Ekspres na kapsułki – zalety i wady

Czytasz teraz
Ekspres na kapsułki – zalety i wady

Liczne ankiety dowodzą, że ekspres do kawy należy do jednych z najczęściej używanych urządzeń w naszych kuchniach. Nie ma się co dziwić – rano zazwyczaj brakuje nam czasu, a ekspres szybko postawi nas na nogi i przygotuje pyszną, mocną, aromatyczną kawę. Posiadanie ekspresu w domu to ogromna wygoda, dlatego dzisiaj przyjrzymy się bliżej ekspresowi na kapsułki. Jest to urządzenie, które nie wymaga od nas niczego, jedyne co musimy zrobić to włożyć kapsułkę i wcisnąć guzik!

Czym kierować się podczas zakupu?

Podczas poszukiwania idealnego ekspresu na kapsułki, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim, zwróćmy uwagę na pojemność zbiornika na wodę. Powinniśmy wybrać taki model, który zdoła przygotować kawę dla wszystkich domowników. Dla singla wystarczą pojemniki o pojemności od 0,5 do 1 litra. Ważnym parametrem jest także ciśnienie pod jakim pracuje ekspres. Wyższe ciśnienie będzie przekładało się na mocniejszą i bardziej aromatyczną kawę. Trzecią bardzo ważną rzeczą jest wygląd. Ekspres jest urządzeniem, które zawsze stoi na widoku, dlatego tak ważne jest, aby wyglądem pasował do kuchennej aranżacji.

ekspres na kapsułki

Zalety ekspresu na kapsułki

Posiadanie ekspresu na kapsułki w domu to ogromna wygoda. Sprzęt ten szybko zaparzy nam kawę o wyjątkowym smaku i aromacie. Urządzenie samo w sobie jest bardzo proste w obsłudze. Wybraną przez siebie kapsułkę wkładasz w wyznaczonym miejscu, włączasz start i gotowe – masz kawę! Ekspres na kapsułki nie posiada młynka – nie potrzebuje go, gdyż kawa znajduje się już w kapsułkach. Największą zaletą tego urządzenia jest specyfika działania. Za pomocą tego ekspresu możemy przygotować kawę w konkretny sposób – latte zawsze wyjdzie idealne, o co ciężko w przypadku ekspresów ciśnieniowych. W zależności od kapsułki możemy uzyskać wiele smaków kawy. Taki ekspres jest niezawodny, zawsze przygotuje nam kawę na którą akurat mamy ochotę. Dodatkowo łatwo się czyści, dlatego nie trzeba poświęcać mu zbyt wiele uwagi. Ekspres na kapsułki jest tani i łatwo dostępny, co również jest jego wielką zaletą.

Wady ekspresu na kapsułki

Jak już wcześniej wspomnieliśmy – ekspres na kapsułki jest tani, jednak jego eksploatacja średnio się opłaca. Okazuje się, że finalnie koszt jednej filiżanki kawy jest kilka razy wyższy, niż w przypadku tradycyjnie zaparzonej kawy. Ponadto, nie mamy aż tak dużego wyboru – na rynku znajduje się dosłownie kilka modeli, dlatego nie zawsze znajdziemy to, czego szukamy. Warto pamiętać, że wybór konkretnego producenta często wiąże się z korzystaniem z kapsułek tej samej firmy. Ekspresy są tak zbudowane, aby obsługiwały tylko „swoje” kapsułki.

ekspres na kapsułki

Czy warto inwestować w ekspres na kapsułki?

Nie da się ukryć – ekspres na kapsułki to ogromna wygoda. Koszt samego urządzenia jest tak naprawdę niewielki, a przyjemność z picia kawy nieoceniona. Dzięki kapsułkom możemy przygotowywać kawy różnego rodzaju, bez obaw, że coś nie wyjdzie. Musimy jednak pamiętać, że eksploatacja jest dość kosztowna. Wybór producenta często jest wiążący i inne (tańsze) kapsułki po prostu się nie sprawdzą.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
+ posts
About The Author
admin