Trymer do brody – jak go wybrać?

Czytasz teraz
Trymer do brody – jak go wybrać?

Moda na posiadanie zarostu trwa w najlepsze. Oczywiście, aby dobrze się prezentował, należy o niego odpowiednio zadbać. Chodzi o to, aby wyglądać męsko, ale jednocześnie z klasą. W codziennej pielęgnacji pomogą nam nie tylko odpowiednie kosmetyki, ale również wszelkie urządzenia strzygące. Mowa tutaj o maszynkach oraz trymerach. Jakie urządzenie wybrać? Które z nich będzie lepsze? Co jest ważne podczas wybierania trymera?

Czym jest i jak działa trymer?

Trymer jest to drobne urządzenie, które służy do strzyżenia wąsów oraz brody. Sprawdzi się również podczas usuwania owłosienia z nosa czy uszu. Trymer umożliwia nam dobranie odpowiedniej długości strzyżenia, dlatego nie musimy „golić się na zero” i tym samym pozbywać się zarostu. Trymer idealnie sprawdza się podczas systematycznej pielęgnacji brody – pozwala nam utrzymać zarost o równej długości.

Rodzaje trymerów

Trymery dostępne na rynku możemy podzielić na trzy grupy. Do pierwszej należą urządzenia przeznaczone do stylizacji zarostu. Mają one zapewnić wysoką precyzję strzyżenia, dlatego wyposażone zostały w węższe ostrza. Często do zestawu dołączone są nakładki, które umożliwiają dobranie odpowiedniej długości włosów. Drugą grupę stanowią trymery do ciała. Posiadają one specjalną głowicę i nasadkę grzebieniową. Nie są to jednak zbyt popularne urządzenia, ponieważ nie posiadają unikalnych funkcji. Trzecią grupę trymerów stanowią urządzenia do owłosienia nosa i uszu. Te sprzęty charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, które pozwalają na depilację trudno dostępnych miejsc na ciele.

Regulacja długości zarostu

Niezwykle ważnym parametrem jest regulacja długości zarostu. Wybór długości zarostu może odbywać się za pomocą nasadki lub pokrętła. Im większy zakres, tym lepiej.

Ostrza

W przypadku trymerów, warto wybrać model, którego ostrza nie wymagają oliwienia. Jest to bardzo wygodne, gdyż można zapomnieć o kupowaniu różnych specyfików i konserwacji urządzenia. Na rynku dostępne są również modele, których ostrza są automatycznie ostrzone. Ważna jest również wymiana ostrzy – warto wybrać model, w którym możemy szybko i łatwo to zrobić.

strzyzarka Strzyżarka do włosów Wahl 9639-816 Haircut&Beard

Minimalna długość (mm) 0.7
Maksymalna długość (mm) 25
Nasadki
10 nakładek grzebieniowych 1.5 - 25 mm
Końcówki grzebieniowe do lewego i prawego ucha
Ostrza: Stal nierdzewna, Samoostrzące
sprawdź cenę
strzyzarka Strzyżarka i trymer Wahl 9649-916 C

Minimalna długość (mm) 1
Maksymalna długość (mm) 25
Nasadki 12 nasadek grzebieniowych z kolorowym oznaczeniem (1.5 - 25 mm)
Ostrza Niewymagające ostrzenia
Zasilanie Akumulatorowe
Rodzaj akumulatora/baterii Ni-MH
sprawdź cenę
strzyzarka Strzyżarka Evorei Razor Pro

Zasilanie Akumulatorowe
Rodzaj akumulatora/baterii Li
Czas ładowania (min) 180
Czas pracy bezprzewodowej (min) 240
Funkcje
Strzyżenie włosów
Strzyżenie brody
sprawdź cenę

Zasilanie

Trymery, podobnie jak inne urządzenia elektryczne, mogą posiadać zasilanie sieciowe, akumulatorowe lub sieciowo-akumulatorowe. Modele sieciowe, aby działały muszą być podłączone do gniazdka elektrycznego. Wszystkie ruchy ograniczone są kablem, dlatego ważne jest, aby gniazdo znajdowało się blisko lusterka. Modele akumulatorowe działają dzięki naładowanemu akumulatorowi. Tutaj warto zwrócić uwagę na czas ładowania, a także długość pracy na jednym ładowaniu. Modele sieciowo-akumulatorowe łączą w sobie cechy obu poprzednich rozwiązań.

Trymer czy maszynka?

Maszynka to urządzenie, które zostało wyposażone w szerokie ostrze z grzebykami. Działa szybko, jednak nie gwarantuje tak wysokiej precyzji cięcia, co trymer.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin