Płyta indukcyjna do 1400 złotych – jaką wybrać?

Czytasz teraz
Płyta indukcyjna do 1400 złotych – jaką wybrać?

Płyty indukcyjne to coraz popularniejszy sposób na przyrządzanie smacznych potraw. Płyty wykorzystują nowoczesne technologie, przez co znacznie ułatwiają codzienne gotowanie. Do tego świetnie się prezentują i pasują w szczególności do nowoczesnych kuchni. Dysponując budżetem do 1400 złotych, dobra płyta indukcyjna jest w zasięgu Twoich możliwości.

Jaka płyta indukcyjna do 1400 złotych?

1400 złotych to budżet, który w zupełności wystarczy na zakup płyty indukcyjnej dobrej jakości. W tej opcji cenowej jest do wyboru niejedna płyta indukcyjna polskiej marki Amica. Warto chociażby wymienić modele PIT 6541 NSU, PI 6140 PWTU czy PI 6540U IN, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Płyta do zabudowy Amica posiada funkcje, które znacznie ułatwiają gotowanie. Jest to między innymi Hob&Go, które pozwala na automatyczne uruchamianie się pól grzewczych, gdy tylko znajdzie się na nich garnek. Płyty indukcyjne Amica pozwalają również na zwiększanie mocy grzewczej, przez co można skrócić czas przygotowywania potraw. W zapomnienie odejdzie wówczas problem ogrzewania garnków o niestandardowych rozmiarach i kształtach. Technologia Power Booster, w którą wyposażone są płyty indukcyjne Amica, pozwalają na pełne nagrzanie pola w zaledwie 4 minuty. Pozwala to na skrócenie czasu gotowania, a tym samym na oszczędność czasu i energii. Wybierając markę Amica nie należy się również martwić możliwością uruchomienia płyty przez dzieci, ponieważ zostały one wyposażone w specjalne blokady.

płyta indukcyjna do 1400 zł

Czy płyta indukcyjna jest oszczędna?

Wiele osób zastanawia się, czy płyta indukcyjna do zabudowy jest opłacalna. Okazuje się, że tak, a miesięczne koszty eksploatacji płyty są podobne do tych, które ponosimy przy kuchence gazowej. Należy jednak pamiętać, że nie wszędzie możemy zainstalować kuchnię gazową, a tradycyjne płyty grzewcze elektryczne charakteryzują się sporym poborem mocy, co przekłada się na wysokość rachunków za energię elektryczną. Płyta indukcyjna pozwala nie tylko na szybki nagrzew, ale również dostosowuje powierzchnię grzewczą do wielkości oraz kształtu garnka, co pozwala na oszczędzanie energii i jak największą efektywność działania. Uważa się je również za bardzo bezpieczne. Oczywiście ostateczny wybór odnośnie doboru konkretnej kuchenki musi zależeć od preferencji jej użytkownika.

1400 złotych – czy za taką kwotę można kupić solidną płytę?

Okazuje się, że 1400 złotych to kwota, w której można zmieścić zakup dobrej płyty indukcyjnej znanego producenta. Amica proponuje swoje produkty, które wyróżniają się solidnym wykonaniem i bezproblemowym działaniem. Dobry serwis służy pomocą w wypadku ewentualnych usterek, które należą jednak do rzadkości. Jeśli zastanawiamy się nad zakupem dobrej płyty indukcyjnej, budżet oscylujący w granicy 1400 złotych w zupełności wystarczy, by zakupić solidny sprzęt. Przy zakupie warto jednak sprawdzać wybrane technologie, które mogą mieć decydujący wpływ na ostateczną cenę płyty indukcyjnej, a jednocześnie są bardzo pomocne dla użytkownika.

płyta indukcyjna do 1400 zł Płyta Indukcyjna Amica PI 6540U IN
Aktualnie Brak
Ilość pól grzejnych: 4
Technologia grzejna: Indukcja
Moc całkowita (W): 7400
Rodzaj sterowania: Elektroniczne
Kolor: Czarny
płyta indukcyjna do 1400 zł
płyta indukcyjna do 1400 zł Płyta Indukcyjna Amica PI 6140 PWTU

Ilość pól grzejnych: 4
Technologia grzejna: Indukcja
Moc całkowita (W): 7400
Rodzaj sterowania: Elektroniczne
Kolor: Biały
płyta indukcyjna do 1400 zł
płyta indukcyjna do 1400 zł Płyta Indukcyjna Amica PIT 6541 NSU
Aktualnie Brak
Ilość pól grzejnych: 4
Technologia grzejna: Indukcja
Moc całkowita (W): 7400
Rodzaj sterowania: Slider
Kolor: Czarny
płyta indukcyjna do 1400 zł
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin