Lodówka na upały

Czytasz teraz
Lodówka na upały

Wysokie temperatury w lecie to nie tylko wyzwanie dla ludzi, ale również dla sprzętów AGD. Szczególnie intensywnie pracują wtedy lodówki, którym przecież w upalne dni stawiamy niemałe wymagania. Na szczęście nowoczesne lodówki posiadają funkcje i systemy, które znacznie ułatwiają im pracę, kiedy na dworze panuje upał, tak byśmy nawet w środku lata mogli cieszyć się z ich wydajnej pracy i przedłużonej świeżości warzyw i owoców – których przecież o tej porze roku jest najwięcej.

Jeszcze szybsze chłodzenie

Upały to czas, w którym do naszej lodówki wkładany naprawdę sporo produktów, chcąc aby schłodziły się one jak najszybciej. Kiedy jednak w chłodziarce umieszczamy duże porcje nieschłodzonego jeszcze jedzenia, możemy zaszkodzić znajdującej się już tam żywności. Istnieje jednak sposób na to, by połączyć nasze interesy z dobrem przechowywanych produktów. Funkcja Szybkiego Chłodzenia pozwala Ci czasowo obniżyć temperaturę w komorze chłodzenia właśnie po to, by w krótszym czasie móc schłodzić nowo włożone do niej warzywa, owoce, mięsa, ryby, nabiał czy napoje. Niezależnie od tego, co chowasz do lodówki i ile tego jest, zyskujesz pewność, że ciepło tych produktów nie będzie negatywnie wpływać na pozostałą żywność. To również doskonały sposób na to, by, kiedy żar leje się z nieba, szybko schłodzić ulubiony napój.

lodówka na upały

Idealne warunki dla mięs i ryb

Kiedy na dworze jest gorąco, mięsa i ryby mogą psuć się bardzo szybko. Dlatego też kluczowe jest, aby po powrocie do domu z zakupów jak najszybciej umieścić je w lodówce. Idealna temperatura do ich przechowywania to ta oscylująca w granicach 0°C – dokładnie taka, jaka panuje w komorze Active0°. To ona stanowi gwarancję przedłużonej świeżości mięs i ryb i to dzięki niej z produktów tych możesz korzystać przez dłuższy czas, bez obaw o utratę zawartych w nich składników odżywczych. Co więcej, komora Active0° daje Ci maksimum elastyczności. Kiedy bowiem akurat nie posiadasz produktów mięsnych, swobodnie możesz wyłączyć w niej system chłodzenia, by przechowywać tam dowolnie wybraną żywność.

Większa wydajność lodówki

Podczas upałów intensywnie korzystamy nie tylko z chłodziarki, ale i z zamrażarki. Kiedy w komorze mrożenia znajduje się dużo produktów, gromadzi się w niej również wilgoć, a co za tym idzie, powstaje tam szron i lód. Zupełnie nie służy to naszemu urządzeniu. Problem ten znika jednak, gdy lodówka posiada system No Frost. To za jego sprawą obecna w zamrażarce wilgoć jest usuwana przez specjalny system wentylacji, stąd też w jej wnętrzu nie ma prawa powstać nawet szron.

Chłodziarka Amica FC3616.3DFX Lodówka Samsung BRB 260000WW

Wysokość (cm) 177.5
Szerokość (cm) 54
Głębokość (cm) 55
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 291
Pojemność użytkowa chłodziarki (l) 196
Pojemność użytkowa zamrażarki (l) 72
sprawdź cenę
Chłodziarka Gorenje R6 151BW Lodówka Bosch KGN 33KLEAE

Wysokość (cm) 176
Szerokość (cm) 60
Głębokość (cm) 66
Waga (kg) 58.55
Klasa efektywności energetycznej E
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 237
Pojemność użytkowa chłodziarki (l) 193
Pojemność użytkowa zamrażarki (l) 89
sprawdź cenę
Lodówka Samsung RB31HER2CSA Lodówka Samsung RB 33J3215WW

Wysokość (cm) 185
Szerokość (cm) 59.5
Głębokość (cm) 66.8
Waga (kg) 70
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 248
Pojemność użytkowa chłodziarki (l) 230
Pojemność użytkowa zamrażarki (l) 98
Technologie: Supermrożenie, No Frost
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin