Jak działa myjka do okien?

Czytasz teraz
Jak działa myjka do okien?

Prędzej czy później nadejdzie czas mycia okien – jeden z najbardziej czasochłonnych, męczących i w rezultacie nielubianych obowiązków domowych. Trudno się dziwić, skoro po kilkugodzinnym szorowaniu szyb i wycieraniu ich ręcznikami papierowymi, wciąż pozostają na nich nieestetyczne smugi i zacieki. Na szczęście producenci stworzyli sprzęt, który sprawi, że czyszczenie okien przestanie być katorgą. Myjka do okien, bo o niej mowa, stanie się niezastąpionym pomocnikiem każdej pani domu. Jak działa i na co warto zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Myjka do okien – sposób działania

Myjki do okien to niewielkie, poręczne urządzenia AGD, które często nazywane są po prostu odkurzaczami do szyb. W obudowie posiadają wbudowane wydajne akumulatory, które gwarantują bezprzewodową pracę oraz pojemnik, do którego trafia zanieczyszczona woda. Zakończone są natomiast gumową ściągaczką do wody.

Jak umyć szybę za pomocą myjki? To bardzo proste! Najpierw należy spryskać powierzchnię detergentem i odczekać kilka minut, aby zaczął działać. Później wystarczy przejechać myjką po szybie, by ta wciągnęła zabrudzoną wodę. Dzięki temu, że zabrudzenia są wciągane do specjalnego zbiornika, nie przesuwają się w dół szyby i nie pozostawiają żadnych smug. Praca z myjką jest więc skuteczna, a do tego czysta i niezwykle komfortowa.

myjka do okien

Nie tylko do mycia okien

Wbrew pozorom, myjka do okien nie służy jedynie do czyszczenia domowych okien. Jej zastosowanie jest o wiele szersze, ponieważ możemy jej użyć, aby pozbyć się brudu ze wszystkich płaskich, wodoodpornych powierzchni. Z jej pomocą skutecznie umyjemy szklane blaty stołów, lustra, kabiny prysznicowe, kafelki kuchenne, płytki w łazience, a także parapety, framugi czy progi. Myjka przyda się również kierowcom, ponieważ pomoże szybko pozbyć się uciążliwych zabrudzeń z szyb samochodu. Niektórzy producenci dodają do swoich urządzeń różne akcesoria, np. wąskie ssawki czy teleskopowe drążki, które umożliwiają wymycie wysoko usytuowanych powierzchni.

Czym się kierować przy jej zakupie?

Jeśli zdecydujemy się na zakup myjki do okien, przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na jej wydajność. Im będzie wyższa, tym więcej powierzchni będziemy mogli umyć na jednym ładowaniu. Warto wybierać urządzenia, które pozwalają na pracę bez przerwy przez co najmniej 35 minut. Z racji tego, że po pewnym czasie każdy akumulator się wyczerpie, warto rozważyć zakup myjki z wymiennym akumulatorem. Gdy akumulator się wyczerpie, bez problemu go zdemontujemy, wymienimy na nowy i w dalszym ciągu będziemy mogli korzystać z urządzenia. Co więcej, myjka do okien powinna być lekka i wygodna w użytkowaniu, ponieważ trzyma się ją w jednej ręce.

myjka do okien Myjka do okien Karcher WV 2 + KV 4 1.633-218.0

Szerokość ssawki: 280 mm
Pojemność zbiornika na brudną wodę: 100 ml
Zasilanie: akumulator litowo-jonowy
Czas pracy na jednym ładowaniu: 35 min
Wydajność powierzchniowa na 1 ładowanie: 105 m2 (35 okien)
Czas ładowania: 185 min
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin