Ekspres przelewowy – wszystko, co powinniśmy o nim wiedzieć

Czytasz teraz
Ekspres przelewowy – wszystko, co powinniśmy o nim wiedzieć

Ekspres przelewowy jest urządzeniem, które pozwoli nam przygotować większe ilości kawy za jednym zamachem. To rozwiązanie sprawdzi się idealnie, zarówno na co dzień – kiedy chcemy przygotować zapas kawy, jak i od święta – kiedy w odwiedziny wpadną znajomi lub rodzina. Ekspres przelewowy to bardzo proste urządzenie w przystępnej cenie, które pozwoli nam szybko przygotować pyszną, mocną kawę. Czy warto inwestować w to urządzenie? Jak wybrać dobry ekspres przelewowy? Na co zwrócić uwagę?

Przygotuj kawę dla całej rodziny

Ekspresy przelewowe są dobrze znanym urządzeniem, które pojawiło się na rynku wiele lat temu. Pomimo tego, najnowsze modele wciąż są udoskonalane. Nowoczesne ekspresy przelewowe wyposażone są w innowacyjne technologie i funkcje, które zdziwiłyby pierwszych użytkowników! Największą zaletą tego urządzenia jest to, że za jednym razem możemy przygotować kawę dla kilku osób. Dodatkowo jej zaparzenie trwa krócej, niż tradycyjna metoda!

ekspres przelewowy

Mechanizm oraz budowa ekspresu przelewowego

Budowa urządzenia jest bardzo prosta. Ekspres ten składa się z pojemnika na wodę oraz elementu grzewczego. Pojemnik może być wbudowany na stałe lub wyjmowany – w zależności od modelu. Na dole ustawia się dzbanek, do którego będzie wlatywać gotowa już kawa. Tuż nad dzbankiem umieszcza się filtr. Może być stały lub jednorazowy – w zależności od modelu oraz danego producenta. Tuż po uruchomieniu ekspresu, woda zaczyna się nagrzewać. Przez specjalną rurkę doprowadzana jest do góry i przepuszczana przez pojemnik z kawą i filtr. Po zakończeniu procesu parzenia, ekspres samoczynnie się wyłącza.

Ekspres przelewowy – jakie ma wady?

Największą wadą ekspresu przelewowego, która jest najczęściej wytykana, jest brak możliwości spienienia mleka. Niestety, tutaj fani kawy z mlekiem będą niepocieszeni – trzeba będzie używać osobnego spieniacza. Jest to jedyna słaba strona tego urządzenia. Poza tym – świetnie się sprawdza. Producenci dbają nawet o najmniejsze szczegóły. Wszystkie modele zabezpieczone zostały przed nagrzaniem. Ekspresy przelewowe posiadają lampki kontrolne, które informują nas zarówno o rozpoczęciu, jak i zakończeniu procesu parzenia kawy. Ponadto, ekspresy posiadają blokadę kapania, dlatego po wyjęciu dzbanka nic nie kapie. W przypadku, kiedy w pojemniku jest zbyt mało wody, urządzenie nas o tym poinformuje.

ekspres przelewowy

Jak dbać o ekspres przelewowy?

Bardzo ważne jest, aby odpowiednio obchodzić się z ekspresem przelewowym. Zaleca się, aby po każdym użyciu oczyścić lub wymienić filtr – w zależności od tego, czy jest on stały, czy wymienny. Pojemnik na wodę oraz dzbanek należy systematycznie myć. Jeśli chodzi o obudowę, to najlepiej przecierać ją wilgotną ściereczką.

Wciąż ma swoich fanów

Mogłoby się wydawać, że wraz z pojawieniem się ekspresów ciśnieniowych, przelewowe zostały całkowicie odrzucone. Okazuje się jednak, że tego typu sprzęty mają dość szerokie grono odbiorców, o czym świadczą wciąż pojawiające się nowe modele.

Ekspres przelewowy Ariete 1342/03

Pojemność (filiżanki)
4-12
Rodzaj filtra
Wyjmowany
Rodzaj sterowania
Elektroniczne
Komunikacja
Przyciski
Wyświetlacz
Ekspres przelewowy Bosch TKA 3A031

Automatyczne
wyłączenie po 2 h
Podświetlany włącznik/wyłącznik
Rodzaj filtra
Wyjmowany
Ekspres przelewowy Bosch TKA 3A034

Wyjmowany filtr uchylny (1x4)
Gwarancja
2 lata
Pojemność (filiżanki)
10-15
sprawdź cenę
sprawdź cenę
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 0 Average: 0]
+ posts
About The Author
admin