pralce Amica GAW 7123 LCW. Po wybraniu odpowiedniego programu, wystarczy wcisnąć przycisk „Skróć czas” na panelu sterowania, a urządzenie automatycznie zoptymalizuje czas prania.

Tryb szybki – to kolejna funkcja, która przeznaczona jest do przyspieszania cyklu prania. Dobrze się sprawdza w przypadku lekko zabrudzonych ubrań.

O czym należy pamiętać?

Krótkie programy prania są niezwykle użyteczne, szczególnie jeśli brakuje nam czasu na nastawienie pełnego cyklu prania. Pamiętajmy jednak, że w ich przypadku najważniejsza jest szybkość prania, dlatego wiele dodatkowych opcji jest przy nich niedostępnych. Poszukując pralki, miejmy również na uwadze, że nie wszystkie programy krótkie są przeznaczone do prania, niektóre sprawdzają się jedynie podczas odświeżania odzieży.

krótkie programy prania Pralka Amica TAW 6103LSW
Aktualnie Brak
Pojemność znamionowa (kg): 6
Klasa efektywności energetycznej: A+++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 153
Roczne zużycie wody (litr/rok): 9240
Ilość programów: 16
Rodzaj sterowania: Elektromechaniczne
krótkie programy prania
krótkie programy prania Pralka Amica TAW 7123DCW

Pojemność znamionowa (kg): 7
Klasa efektywności energetycznej: A+++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 174
Roczne zużycie wody (litr/rok): 9900
Ilość programów: 16
Rodzaj sterowania: Elektromechaniczne
krótkie programy prania
krótkie programy prania Pralka Amica GAW 7123 LCW

Pojemność znamionowa (kg): 7
Klasa efektywności energetycznej: A+++
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 174
Roczne zużycie wody (litr/rok): 9900
Ilość programów: 16
Rodzaj sterowania: Elektroniczne
krótkie programy prania
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin