5 pytań, na które musisz odpowiedzieć zanim kupisz lodówkę

Czytasz teraz
5 pytań, na które musisz odpowiedzieć zanim kupisz lodówkę

Stając przed wyborem chłodziarko-zamrażarki do własnej kuchni musisz odpowiedzieć na kilka ważnych pytań. Wybór odpowiedniej lodówki będzie bowiem uzależniony od kilku istotnych czynników. Poznaj 5 pytań, na które musisz odpowiedzieć zanim kupisz lodówkę.

1. Ile osób składa się na Twoje gospodarstwo domowe?

Wybór lodówki powinien być uzależniony w głównej mierze od liczby osób, które wchodzą w skład gospodarstwa domowego. W skrócie, ile osób będzie korzystało z lodówki? Odpowiedź na to proste pytanie pozwoli oszacować niezbędną wielkość lodówki, która pomieści kupowane ilości pożywienia. Warto wiedzieć, że pojemność chłodziarki, niezbędna dla jednego użytkownika, wynosi około 120-130 litrów. Każdy kolejny członek rodziny to potrzeba około trzydziestu litrów pojemności więcej. Lodówka Bosch model KGN 33KL20 posiada pojemność chłodziarki 192 litry, co oznacza, że z powodzeniem może służyć trzyosobowej rodzinie. Co ciekawe, pojemność zamrażarki nie ma znaczenia, bowiem sposób jej użytkowania jest odmienny niż użytkowanie chłodziarki.

2. Czy zależy mi na oszczędności energii elektrycznej?

Dbałość o rodzinny budżet oraz troska o środowisko naturalne sprawiają, że producenci sprzętów AGD coraz chętniej dbają o energooszczędność chłodziarko-zamrażarek i innych, produkowanych przez siebie sprzętów. Nowoczesne lodówki Bosch dbają zarówno o jakość produktów, jak o energooszczędność. Klasa energetyczna lodówki jest bardzo istotna, ponieważ urządzenie to działa bez przerw przez cały rok. Dobrym przykładem produktu, o najwyższej klasie energetycznej A++ jest lodówka Bosch model KGN 39KLEB. Wysoka energooszczędność lodówki zadba zarówno o domowy budżet, jak i wpłynie pozytywnie na ochronę środowiska naturalnego.

wybór lodówki

3. Czy chcę, aby lodówka nie wymagała cyklicznego odmrażania?

Nowoczesna technologia No Frost to rozwiązanie na miarę naszych czasów. Jeśli oczekujesz, aby lodówka nie wymagała cyklicznego rozmrażania w celu usunięcia lodu oraz szronu ze ścian chłodziarki, postaw na lodówkę Bosch z systemem No Frost. Poziom wilgotności powietrza jest stale mierzony i kontrolowany, a pomiary rejestrowane w centralnym agregacie chłodniczym. Powstające podczas codziennego eksploatowania lodówki skropliny, odprowadzone są na zewnątrz urządzenia, nie doprowadzając do powstania lodu. Lodówka No Frost to brak konieczności rozmrażania urządzenia i mechanicznego usuwania lodu.

4. Jak chcę ustawić lodówkę w kuchni?

Lodówka do zabudowy, wolnostojąca czy ustawiona w ciągu kuchennych mebli? Projektując kuchnię warto znaleźć odpowiednie miejsce dla lodówki i wybierać model, który idealnie wpisze się w istniejącą zabudowę bądź przyszłe ustawienie mebli i urządzeń. Producent AGD Bosch oferuje chłodziarko-zamrażarki z dobranym do pomieszczenia otwieraniem. Większość modeli otwiera się na prawą stronę, jednak jej modyfikacja może okazać się niezbędna z powodu ustawienia mebli w kuchni. Warto mieć zatem możliwość wyboru lodówki z prawym lub lewym otwieraniem.

5. Jak chcę przechowywać żywność?

Odpowiednie przechowywanie żywności w lodówce może znacząco przedłużyć świeżość oraz przydatność do spożycia wielu produktów. Nowoczesne modele lodówek oferują wiele ciekawych rozwiązań przechowywania produktów. Każda lodówka Bosch posiada ergonomiczne pojemniki na żywność – Multibox lub VitaFresh. Ze względu na zapewnienie w pojemnikach odpowiednich warunków temperaturowych oraz wilgotnościowych, żywność na długo pozostaje świeża. Wiele modeli posiada również chromowane półki na butelki, które zapewniają bezpieczne i funkcjonalne przechowywanie szklanych i plastikowych butelek.

Lodówka Bosch KGN 36KL30 Lodówka Bosch KGN 33KLEAE

Wysokość (cm) 176
Szerokość (cm) 60
Głębokość (cm) 66
Waga (kg) 58.55
Klasa efektywności energetycznej E
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 237
Pojemność użytkowa chłodziarki (l) 193
Pojemność użytkowa zamrażarki (l) 89
sprawdź cenę
Lodówka Bosch KGN 36KWEB Lodówka Bosch KGN 36KWEB

Wysokość (cm) 186
Szerokość (cm) 60
Głębokość (cm) 66
Waga (kg) 74.52
Klasa efektywności energetycznej A++
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 260
Pojemność użytkowa chłodziarki (l) 237
sprawdź cenę
Lodówka Bosch KGN 39VLEA Lodówka Bosch KGN 39VLEA

Wysokość (cm) 203
Szerokość (cm) 60
Głębokość (cm) 66
Waga (kg) 79.8
Klasa efektywności energetycznej A++
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 273
Pojemność użytkowa chłodziarki (l) 279
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin