Jaki blender wybrać? Ręczny czy kielichowy?

Czytasz teraz
Jaki blender wybrać? Ręczny czy kielichowy?

Blender to urządzenie, które stało się hitem wraz z pojawieniem się mody na zdrowy i aktywny styl życia. Nagle wszyscy zaczęli przygotowywać zdrowe koktajle oraz pyszne smoothie. Cena tego niewielkiego sprzętu jest przystępna, więc każdy może sobie pozwolić na ten wydatek. Sprawdza się nie tylko podczas przygotowywania soków, ale również zup! Jak wybrać dobry blender? Lepszy będzie ręczny czy kielichowy? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Zastosowanie

Do czego może mi się przydać blender? Przede wszystkim, blender pomoże nam przygotować pyszne koktajle owocowe lub warzywne, które są prawdziwą bombą witaminową. Dodatkowo, pozwoli nam przygotować puszyste ciasto naleśnikowe, czyli z powodzeniem zastąpi mikser. Przydatny jest również podczas siekania orzechów czy miksowania zup na krem.

Rodzaje blenderów

Blender ręczny

Jest to urządzenie niewielkich rozmiarów. Blender ręczny jest lekki, bardzo poręczny i pozwala na miksowanie bezpośrednio w miskach i garnkach, a nie tylko w specjalnych pojemnikach.

Blender stacjonarny

To urządzenie nieco większych rozmiarów. Posiada pojemnik tzw. kielich, do którego wkładane są wszystkie składniki i miksowane. Tego typu sprzęty charakteryzują się większą mocą, dlatego możemy w nich rozdrobnić twardsze produkty. Największą zaletą blendera kielichowego jest samodzielna praca – nasza ingerencja nie jest potrzebna.

blender

Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru blendera?

Moc urządzenia

Tak naprawdę od mocy urządzenia będzie zależeć jego działanie oraz efektywność. Blendery stacjonarne zazwyczaj wyróżniają się większą mocą, dlatego lepiej radzą sobie z twardszymi produktami. Modele dostępne na rynku posiadają moc wynoszącą nawet 1500 W. W przypadku modeli ręcznych – jest to od 600 do 700 W.

Zasilanie

Coraz bardziej popularne stają się blendery bezprzewodowe. Wyróżniają się dużą wygodą obsługi, ponieważ nie ogranicza nas kabel, zasilanie odbywa się poprzez wbudowany akumulator. Musimy jednak pamiętać, że takie modele mają niewielką moc – na poziomie około 200 W.

blender

Materiał

Podczas wyboru urządzenia, warto przyjrzeć się jakości wykonania. Uchwyt zazwyczaj wykonywany jest z tworzyw sztucznych, natomiast dolna część blendera często wykonywana jest ze stali nierdzewnej. Stal jest odporna na uszkodzenia, dlatego z łatwością radzi sobie z rozdrabnianiem produktów. Należy unikać blenderów, w których dolna część wykonana jest z plastiku – takie urządzenie szybko może ulec zniszczeniu.

Maksymalny czas pracy

Najtańsze modele często mogą pracować zaledwie 15 sekund – po tym czasie muszą być odstawione, aby urządzenie mogło ostygnąć. Podczas wyboru, należy dowiedzieć się, jak długo może pracować urządzenie – jeśli zbyt krótko, to praca oraz gotowanie z nim może zamienić się w męczarnie.

Hałas

Kultura pracy jest bardzo ważna – jeśli urządzenie pracuje zbyt głośno, to dekoncentruje nas i pozostałych domowników, a to nie o to w tym chodzi.

blender blender blender
Blender ręczny Bosch ErgoMaster Serie 6 MSM6M810

Moc: 1200 W
Dynamiczna regulacja prędkości
Ceramiczne sprzęgło
Innowacyjny nóż QuattroBlade ze stali szlachetnej o 4 ostrzach
Pojemnik do miksowania z miarką
Blender kielichowy Cecotec Power Black Titanium 1300 PerfectMix

Moc: 1300 W
Pojemność kielicha: 1,8 l
Materiał kielicha: Szkło żaroodporne
Ilość prędkości: 5
Funkcja Turbo
Obroty: 22 000 obr./min
Blender kielichowy Ariete Moderna 585/01

Moc: 1000W
4 prędkości
Praca pulsacyjna
Kruszenie lodu
Poczwórne ostrze ze stali nierdzewnej
Szklany kielich o pojemności 1,5 l
sprawdź cenę
sprawdź cenę
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
+ posts
About The Author
admin