Pralka ładowana od góry – wady i zalety

Czytasz teraz
Pralka ładowana od góry – wady i zalety

Pralkę ładowaną od góry poleca się zwłaszcza do małych mieszkań i łazienek o ograniczonej powierzchni, z uwagi na jej kompaktowość. Tego typu sprzęt AGD to również rozwiązanie sprzyjające Twojej kieszeni. Dodatkowo, pranie ładuje się do niego znacznie łatwiej, bo bez konieczności schylania się. Jakie jeszcze korzyści możesz czerpać z zakupu pralki ładowanej od góry, a jakie są minusy takiej inwestycji?

Zalety pralki ładowanej od góry

Pralki ładowane od góry potrafią być nawet o kilkanaście centymetrów węższe od tradycyjnych pralek ładowanych od frontu. W ten sposób pozwalają nam korzystać z dobrodziejstw pralki automatycznej, nawet jeżeli jesteśmy w posiadaniu niewielkiej łazienki czy też kuchni. Zdarza się też, że przychodzą z pomocą w sytuacji, kiedy na ograniczonej przestrzeni otwieranie drzwiczek zainstalowanych z przodu byłoby nad wyraz niewygodne. Wsadzanie brudnych ubrań do pralki ładowanej od góry jest za to wyjątkowo komfortowe – za każdym razem. By umieścić pranie w bębnie, nie musisz się schylać, a więc oszczędzasz sobie wysiłku i ewentualnego bólu kręgosłupa, gdy ten nie jest w najlepszej formie. Dodatkowo, w uwagi na konstrukcję urządzenia, ryzyko zalania łazienki jest znacznie ograniczone.

pralka ładowana od góry

Pralka ładowana od góry – wady

O ile w pralce ładowanej od frontu, dzięki szklanym drzwiczkom, możesz przez cały czas kontrolować to, co dzieje się w jej środku, o tyle, piorąc w pralce ładowanej od góry, nie masz szans na wychwycenie czerwonej skarpetki, która zaplątała się w białym praniu. Drugą niedogodnością może stać się konieczność pozostawienia wolnej przestrzeni nad urządzeniem tak, aby zapewnić sobie swobodny dostęp do bębna. Takiej pralki nie umieścisz również w zabudowie.

Pralka ładowana od góry – dlaczego warto?

Jeżeli dla pralki ładowanej od góry znajdziesz już odpowiednie miejsce, pozwoli Ci ona cieszyć się dokładnie takimi samymi rezultatami prania, jak dobra pralka ładowana od frontu. Z uwagi na fakt, że producenci sprzętu AGD w obu typach urządzeń stosują podobne technologie, możesz liczyć na to, że niezależnie od sposobu ładowania prania, pralka okaże się być równie skuteczna. Tym bardziej, że w obu wariantach porównywalna jest także liczba programów czy ich rodzaje. Również w pralce ładowanej od góry znajdziesz takie funkcje jak automatyczne rozpoznawanie wielkości i rodzaju wsadu, co pozwala Ci oszczędzać na wodzie i energii. Decydując się więc na takie rozwiązanie, możesz cieszyć się efektywnym praniem, nawet przy niewielkim budżecie.

pralka ładowana od góry Pralka Whirlpool TDLR 6030S PL/N

Wysokość (cm) 90
Szerokość (cm) 40
Głębokość (cm) 60
Waga (kg) 53
Pojemność znamionowa (kg) 6
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 153
Roczne zużycie wody (litr/rok) 8500
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min) 1000
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 2 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin