Chłodziarka wolnostojąca czy do zabudowy?

Czytasz teraz
Chłodziarka wolnostojąca czy do zabudowy?

Lodówki w zabudowie stały się w pewnym czasie bardzo popularne. Jednak obecnie chowanie lodówki do kuchennej szafki nie jest już tak oczywiste. Nowoczesne chłodziarki doskonale prezentują się również ustawione poza zabudową. Aby jednak podjąć świadomą decyzję, warto zapoznać się z plusami i minusami obu tych rozwiązań.

lodówka wolnostojąca

Jakie są wady i zalety lodówki do zabudowy?

Lodówka ukryta w zabudowie jest niewidoczna, niezależnie więc od tego, jak wygląda, zawsze doskonale wpisuje się w kuchenną aranżację i nie jest w stanie zachwiać jej spójności i harmonii. Niczym niezaburzony ciąg kuchennych szafek to doskonałe rozwiązanie do pomieszczeń kuchennych urządzonych w stylu nowoczesnym oraz tych o minimalistycznym wystroju. Warto jednak pamiętać, że kiedy chcemy zabudować naszą lodówkę, musimy wybrać model właśnie do tego przeznaczony. Chłodziarka do zabudowy posiada specjalną konstrukcję, która gwarantuje jej odpowiednią wentylację, posiada również właściwie zaprojektowane drzwi. Jednak lodówka do zabudowy wcale nie ma samych zalet. Na liście wad umieszcza się fakt, iż pomimo jej standardowych wymiarów zewnętrznych, tak naprawdę jest mniej pojemne, niż tej samej wielkości modele wolnostojące. Tego rodzaju chłodziarki wymagają również odpowiednio dużo miejsca, by możliwa była ich instalacja, ciężko więc zmieścić je w mniejszym pomieszczeniu.

Plusy i minusy lodówki wolnostojącej

Lodówki wolnostojące są mniej wymagające. Możesz ustawić je praktycznie wszędzie, poza miejscami, gdzie znajdują się źródła ciepła takie jak kaloryfer czy piekarnik. Łatwiej jest Ci również w tym wypadku znaleźć model, którego rozmiar wpasuje się w wielkość Twojej kuchni i w powierzchnię, jaką chcesz przeznaczyć na ustawienie w niej chłodziarki. Dużo efektywniej jesteś też w stanie wykorzystać jej większą pojemność. W lodówkach wolnostojących Samsung w tym celu stosuje się specjalnie rozplanowany układ półek na drzwiach, który pozwala Ci na wygodne przechowywanie nawet bardzo wysokich butelek. Wśród chłodziarek wolnostojących znajdziesz modele z zamrażalnikiem u dołu i u góry, jedno i dwudrzwiowe. Możesz również swobodnie wybierać spośród różnych kolorów i stylów, w jakich wykończone są te urządzenia. Lodówki wolnostojące coraz częściej wyposażane są w dotykowe panele sterowania i wyświetlacz LCD. Dodatkowo, w łatwy sposób minus, jakim jest brak całkowitej spójności lodówek wolnostojących z resztą zabudowy, możesz obrócić w ich atut. Chłodziarka w Twojej kuchni może stać się wyjątkowym sprzętem, które ożywi wnętrze.

lodówka wolnostojąca Lodówka Samsung BRB 260000WW

Roczne zużycie energii (kWh/rok) 291
Pojemność użytkowa chłodziarki (l) 196
Pojemność użytkowa zamrażarki (l) 72
Instalacja Do zabudowy
Pojemność całkowita netto (l) 268
Technologie: No Frost, All-Around Cooling
Space Max (Samsung)
lodówka wolnostojąca
lodówka wolnostojąca Lodówka Samsung RB 33J3215WW

Roczne zużycie energii (kWh/rok) 248
Pojemność użytkowa chłodziarki (l) 230
Pojemność użytkowa zamrażarki (l) 98
Instalacja Wolnostojąca
Pojemność całkowita netto (l) 328
Pojemność całkowita brutto (l) 380
Technologie: No Frost
lodówka wolnostojąca
lodówka wolnostojąca Lodówka Samsung RB30J3000WW

Klasa efektywności energetycznej: A+
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 272
Pojemność użytkowa chłodziarki (l): 213
Pojemność użytkowa zamrażarki (l): 98
Kolor: Biały
lodówka wolnostojącaKliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin