Odkurzacz ręczny – podstawowe informacje

Czytasz teraz
Odkurzacz ręczny – podstawowe informacje

Odkurzacze ręczne to niewielkich rozmiarów przenośne urządzenia, które pozwalają na zbieranie drobnych zanieczyszczeń z niewielkich powierzchni. Są wręcz idealne do sprzątania samochodu czy kanapy. Ich akumulatorowe zasilanie wystarcza na 15-30 minut odkurzania. Tego typu urządzenia są wygodne i poręczne, jednak nie należy traktować ich jako zamiennika tradycyjnego odkurzacza. Powinno ono jednak stanowić dodatkowe urządzenie, które może nam pomóc utrzymać czystość w domu.

Czym jest odkurzacz ręczny?

W sieci często można znaleźć porównanie odkurzacza ręcznego do klasycznego lub do odkurzacza pionowego. Trzeba pamiętać, że te wszystkie urządzenia różnią się między sobą przeznaczeniem. Zacznijmy od tego, do czego może być wykorzystywany odkurzacz ręczny.

Do czego można używać odkurzaczy ręcznych?

Odkurzacz ręczny może okazać się wybawieniem, jeśli chcemy odkurzyć tapicerkę meblową. Jest on szczególnie przydatny jeśli w naszym domu są dzieci, które jak wiadomo – kruszą wszędzie. Tego typu urządzenie sprawdzi się również podczas odkurzania wnętrza samochodu oraz tapicerki samochodowej. Odkurzacz ręczny pozwoli nam szybko pozbyć się drobnych zabrudzeń, np. w kryzysowych sytuacjach kiedy za pięć minut mają wpaść do nas znajomi.

odkurzacz ręczny

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odkurzacza ręcznego?

W przypadku odkurzaczy ręcznych, istnieje kilka parametrów, na które warto zwrócić uwagę. Są to konstrukcyjnie proste urządzenia, które zostały stworzone po to, aby szybko pozbyć się drobnych zabrudzeń z niewielkiej powierzchni.

Najważniejszą kwestią jest oczywiście moc urządzenia. Im większa moc, tym lepiej – jednak musimy liczyć się z tym, że większa moc szybciej wyczerpie nasz akumulator.

Bardzo ważny jest także czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu. Im dłuższy, tym lepszy. Pamiętajmy jednak o tym, że z definicji, odkurzacze ręczne nie są sprzętem, który przeznaczony jest do długiej pracy.

Nie bez znaczenia jest również dostępność dodatkowych końcówek. Zazwyczaj do zestawu dołączona jest jedna lub dwie.

Istotną kwestią jest również wielkość pojemnika na zabrudzenia. Im większy, tym rzadziej będziemy musieli go opróżniać.

płyta indukcyjna bekko Odkurzacz ręczny Concept VP4370 14,8 V

Rodzaj filtrów HEPA
Rodzaj zbiornika na kurz Pojemnik na kurz
Pojemność worka/pojemnika na kurz (l) 0.45
Pojemność zbiornika na ciecz (l) 0.15
Rodzaj akumulatora 2200 mAh
sprawdź cenę

Czy warto inwestować w odkurzacz ręczny?

Odkurzacz ręczny sprawdzi się podczas sprzątania samochodu, jest to wręcz sprzęt idealny do tej czynności. Takie urządzenie przyda się również w czasie podróży, np. na polu namiotowym, kiedy do środka namiotu naniesie się zbyt dużo piasku. Ręczny odkurzacz pozwoli nam dostać się do trudno dostępnych miejsc i zakamarków, dzięki czemu nasze mieszkanie będzie błyszczeć. Taki sprzęt jest niezastąpiony podczas odkurzania tapicerki. Zwykłym odkurzaczem byłoby bardzo trudno dokładnie posprzątać, a tutaj zrobimy to szybko, łatwo i przyjemnie.

Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin