Jak nie powinniśmy kupować lodówki

Czytasz teraz
Jak nie powinniśmy kupować lodówki

Zakup urządzeń AGD to dość duży, jednorazowy wydatek, dlatego powinien być rozsądnie przemyślany. Producenci wyposażają swoje produkty w coraz to nowsze funkcje i kuszą nas innowacyjnością oraz dodatkowymi parametrami, z których często później i tak nie korzystamy. Wybierając sprzęt AGD lepiej wydać więcej i cieszyć się sprawnym urządzeniem przez lata, niż kupić coś pod wpływem chwili na promocji w hipermarkecie.

Skup się na rzeczach ważnych

Podczas wybierania sprzętów AGD, w tym także lodówek, popełniamy mnóstwo błędów. Przede wszystkim skupiamy się na rzeczach mało istotnych, a pomijamy parametry techniczne, które są przecież bardzo ważne. Kupując lodówkę, powinniśmy przede wszystkim zwrocić uwagę właśnie na parametry, a później dopiero na dodatkowe wyposażenie i wygląd urządzenia.

Sprzęt AGD – tutaj liczy się ekonomia

Nie da się ukryć, że z roku na rok, w naszych domach pojawia się coraz więcej sprzętów gospodarstwa domowego. Trudno się dziwić, gdyż ich obecność zapewnia wygodę, oszczędność czasu i energii, ale wiąże się to również z wyższymi rachunkami za prąd. Aby nie były zbyt wysokie zawsze powinniśmy sięgać po modele energooszczędne. Wszystkie informacje związane z poborem energii znajdziemy na etykiecie, dlatego powinniśmy się z nimi zapoznać przed zakupem jakiegokolwiek sprzętu AGD. Modele lodówek wysokiej klasy energetycznej są nieco droższe, jednak po podliczeniu oszczędności na prądzie – taka inwestycja powinna się nam zwrócić.
Podczas wyboru lodówki powinniśmy się kierować ekonomicznością. Termin ten oznacza klasę energetyczną, a także inne funkcje, które podnoszą efektywność chłodziarki. W przypadku lodówek, na ich korzyść przemawia system No Frost. Jest to funkcja, która odpowiada za odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki no Frost, w lodówce nie osiada się szron i lód, a tym samym, lodówka zużywa mniej prądu.

Lodówka na miarę twoich oczekiwań

Jeśli chcemy kupić lodówkę, to bardzo ważne jest, aby dopasować jej gabaryty do naszych możliwości. Chodzi o to, aby przeliczyć pojemność lodówki, na liczbę domowników. Ogólnie przyjęte standardy mówią, że na jedną osobę potrzeba 120 litrów pojemności. Każda kolejna osoba w domu, to dodatkowe 30 litrów. Nie ma sensu kupować ogromnej lodówki, jeśli mieszkamy sami. Jest to niepotrzebny wydatek.

lodówka Lodówka Beko RCNA 366E40ZXBRN

Wysokość (cm) 185.2
Szerokość (cm) 59.5
Głębokość (cm) 67
Waga (kg) 70
Klasa efektywności energetycznej E
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 249
Pojemność użytkowa chłodziarki (l) 215
Pojemność użytkowa zamrażarki (l) 109
sprawdź cenę
lodówka Lodówka Samsung BRB 260000WW

Wysokość (cm) 177.5
Szerokość (cm) 54
Głębokość (cm) 55
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 291
Pojemność użytkowa chłodziarki (l) 196
Pojemność użytkowa zamrażarki (l) 72
sprawdź cenę
lodówka Lodówka Bosch KGN 33KLEAE

Wysokość (cm) 176
Szerokość (cm) 60
Głębokość (cm) 66
Waga (kg) 58.55
Klasa efektywności energetycznej E
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 237
Pojemność użytkowa chłodziarki (l) 193
Pojemność użytkowa zamrażarki (l) 89
sprawdź cenę

Zadbaj o przemyślane zakupy

Urządzenia AGD są zazwyczaj kupowane raz na kilka, a nawet kilkanaście lat. Zakupy powinny być dobrze przemyślane. Starajmy się unikać kupowania sprzętów pod wpływem impulsu, czy promocji. Pamiętajmy, że najważniejsza jest ekonomia i klasa energetyczna urządzenia. Zwracajmy również uwagę na klasę dodatkowe funkcje.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin