Jaka pralka do małej łazienki?

Czytasz teraz
Jaka pralka do małej łazienki?

Mała łazienka to niemałe wyzwanie. Zazwyczaj, gdy uporamy się już z rozmieszczeniem podstawowego wyposażenia, takiego jak toaleta, prysznic lub wanna oraz umywalka, na pozostałe sprzęty i meble zostaje już niewiele miejsca. Kłopotliwe może stać się dla nas ustawienie pralki, tak aby mieć do niej swobodny dostęp. Na szczęście producenci sprzętów AGD na ten problem oferują nam przynajmniej dwa rozwiązania.

Do małych łazienek najczęściej polecane są dwa rodzaje pralek: pralki ładowane od frontu – typu slim, czyli o pomniejszonej głębokości oraz pralki ładowane od góry, które z kolei są węższe. Jedne i drugie pozwalają nam zaoszczędzić nieco miejsca. Jednak, aby pralka idealnie wpasowała się w naszą łazienkę, nasz wybór musi w pełni przemyślany. Sprawdź, który rodzaj pralki sprawdzi się najlepiej w Twojej łazience.

mała pralka

Mała pralka ładowana od frontu

Mała pralka ładowana od frontu ma z reguły standardową szerokość ok. 60 cm, za to znacznie zmniejszona jest jej głębokość, która waha się pomiędzy 40 a 50 cm. Co oczywiste taka pralka, wyposażona jest w nieco mniej ładowny bęben, który zazwyczaj mieści ok. 6 kg prania. To dobre rozwiązanie dla mniejszego gospodarstwa domowego. Pralka ładowana od frontu sprawdzi się doskonale, kiedy pralkę chcesz ukryć pod blatem lub w szafce albo też umieścić nad nią półki czy szafki wiszące, zyskując w ten sposób dodatkowe miejsce do przechowywania. Jednocześnie musisz pamiętać o tym, że pralka z drzwiczkami z przodu potrzebuje odpowiednio dużo przestrzeni, aby drzwiczki te móc swobodnie otwierać, by wygodnie załadować pranie.

Ustawne pralki ładowane od góry

Innym rozwiązaniem do małej łazienki są pralki ładowane od góry. Takie modele z reguły posiadają wymiary 40 x 60 cm, a więc są sporo węższe do standardowych pralek ładowanych od frontu. Ponieważ nie jest wymagane dodatkowe miejsce przed urządzeniem, tego rodzaju pralka jest znacznie bardziej ustawna i łatwiej wkomponować ją w aranżację mniejszego pomieszczenia. Co prawda nie umieścisz jej pod blatem, ale ma ona również tę zaletę, że, wkładając do niej pranie, nie musisz schylać się czy kucać. Co więcej, tego rodzaju pralki pozwalają Ci cieszyć się praktycznie wszystkimi możliwościami typowych pralek, ale i dodatkowymi oszczędnościami. Ładowane od góry pralki Whirlpool wyposażone zostały w technologię 6. Zmysł, która za każdym razem odpowiednio dobiera czas cyklu oraz ilość wody i energii do wielkości i rodzaju załadunku. W ten sposób zyskujesz pewność co do tego, że każde pranie generuje minimalne koszty.

mała pralka Pralka Whirlpool TDLR 6030S PL/N

Wysokość (cm) 90
Szerokość (cm) 40
Głębokość (cm) 60
Waga (kg) 53
Pojemność znamionowa (kg) 6
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 153
Roczne zużycie wody (litr/rok) 8500
sprawdź cenę
mała pralka Pralka Whirlpool TDLR 6030L PL/N

Wysokość (cm) 90
Szerokość (cm) 40
Głębokość (cm) 60
Waga (kg) 54
Pojemność znamionowa (kg) 6
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 153
Roczne zużycie wody (litr/rok) 8500
sprawdź cenę
mała pralka Pralka Whirlpool TDLR 7220 LS PL/N

Wysokość (cm) 90
Szerokość (cm) 40
Głębokość (cm) 60
Waga (kg) 57
Pojemność znamionowa (kg) 7
Klasa efektywności energetycznej E
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min) 1151
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin