Jakie ubrania można suszyć w suszarce bębnowej?

Czytasz teraz
Jakie ubrania można suszyć w suszarce bębnowej?

Automatyczna suszarka do ubrań jest sprzętem, który bez wątpienia warto mieć w swoim domu. Pozwala oszczędzić wiele czasu, a ubrania wyjęte z bębna są idealne suche, miękkie i pachnące. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie tkaniny nadają się do mechanicznego suszenia. Niektóre pod wpływem wysokiej temperatury mogą się skurczyć lub ulec uszkodzeniu. Warto zatem sprawdzić, jakie ubrania można suszyć mechanicznie, a jakich lepiej nie wkładać do bębna.

Co można suszyć w suszarce do ubrań?

Większość ubrań można spokojnie suszyć w suszarce. Jednak, żeby mieć absolutną pewność, że nic złego im się nie stanie, warto dokładnie przestudiować oznaczenia na metkach. Jeśli symbol suszarki jest przekreślony, ubrania nie wolno wkładać do bębna suszarki. Co w takim razie możemy suszyć mechanicznie? Przede wszystkim T-shirty, koszule, bluzki, sukienki i spódniczki, a także swetry, spodnie jeansowe i dresowe, a nawet niektóre tenisówki. Poza tym, możemy wrzucić do suszarki także poduszki z pierza. Należy jednak pamiętać, aby ustawić niską temperaturę.

suszarka do ubrań

Jakie ubrania i materiały nie nadają się do suszenia mechanicznego?

Skoro już wiemy, jakie ubrania możemy suszyć mechanicznie, czas poznać te rzeczy, których pod żadnym pozorem nie powinniśmy wkładać do bębna suszarki. Będą to przede wszystkim ubrania posiadające ozdoby w postaci kolorowych aplikacji, cekin, kryształków czy perełek. Nie dość, że mogą one oderwać się podczas suszenia, to jeszcze istnieje ryzyko, że stopią się pod wpływem wysokiej temperatury. Nie zaleca się również mechanicznego suszenia strojów kąpielowych i odzieży wykonanej z elastanu, gdyż mogą one utracić swoje elastyczne właściwości. Poza tym, powinniśmy unikać suszenia biustonoszy i odzieży koronkowej, ponieważ są one wykonane ze zbyt delikatnych i podatnych na odkształcenia materiałów. Nie warto także wkładać do suszarki rajstop czy pończoch. Ich materiał jest na tyle delikatny, że łatwo może się uszkodzić oraz na tyle cienki, że szybko wyschnie na tradycyjnej rozkładanej suszarce.

Programy do zadań specjalnych

Wielu czołowych producentów, jak np. Bosch, stosuje w swoich suszarkach kilkanaście programów suszenia. Są one dedykowane do konkretnych rodzajów tkanin lub grupy ubrań, dzięki czemu zyskujemy pewność, że nasza odzież jest suszona w optymalnych warunkach. Na szczególną uwagę zasługuje program czasowy, który znajdziemy m.in. w suszarce Bosch WTR 85V5EPL. Jest on przeznaczony do suszenia ubrań, które zostały wykonane z kilku rodzajów materiałów, jak np. kurtki z membraną wodoodporną. Program cechuje się umiarkowaną temperaturą, a dzięki możliwości dobrania czasu suszenia obydwie warstwy zostaną skutecznie wysuszone. Natomiast suszarka do ubrań Bosch WTH 8500SPL może pochwalić się programem Sport/Fitness. Jest on dedykowany do suszenia odzieży sportowej wykonanej z nowoczesnych tekstyliów. W suszarkach Bosch znajdziemy wiele innych programów suszenia, m.in.: Ręczniki, Wełna, Pierze/Puch, Kołdry, Delikatny czy AntyAlergia.

suszarka do ubrań Suszarka Bosch WTH 850S7PL

Pojemność znamionowa (kg) 7
Rodzaj suszarki Kondensacyjna (z pompą ciepła)
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 243
Rodzaj sterowania Elektromechaniczne
Ilość programów: 7
suszarka do ubrań
suszarka do ubrań Suszarka Beko DF 7312 GXW

Pojemność znamionowa (kg) 7
Rodzaj suszarki Kondensacyjna (z pompą ciepła)
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 276.5
Rodzaj sterowania Elektromechaniczne
Ilość programów: 15
Technologie Blokada przed dziećmi
Wyświetlacz tak
suszarka do ubrań

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin