Kupujemy czajnik elektryczny. Na jakie funkcje warto zwrócić uwagę?

Czytasz teraz
Kupujemy czajnik elektryczny. Na jakie funkcje warto zwrócić uwagę?

Ciężko wyobrazić sobie codzienne czynności bez możliwości szybkiego zagotowania wody do zalania ulubionej kawy czy herbaty. Czajnik elektryczny na stałe stał się częścią wyposażenia każdej kuchni. Pozwala szybko i wygodnie zagotować wodę bez konieczności posiadania przyłącza gazu. Jak jednak wybrać właściwy czajnik elektryczny i na jakie funkcje warto zwrócić uwagę wybierając sprzęt AGD tego typu?

Czajnik elektryczny – niezbędna część AGD do Twojego domu

Czajniki elektryczne, podobnie jak pozostały sprzęt, określany jako małe AGD do kuchni, dostępny jest w różnych progach cenowych. W sklepach znajdziemy czajniki od kilkunastu do kilkuset złotych. Cena nie powinna być, jednak głównym kryterium wyboru, ponieważ ważne są także takie parametry jak pojemność, moc grzałki lub np. poziom hałasu (co ma znaczenie np. wówczas, kiedy w domu są małe dzieci i zależy nam na cichej pracy czajnika).

Pojemność czajnika elektrycznego

Pojemność czajnika, wbrew oczekiwaniom nie powinna być jak największa, ale dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego gospodarstwa domowego. Dla jednej osoby wystarczy mniejszy czajnik, ale, w przypadku wieloosobowej rodziny warto rozważyć zakup czajnika o pojemności co najmniej 1,5 litra. W ten sposób uniknie się czekania na zagotowanie wody w sytuacji, kiedy po jednym włączeniu czajnika nie będzie jej wystarczająco dla wszystkich osób.

Close-up of torso of young pregnant model pouring water from electric stainless kettle after waking up. Future mom expecting child relaxing at home and preparing cup of hot drink

Moc grzałki

Istotną kwestią przy wyborze dobrego czajnika elektrycznego jest również moc grzałki.

Moc grzałki wpływa decydująco na czas gotowania wody. I tak, płaska grzałka, znajdująca się na dnie czajnika oddaje ciepło do góry, co powoduje, że czajnik musi mieć większą moc. Innym rodzajem grzałek są te w formie spirali, mające moc od ok. 200 W. Przyjmuje się, że im większa moc grzałki, tym woda szybciej się gotuje.

Wygląd zewnętrzny czajnika

Kolejną, ważną kwestią w zakresie wyboru każdego agd do Twojego domu jest wygląd. Choć nie ma on wpływu na funkcjonalność, jednak wiele osób chce, by czajnik pasował do innych elementów wystroju w kuchni.

Producenci oferują obecnie czajniki wykonane z różnych materiałów. Najtańsze są wykonane z tworzywa sztucznego, a jedne z chętniej wybieranych – ze stali szlachetnej. Są znacznie cięższe, ale też nowocześniejsze i zdecydowanie dominują w nowoczesnych kuchniach.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin