Ekspres ciśnieniowy do kawy – jak wybrać najlepszy?

Czytasz teraz
Ekspres ciśnieniowy do kawy – jak wybrać najlepszy?

Trudno jest znaleźć osobę, która nie lubi kawy. Większość z nas zaczyna dzień od filiżanki gorącej i niezwykle aromatycznej kawy. Jeszcze kilka lat temu, aby wypić kawę z ekspresu musieliśmy udać się do kawiarni. Dziś ekspres do kawy należy do podstawowego wyposażenia kuchni, a codzienne przygotowywanie kawy stało się małym rytuałem. Jeśli chcesz zaczynać poranek od filiżanki pobudzającej kawy, powinieneś zaopatrzyć się w odpowiedni ekspres do kawy. W dzisiejszym artykule podpowiemy Wam, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze ekspresu ciśnieniowego do kawy.

Ekspres do kawy w domu

Kawa przygotowana w profesjonalnym ekspresie do kawy ma niepowtarzalny smak i aromat. Skutecznie pobudza do działania i dodaje sił, a wszystko dzięki świeżo zmielonym ziarnom kawy, ponieważ to one decydują o jej mocy. Warto więc zaopatrzyć się w dobry ekspres ciśnieniowy do kawy, który pozwoli szybko i łatwo przygotować filiżankę ulubionego napoju. Rano zawsze się spieszymy i często brakuje nam czasu, a w ekspresie wystarczy nacisnąć guzik i kawa zrobi się sama. Nie musimy mielić ziaren w młynku ani czekać aż woda się zagotuje – ekspres ciśnieniowy zrobi wszystko za nas. Dzięki niemu bez wysiłku zawsze otrzymamy pyszną i gorącą kawę.

ekspres ciśnieniowy

Jak wybrać ekspres ciśnieniowy?

Zanim rozpoczniemy poszukiwania ekspresu ciśnieniowego, w pierwszej kolejności powinniśmy określić nasze wymagania do urządzenia – ile osób z niego będzie korzystać, jakie kawy będziemy przygotowywać i jak często będziemy to robić. Określenie naszych potrzeb pozwoli zawęzić poszukiwania, dzięki czemu o wiele łatwiej będziemy mogli znaleźć odpowiedni model. Wybór ekspresów ciśnieniowych jest bardzo duży, ponieważ producenci oferują modele kolbowe, kapsułkowe i automatyczne. Bardzo ważną kwestią jest to, jaką kawę lubimy pić. Wyraziste espresso, kremowe cappuccino czy warstwowe latte macchiato? Na rynku znajdziemy modele, które są w stanie przygotować każdy rodzaj kawy.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając ekspres ciśnieniowy powinniśmy zwróćmy uwagę na pojemniki na ziarna kawy oraz na wodę. Ich pojemność powinna być dopasować do ilości domowników. Większe zbiorniki pozwolą nam przygotować większą liczbę kaw, bez konieczności ponownego uzupełniania wody i ziaren kawy. Dla smakoszy kaw mlecznych bardzo istotną kwestią będzie system spieniania i podgrzewania mleka. Do wyboru są ekspresy ciśnieniowe wyposażone w zintegrowany pojemnik na mleko lub w dyszę spieniającą.

Dodatkowe funkcje

Nowoczesne modele ekspresów ciśnieniowych często posiadają filtr wody, którego zadaniem jest oczyszczanie wody z chloru, kamienia, ołowi i innych szkodliwych substancji. Dzięki takiemu filtrowi zachowamy odpowiednią czystość ekspresu i otrzymamy zdrowszą i smaczniejszą kawę.

ekspres ciśnieniowy Ekspres ciśnieniowy Nivona 520

Typ ekspresu: automatyczny
Moc (W): 1455
Ciśnienie (bar): 15
Pojemność zbiornika na wodę (l): 2,2
Pojemność zbiornika na kawę ziarnistą (g): 250
sprawdź cenę
ekspres ciśnieniowy Ekspres ciśnieniowy Philips seria 1200 EP1220/00

Rodzaj Ekspres ciśnieniowy
Rodzaj montażu Wolnostojący
Typ ekspresu Automatyczny
Moc (W) 1500
Ciśnienie (bar) 15
Wytwarzanie ciśnienia System wysokociśnieniowy
sprawdź cenę
ekspres ciśnieniowy Ekspres ciśnieniowy DeLonghi ECAM 22.360 S

Typ ekspresu: automatyczny
Moc (W): 1450
Ciśnienie (bar): 15
Pojemność zbiornika na wodę (l): 1,8
Pojemność zbiornika na kawę ziarnistą (g): 250
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin