Suche pranie nawet w godzinę! Poznaj programy, które ułatwią Ci życie

Czytasz teraz
Suche pranie nawet w godzinę! Poznaj programy, które ułatwią Ci życie

Suszenie prania w tradycyjny sposób to duże utrudnienie i dyskomfort. Trzeba poświęcić czas na powieszenie i następnie zdjęcie ubrań, w dodatku cały proces suszenia często zajmuje nawet dwa dni. Ponadto, przez większość roku pogoda nie pozwala na suszenie prania na balkonie, w związku z czym zalega ono w domu, zajmując miejsce, wyglądając nieestetycznie, a w dodatku zwiększając poziom wilgoci w pomieszczeniu. Jeśli więc nie chcesz doprowadzić do powstania pleśni, musisz jeszcze zadbać o regularne wietrzenie pomieszczenia. Istnieje jednak alternatywa umożliwiająca wyeliminowanie wszystkich tych niedogodności – programy suszenia pozwalające na uzyskanie suchego prania nawet poniżej godziny bez konieczności jego rozwieszania.

Możliwości dostępne na rynku

Jednym z wiodących producentów urządzeń AGD jest marka Bosch. Wśród dostępnych propozycji możesz znaleźć szeroki wybór suszarek czy pralko-suszarek wyposażonych w szereg programów. Dzięki temu wybierając odpowiednie funkcje suszarki, dostosujesz pracę urządzenia do swoich indywidualnych wymagań, potrzeb czy trybu życia.

Super 40’, czyli szybkie suszenie ubrań

Jednym z najszybszych sposobów na wysuszenie ubrań, jest wybranie programu Super40’. Jak sama nazwa wskazuje, stwarza on możliwość suszenia w zaledwie 40 minut. Urządzenia wyposażone w ten program posiadają precyzyjny system odpowiedzialny za kontrolę temperatury oraz monitorowanie stopnia wilgotności. Odzież wyciągnięta z suszarki nadaje się do noszenia czy odłożenia do szafy tuż po zakończeniu cyklu. Tego rodzaju rozwiązanie przeznaczone jest dla odzieży z włókien syntetycznych lub cienkich, a także tkanin bawełnianych, niewymagających delikatnego suszenia.

programy suszenia

Sensitive Drying

Tak szybkie suszenie, jak to z Super40’ nie sprawdzi się jednak w przypadku bardzo delikatnej odzieży, którą należy chronić zarówno podczas prania, jak i podczas procesu odparowywania wilgoci. W związku z tym suszarka Bosch wychodzi z kolejną propozycją, jaką jest Sensitive Drying. Ten system pozwala na suszenie prania łagodnymi podmuchami ciepłego powietrza, które dochodzą z każdej strony. Jednocześnie ubrania nie pozostają w tym samym miejscu, ale mieszane są za pomocą miękkich zbieraków. Odzież suszona jest więc delikatnie, z każdej strony, a po zakończonym programie staje się miękka i wolna od zagnieceń.

AutoDry – suszenie pod kontrolą

Suszarki bębnowe i pralko-suszarki Bosch wyposażone w technologię AutoDry zagwarantują, że będziesz mieć pod kontrolą cały proces suszenia. Urządzenia są w stanie wysuszyć nawet do 10 kilogramów prania i doprowadzić je do pożądanego poziomu suchości – od takiego, który pozwala na rozpoczęcie prasowania tuż po zakończeniu cyklu suszenia, aż po taki, który sprawia, że ubrania od razu są gotowe do noszenia czy do odłożenia do szafy. Urządzenia z technologią AutoDry wyposażone są w czujniki, dzięki którym temperatura, jak i pozostała wilgoć są wciąż sprawdzane. Pranie chronione jest więc przed nazbyt wysokimi temperaturami oraz przed przesuszeniem.

Suszarka Bosch WTG 86400 PL Suszarka Bosch WTH 850S7PL

Wysokość (cm) 84.2
Szerokość (cm) 59.8
Głębokość (cm) 59.9
Waga (kg) 48.35
Pojemność znamionowa (kg) 7
Rodzaj suszarki Kondensacyjna (z pompą ciepła)
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 243
sprawdź cenę
Suszarka Bosch WTN 86200PL Suszarka Bosch WTH 85V0GPL

Wysokość (cm) 84.2
Szerokość (cm) 59.8
Głębokość (cm) 59.9
Waga (kg) 47.427
Pojemność znamionowa (kg) 8
Rodzaj suszarki Kondensacyjna (z pompą ciepła)
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 236
sprawdź cenę
Suszarka Bosch WTY 87782 PL Suszarka Bosch WTG 86401PL

Wysokość (cm) 84.2
Szerokość (cm) 59.8
Głębokość (cm) 59.9
Pojemność znamionowa (kg) 8
Rodzaj suszarki Kondensacyjna
Klasa efektywności energetycznej B
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 561
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin