4 kwestie ważne przy wyborze trymera

Czytasz teraz
4 kwestie ważne przy wyborze trymera

Trymer to poręczne urządzenie, które umożliwia strzyżenie brody, wąsów i bokobrodów. Ze względu na swoją budowę doskonale nadaje się również do przycinania włosów w trudno dostępnych miejscach, np. w uszach czy nosie. Nowoczesne trymery posiadają regulację długości strzyżenia, dzięki czemu każdy mężczyzna przytnie zarost na taką długość, jaka mu najbardziej odpowiada. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze trymera?

Zastosowane ostrza

Jednym z najbardziej istotnych elementów w trymerze są ostrza. Powinny być one wykonane ze stali nierdzewnej, która jest wytrzymała, odporna na korozję i łatwo nie ulega odkształceniom. Niektórzy producenci dodatkowo pokrywają ostrza powłokami, np. tytanową, dzięki której stają się one praktycznie niezniszczalne. Warto sprawdzić, czy ostrza w trymerze dysponują mechanizmem samoostrzącym. Dzięki niemu zawsze będą odpowiednio ostre, nawet po wielokrotnym i intensywnym użytkowaniu. Oprócz tego niektóre ostrza posiadają funkcję samooliwienia, co eliminuje konieczność ich systematycznej konserwacji.

Regulacja długości strzyżenia

Każdy trymer posiada możliwość regulacji długości strzyżenia. Im jest ona większa, tym lepiej, ponieważ pozwoli stworzyć rozmaite stylizacje. W zależności od trymera długość strzeżenia wybiera się za pomocą pokrętła albo suwaka. Zazwyczaj mieści się ona w przedziale 0,5 mm – 25 mm. Istotna jest również blokada ustawień, dzięki której zyskamy pewność, że trymer pracuje na ustawionej przez nas długości.

trymer

Rodzaj zasilania

Trymery podobnie jak golarki męskie i strzyżarki, mają różne systemy zasilania. Każdy z nich ma pewne zalety i wady, dlatego wybór zasilania powinien być indywidualną decyzją każdego użytkownika. Dostępne na rynku modele mają zasilanie:

Sieciowe – oznacza to, że do działania wymagają podłączenia do prądu. Ich zaletą jest to, że są zawsze gotowe do pracy – wystarczy jedynie podłączyć je do gniazdka i od razu można przystąpić do stylizacji zarostu. Problemem może się za to okazać ich kabel, który będzie niepotrzebnie plątał się podczas manewrowania. Istnieje również ryzyko, że będzie za krótki i nie dostanie do gniazdka znajdującego się w pobliżu lustra.

Akumulatorowe trymery posiadają wbudowany pojemny akumulator, który – w zależności od modelu – pozwala na nieprzerwaną pracę od 15 do nawet 60 minut. Należy jednak pamiętać o jego regularnym ładowaniu. Istnieje także możliwość, że akumulator rozładuje się w najmniej spodziewanym momencie.

Akumulatorowo-sieciowe – łączy w sobie zalety dwóch powyższych rozwiązań, dzięki czemu wydaje się optymalnym wyborem. Przycinanie zarostu można rozpocząć na akumulatorze, a gdy się rozładuje po prostu podłączyć trymer do gniazdka i dokończyć stylizację.

Bateryjne – taki trymer zasilany jest bateriami. Należy je regularnie wymieniać, co generuje dodatkowe koszty.

Wodoodporna obudowa

Na koniec warto sprawdzić, czy trymer posiada wodoodporną obudowę. Choć nie jest ona całkowicie niezbędna, jest miłym dodatkiem, ponieważ pozwala przeprowadzić zabieg stylizacji zarostu pod prysznicem. Poza tym wodoodporna obudowa ułatwia czyszczenie – całą maszynkę można bez problemu umyć pod bieżącą wodą.

trymer Trymer Remington Durablade MB010

Rodzaj: Trymer do brody
Maksymalna długość (mm): 4
Nasadki: 3 nasadki grzebieniowe (1, 2, 4 mm)
Ostrza: Niewymagające ostrzenia (35 mm)
Zasilanie: Akumulatorowe
sprawdź cenę
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts

Ekspertka w dziedzinie sprzętów AGD. Śledzi najnowsze trendy i innowacje, ułatwiające nam życie. Artystka w cukiernictwie, uwielbiająca piec ciasta, torty czy babeczki. Miłośniczka książek kryminalnych i zapalona fanka wyścigów F1.

About The Author
Angelika Oleksiak
Ekspertka w dziedzinie sprzętów AGD. Śledzi najnowsze trendy i innowacje, ułatwiające nam życie. Artystka w cukiernictwie, uwielbiająca piec ciasta, torty czy babeczki. Miłośniczka książek kryminalnych i zapalona fanka wyścigów F1.