Toster czy opiekacz – co wybrać?

Czytasz teraz
Toster czy opiekacz – co wybrać?

Wiele osób zaczyna dzień od filiżanki gorącej kawy i pożywnego śniadania. Niektóre osoby po prostu nie wyobrażają sobie wyjścia z domu z pustym żołądkiem. Pomysłów i propozycji na śniadania jest wiele – mogą być to płatki z mlekiem, jajecznica lub tosty czy kanapki na ciepło. Dziś podpowiemy Wam, jakie urządzenia mogłyby wam się przydać podczas przygotowywania porannych posiłków. Wiele osób twierdzi, że toster i opiekacz to to samo – dziś przekonacie się, że są to zupełnie różne urządzenia.

Czym jest toster?

Toster jest urządzeniem, z którego pomocą możemy przygotować grzanki. Kromki chleba podgrzewane są w pozycji pionowej i robi się je bez żadnych dodatków. Dopiero po ich upieczeniu dodaje się dżem, ser, pomidor lub jakikolwiek inny składnik, na który akurat mamy ochotę. Tostery dostępne są w wielu opcjach – poszczególne modele różnią się między sobą wyglądem, wielkością oraz dodatkowymi funkcjami. Wielkość urządzenia powinniśmy dopasować do liczby domowników – możemy za jednym zamachem przygotować 2 lub 4 tosty. Bardzo ważną kwestią jest termoizolowana obudowa, która nie nagrzewa się podczas pracy. Zaletą może okazać się wyjmowana tacka na okruchy, dzięki której czyszczenie tostera będzie o wiele łatwiejsze. Coraz więcej modeli posiada regulację stopnia opiekania. Dzięki temu, sami decydujemy o tym, czy chcemy lekko czy mocno przypieczone kromki. Ponadto, wiele sprzętów posiada funkcję wstrzymania grzania, gdy na przykład tosty utkną w środku urządzenia. Toster jest banalnie prosty w użyciu. Jedyne co musimy zrobić to włożyć pieczywo, wybrać moc i wcisnąć guzik. Jak już tosty będą gotowe, to same wyskoczą. Tosty są świetną alternatywą zwykłych kanapek.

toster czy opiekacz

Czym jest opiekacz?

Opiekacz często nazywany jest sandwicherem, gdyż potrafi przygotować kanapki na ciepło. Jest to urządzenie, które pracuje w orientacji poziomej. Przypieka on dwie kromki, między którymi jest dowolna zawartość. Pomidor, ogórek, ser, kukurydza – wszystko zależy od nas i naszej wyobraźni. Ilość i dobór składników zależy tylko od ciebie. Podczas wybierania opiekacza, bardzo ważna jest jego termoizolowana obudowa oraz powłoka, do której kanapki nie będą przywierać. Ułatwi to utrzymanie opiekacza w czystości. Warto zwrócić uwagę na moc urządzenia – większa zapewni szybszą gotowość urządzenia do pracy i nasze kanapki będą gotowe szybciej. Na uwagę zasługuje również przewód zasilający o odpowiedniej długości. Dłuższy kabel zapewni wygodniejsze użytkowanie. Opiekacz wyposażony jest w lampki kontrolne, które informują nas o zakończonym procesie opiekania. Jest to idealne urządzenie AGD dla osób, które lubią kanapki na ciepło.

A ty co wybierasz?

Niektórzy wolą tosty, inni kanapki na ciepło. Oba te urządzenia cieszą się dużą popularnością i uznaniem wśród konsumentów. Warto czasem zamienić jajecznicę czy płatki z mlekiem na tosty czy ciepłe kanapki. Jest to idealne śniadanie, nie tylko dla najmłodszych.

toster czy opiekacz toster czy opiekacz toster czy opiekacz
Toster Ariete Vintage 156/05

Kolor dominujący: Niebieski
Moc (W): 1600
Wyjmowana tacka: Tak
Rozmrażanie: Tak
Ilość równocześnie opiekanych tostów: 4
Toster Philips Daily Collection HD2581/00

Kolor dominujący: Biały
Moc (W): 900
Wyjmowana tacka: Tak
Ruszt na bułki: Tak
Ilość równocześnie opiekanych tostów: 2
Opiekacz 3w1 MPM MOP-43M

Moc (W): 1000
Rodzaj płytek: 4 trójkąty, Grill, Gofry
Wymienne płytki: Tak
Termostat: Tak
Nieprzywierająca powłoka: Tak
sprawdź cenę
sprawdź cenę
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin