Czas na wiosenne porządki w domu i ogrodzie!

Czytasz teraz
Czas na wiosenne porządki w domu i ogrodzie!

Pierwsze promienie słońca i temperatury oscylujące w graniach 10°C nie tylko budzą przyrodę do życia, ale również dodają nam energii i zachęcają do gruntownego sprzątania domu i ogrodu. Mycie okien, odświeżanie garderoby czy czyszczenie mebli ogrodowych to niestety czasochłonne i dość męczące czynności. Na szczęście jest wiele sprzętów AGD, które pomogą nam szybko i skutecznie przeprowadzić wiosenne porządki.

Od czego zacząć wiosenne porządki?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – najlepiej od początku, czyli od zrobienia listy prac. Wiosenne porządki powinny bowiem objąć wszystkie pomieszczenia w domu, łącznie ze strychem, piwnicą, garażem i innymi pomieszczeniami gospodarczymi. Nie zdążymy wszystkich czynności wykonać w jeden dzień, więc najlepiej będzie rozplanować porządki na kilka dni. Na początku powinniśmy jednak zająć się sprzątaniem mieszkania. Po zrobieniu listy obowiązków musimy zgromadzić wszystkie potrzebne akcesoria do sprzątania. Niezbędne będą więc rękawice gumowe, które ochronią skórę na dłoniach, a także gąbki, ściereczki i odpowiednie środki czyszczące. W sprzątaniu bardzo pomogą nam sprzęty AGD, takie jak odkurzacze, mopy, myjki do okien czy urządzenia wykorzystujące wysokie ciśnienie.

Myjka do okien – czyste okna bez smug i zacieków

Gdy promienie słoneczne będą odbijać się w naszych oknach, od razu zobaczymy na szybach zabrudzenia, smugi i zacieki po deszczu. Warto więc rozpocząć wiosenne porządki od umycia okien. Możemy zaopatrzyć się w ściągaczkę, ściereczki z mikrofibry oraz dedykowany preparat do mycia szyb i ręcznie wymyć okna w całym domu. Możemy również ułatwić sobie życie i wspomóc się automatyczną myjką do okien. Z jej pomocą nie tylko o wiele szybciej umyjemy szyby, ale również znacznie dokładniej. Myjka zbiera bowiem wodę do specjalnego zbiorniczka, dzięki czemu nie spływa ona po szybie i w rezultacie nie powstają smugi.

wiosenne porządki

Choć myjka powstała z myślą o myciu okien, możemy ją wykorzystać do wymycia innych wodoodpornych powierzchni, np. luster, kafelków w łazience, kabiny prysznicowej czy szklanego stołu w salonie. Dobrze dobra myjka do okien z pewnością ułatwi nam wiosenne porządki w domu.

Myjka ciśnieniowa – idealna do utrzymania czystości wokół domu i ogrodzie

Jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym, wiosenne porządki obejmą nie tylko jego wnętrze, ale również przestrzeń wokół niego. Konieczne będzie więc posprzątanie balkonu, tarasu, podjazdu czy altanki. Do wielu prac poza domem doskonale sprawdzi się myjka wysokociśnieniowa, która dokładnie usuwa zanieczyszczenia za pomocą strumienia wody, wystrzelonego pod wysokim ciśnieniem. Są one łatwe i wygodne w obsłudze, a do tego mocny strumień wody nie powoduje uszkodzeń mytej powierzchni. Dzięki temu, że myjki w swoim wyposażeniu posiadają wiele dodatkowych końcówek, mają bardzo szerokie zastosowanie. Z ich pomocą skutecznie wyczyścimy samochód, elewację budynku, ogrodzenie, balustradę na balkonie, meble ogrodowe czy narzędzia przydatne do pracy w ogrodzie. Myjka ciśnieniowa nadaje się również do czyszczenia chodników i podjazdów.

Korzystając z myjki ciśnieniowej, nie tylko oszczędzimy mnóstwo czasu i naszej energii, ale również zużyjemy mniej wody niż podczas mycia ręcznego. Co więcej, nie musimy nawet korzystać ze specjalnych detergentów. Wyrzucona pod wysokim ciśnieniem woda sama w sobie jest skutecznym środkiem czyszczącym. Jest to urządzenie, które pomoże nam szybko przeprowadzić wiosenne porządki.

wiosenne porządki Myjka do okien Karcher WV 5 Plus N Black 1.633-467

Cechy
Wydajność powierzchniowa na 1 ładowanie: 105 m2 (35 okien)
Łatwe i szybkie opróżnianie zbiornika bez kontaktu z brudem
Myjka ze spryskiwaczem i padem z mikrofibry
3 diody LED informujące o stanie naładowania baterii
Czas pracy na 1 ładowaniu baterii: 35 min
Czas ładowania akumulatora: 185 min
Typ baterii: litowo-jonowa
Szerokość ściągaczki: 280 mm
Szerokość małej ściągaczki: 170 mm
Zbiornik wody brudnej: 100 ml
Wymiary: 125 x 280 x 325 mm
W zestawie: 2 końcówki ściągaczki; spryskiwacz z padem z mikrofibry; ładowarka; koncentrat do mycia okien (1x 20 ml)
sprawdź cenę
wiosenne porządki Myjka ciśnieniowa Karcher K 2 HOME 1.673-240.0

Wydajność tłoczenia: 360 l/h
Moc znamionowa: 1400 W
Ciśnienie maksymalne: 110 barów
Funkcje: zasysanie środka czyszczącego z opakowań zewnętrznych
Wyposażenie: lanca z regulacją szerokości spryskiwania, dysza rotacyjna, wąż wysokociśnieniowy
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts

Ekspertka w dziedzinie sprzętów AGD. Śledzi najnowsze trendy i innowacje, ułatwiające nam życie. Artystka w cukiernictwie, uwielbiająca piec ciasta, torty czy babeczki. Miłośniczka książek kryminalnych i zapalona fanka wyścigów F1.

About The Author
Angelika Oleksiak
Ekspertka w dziedzinie sprzętów AGD. Śledzi najnowsze trendy i innowacje, ułatwiające nam życie. Artystka w cukiernictwie, uwielbiająca piec ciasta, torty czy babeczki. Miłośniczka książek kryminalnych i zapalona fanka wyścigów F1.