Jak dobrać zestaw pralka i suszarka?

Czytasz teraz
Jak dobrać zestaw pralka i suszarka?

Zestaw pralka i suszarka to praktyczne połączenie dające możliwość całkowitego zrezygnowania z klasycznych suszarek na pranie. Wybierając te urządzenia większość osób koncentruje się przede wszystkim na ich jakości, bezawaryjności, cenie i dodatkowych funkcjach. W przypadku suszarek dużą rolę gra różnorodność programów i możliwości, które one dają. Jednak wybierając cały zestaw warto zastanowić się również nad tym, jak te urządzenia będą funkcjonowały razem.

Jak uzyskać największą skuteczność zestawu?

Wybierając zestaw złożony z pralki i suszarki należy w pierwszej kolejności zadbać o to, aby był on jak najbardziej skuteczny. Dzięki temu można wykonując pranie, wszystkie uprane rzeczy wysuszyć całkowicie, co pozwala zrezygnować z rozstawianych suszarek tradycyjnych, które nie są największą ozdobą domu. Uzyskuje się to na przykład przez odpowiednie dobranie pojemności pralki i suszarki. Najkorzystniej jest, kiedy ładowność suszarki jest większa od ładowności pralki o około dwa kilogramy.

Sprzęt AGD Bosch, między innymi pralki i suszarki, to najczęściej linie produktów doskonale do siebie dopasowanych, dzięki którym można stworzyć skutecznie działający zestaw. W ofercie firmy można znaleźć między innymi pralki o bardzo wysokich obrotach, które skutecznie zmniejszają potrzebny czas pracy suszarki.

pralka i suszarka

Jak zmieścić pralkę i suszarkę na małej przestrzeni?

Współczesne łazienki to nie zawsze wystarczająca przestrzeń, aby ustawić jednocześnie i pralkę, i suszarkę. Z tego powodu wiele osób nie decyduje się jednak na zakup tego drugiego urządzenia. Istnieje jednak prosty sposób, pozwalający rozwiązać ten problem. Możliwe jest umieszczenie suszarki na pralce, potrzebne jest do tego jednak dodatkowe wyposażenie. Służą do tego odpowiednie łączniki, których zadaniem jest zarówno zapewnienie bezpieczeństwa obydwu urządzeniom, jak i amortyzacja powstających podczas pracy wstrząsów.

Linie pralek i suszarek Bosch przewidują możliwość połączenia tych urządzeń w taki właśnie sposób. Będą one więc nie tylko dobrane idealnie pod względem ładowności, ale również możliwe jest skompletowanie zestawu odpowiadających sobie urządzeń pod względem wielu parametrów. Dobrze dopasowane urządzenia powinny na przykład mieć taką samą szerokość – tylko w takim wypadku będzie można stworzyć ustawiony pionowo zestaw.

W jaki sposób stworzyć praktyczny zestaw?

Aby zestaw był jak najbardziej skuteczny i praktyczny należy dobrać do niego takie urządzenia, które pozwolą na zachować jak najwyższą ergonomię pracy. Firma Bosch oferuje w tej kwestii bardzo proste rozwiązanie. Każda pralka Bosch otwiera się w lewo, a suszarki w przeciwnym kierunku. Dzięki temu – jeżeli stoją obok siebie – łatwiej jest przekładać uprane rzeczy prosto do suszarki.

pralka i suszarka Pralka Bosch WAN 2017GPL

Wysokość (cm) 84.8
Szerokość (cm) 59.8
Głębokość (cm) 55
Pojemność znamionowa (kg) 7
Klasa efektywności energetycznej D
Klasa efektywności wirowania C
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 157
Roczne zużycie wody (litr/rok) 9020
Maksymalna szybkość wirowania (obr/min) 1000
sprawdź cenę
pralka i suszarka Suszarka Bosch WTH 85V0GPL

Pojemność znamionowa (kg): 8
Rodzaj suszarki: Kondensacyjna (z pompą ciepła)
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 236
Rodzaj sterowania Elektromechaniczne
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 5 Average: 3.6]
+ posts
About The Author
admin