Kiedy powinniśmy używać oczyszczacza powietrza?

Czytasz teraz
Kiedy powinniśmy używać oczyszczacza powietrza?

Oczyszczacz powietrza posiada wbudowany wentylator, który ma za zadanie zasysać zanieczyszczone powietrze. Następnie przepuszczane jest ono przez zamontowane filtry i z powrotem wydmuchiwane do pomieszczenia, tylko już odpowiednio przefiltrowane i wolne od zanieczyszczeń. Kiedy i jak często powinniśmy uruchamiać oczyszczacz, by cieszyć się czystym powietrzem we własnych progach?

Jesień i zima – smog

W okresie jesienno-zimowym, kiedy zaczynamy ogrzewać nasze domy, poziom zanieczyszczeń w powietrzu nadmiernie wzrasta. Właśnie dlatego oczyszczacze powietrza cieszą się największym zainteresowaniem od października do końca lutego. Zanieczyszczenia, w tym wysoce szkodliwe dla zdrowia składniki smogu, bez problemu przedostają się do pomieszczeń. Przyczyniają się do spadku odporności, występowania kaszlu, kataru czy bólu gardła. Poza tym obniżają samopoczucie, utrudniają zasypanie i zwiększają ryzyko rozwoju infekcji. Oczyszczacz powietrza jest więc bardzo potrzebny w zimie i jesieni.

Wiosna i lato – pyłki kwiatów

Wiosną przyroda budzi się do życia, a wraz z nią rozpoczyna się okres pylenia kwiatów i drzew, co jest zmorą każdego alergika. Krążące w powietrzu pyłki roślin nasilają objawy alergii, powodując katar, kichanie, kaszel, łzawienie z oczu, a nawet duszności. Niestety nie można ich uniknąć, jednak można ograniczyć kontakt z nimi, choćby w mieszkaniu uruchamiając oczyszczacz powietrza. Choć wydaje się, że największe natężenie pyłków jest właśnie na wiosnę, niektóre rośliny pylą również przez lato aż do późnej jesieni.

oczyszczacz powietrza

Przez cały rok

Z oczyszczacza powietrza powinniśmy więc korzystać przez cały rok. Na jesień i w zimie pomoże nam on oczyścić powietrze ze smogu. Natomiast wiosną i latem usunie uczulające pyłki roślin i złagodzi objawy występowania alergii. Aby uzyskać najlepsze wyniki, urządzenie powinno pracować przez cały czas, zarówno w dzień, jak i w nocy. Warto zatem wybrać model wyposażony w czujniki monitorujące jakość powietrza. Do najpopularniejszych należą: czujnik gazu, pyłu i zapachu. Ten pierwszy
wykrywa obecność niebezpiecznych gazów lotnych w powietrzu. Drugi jest w stanie wykryć nawet najdrobniejsze pyłki, takie jak PM1,0, PM2,5 oraz PM10. Natomiast czujnik zapachu wykrywa przykre zapachy, np. dym papierosowy czy zapachy powstające podczas gotowania.

Wszystkie te czujniki posiada oczyszczacz powietrza Samsung AX 40R3030WM, dzięki czemu jego praca jest bardzo wydajna. Czujniki stale kontrolują jakość powietrza. Jeśli wykryją zanieczyszczenia, pobudzają urządzenie do intensywniejszej pracy, aby jak najszybciej pozbyć się ich z pomieszczenia. To inteligentne rozwiązanie zapewnia odpowiednią ochronę przed zanieczyszczeniami, a do tego wyręcza nas z konieczności ręcznego zwiększania i obniżania prędkości pracy oczyszczacza. Co więcej, ten model posiada 4-kolorowy wskaźnik jakości powietrza, dzięki czemu jeszcze lepiej zadbamy o czystość powietrza w swoim domu.

oczyszczacz powietrza Oczyszczacz powietrza Samsung AX 40R3030WM

Maks. powierzchnia pomieszczenia: 40 m2
Moc: 40 W
Liczba stopni oczyszczania: 3 prędkości wentylatora
Liczba filtrów: 3 – wstępny, węglowy, HEPA
Zastosowane czujniki: pyłu, gazu, brzydkich zapachów, wymiany filtrów
4-kolorowy wskaźnik zanieczyszczenia powietrza: tak
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin