Jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Sprawdź polecane modele!

Czytasz teraz
Jaki oczyszczacz powietrza wybrać? Sprawdź polecane modele!

Jakość powietrza w sezonie grzewczym pozostawia wiele do życzenia. Niestety na zanieczyszczenia jesteśmy narażeni nie tylko podczas przebywania na powietrzu, ale również wewnątrz. Zanieczyszczone powietrze dostaje się bowiem do naszych mieszkań poprzez nieszczelne okna, dachy czy niesprawne wentylacje. Warto więc zadbać o czyste powietrze we własnych progach, by nie odbiło się negatywnie na naszym zdrowiu. W tym celu, powinniśmy zainwestować w dobry oczyszczacz powietrza. Oto zestawienie polecanych modeli.

Samsung AX 40R3030WM

Nasz ranking otwiera oczyszczacz powietrza marki Samsung, który został wyposażony w 3-stopniową metodę filtracji. Dzięki filtrowi wstępnemu, węglowemu i HEPA 13 zatrzymuje do 99,97% zanieczyszczeń, nawet tych najdrobniejszych. O poziomie zanieczyszczenia na bieżąco informuje 4-kolorowy wskaźnik jakości powietrza. Kolor niebieski oznacza bardzo dobrą jakość, zaś czerwony wskazuje na zły stan powietrza. Co więcej, model ten posiada automatyczny i nocny tryb pracy, wygodne sterowanie dotykowe i czujnik gazu, co będzie szczególnie przydatne dla osób korzystających z instalacji gazowych.

oczyszczacz powietrza

Philips AC 2887/10

Ten model oczyszcza powietrze z prędkością dochodzącą nawet do 380 m3/godz. Posiada filtr wstępny odpowiedzialny za wyłapywanie kurzu, włosów i sierści, filtr węglowy redukujący nieprzyjemne zapachy oraz filtr NanoProtect HEPA, który eliminuje cząsteczki rozmiarze mniejszym niż PM2,5. Dzięki temu jest w stanie usunąć z powietrza do 99,97% zanieczyszczeń, których nie widać gołym okiem. Oczyszczacz posiada trzy tryby pracy, czujnik monitorujący ilość zanieczyszczeń oraz 4-kolorowy wskaźnik LED informujący o jakości powietrza.

Sharp UA-PF40E-W

To małe urządzenie AGD o mocy 31 W przeznaczone jest do oczyszczania powietrza w pomieszczeniach o metrażu nie większym niż 30 m2. Posiada trzy poziomy filtrowania, w tym filtr Plasmacluster Ion, który emituje odpowiednią ilość jonów dodatnich i ujemnych. Są one skuteczne w usuwaniu bakterii, wirusów, pleśni, zapachów czy elektryczności statycznej. Oczyszczacz powietrza został wyposażony w cztery tryby pracy: Auto, Maksymalny, Średni i Sen, co pozwoli dostosować jego pracę do własnych potrzeb.

Gorenje OptiAir 203M

Jako ostatni w naszym zestawieniu znalazł się oczyszczacz powietrza marki Gorenje. Dedykowany jest do pokojów o metrażu nie przekraczającym 20 m2. W tym modelu producent zastosował filtr HEPA, który skutecznie zatrzymuje do 99,95% zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu. Usunie nie tylko kurz i pyłki, ale również roztocza i drobnoustroje. Urządzenie może pracować na jednej z czterech prędkości pracy, dzięki czemu bez problemu dostosujemy jego parametry do własnych potrzeb. Dużym udogodnieniem jest wskaźnik informujący o konieczności wyczyszczenia filtra, który pojawia się po 720 godzinach pracy.

oczyszczacz powietrza Oczyszczacz powietrza Samsung AX 40R3030WM

Moc (W): 40
Maks. powierzchnia pomieszczenia (m2): 40
Rodzaj filtrów : Wstępny, Węglowy, PM 2.5
Liczba stopni oczyszczania: 3 prędkości wentylatora
sprawdź cenę
oczyszczacz powietrza Oczyszczacz powietrza Sharp UA-PF40E-W

Moc (W): 31
Maks. powierzchnia pomieszczenia (m2): 30
Rodzaj filtrów : Wstępny, HEPA, Zapachu
Liczba stopni oczyszczania: 3 + automatyczna, Funkcja Sleep
sprawdź cenę
oczyszczacz powietrza Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG30E-B

Montaż Wolnostojący
Poziom hałasu (dB) 21 - 48
Max powierzchnia pomieszczenia (m2) 21
Max powierzchnia pomieszczenia (m2) 21
Rodzaj filtrów: Wstępny, Zapachu, HEPA
Liczba filtrów 3
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin