Dno w zmywarce – czy materiał ma znaczenie?

Czytasz teraz
Dno w zmywarce – czy materiał ma znaczenie?

Od tego, jak i z czego wykonana jest komora zmywania w Twojej zmywarce zależy to, jak długo będziesz mógł z niej korzystać oraz czy zmywanie naczyń za każdym razem będzie mogło odbywać się w sposób higieniczny. Z jakiego materiału powinno być wykonane dno zmywarki, aby zapewnić Ci bezpieczne zmywanie i długotrwałe użytkowanie Twojego sprzętu AGD?

Z czego może być zrobione dno zmywarki?

Poszukując zmywarki najczęściej napotkasz na urządzenia, których dna wykonane są albo ze stali, albo z plastiku, albo też ze stali nierdzewnej. Spośród tej trójki najbardziej trwałym materiałem jest stal nierdzewna. Zwykła stal może być bowiem narażona na zjawisko korozji, zwłaszcza przy niewłaściwym użytkowaniu urządzenia i uzupełnianiu poziomu soli zmiękczającej wodę. Kiedy do zmywarki o stalowym dnie sypiesz sól, powinieneś natychmiast uruchomić program zmywający. W przeciwnym wypadku sól będzie niekorzystnie oddziaływać na kondycję dna zmywarki. Z kolei na plastikowym dnie częściej zatrzymują się resztki jedzenia.

dno zmywarki

Dlaczego warto kupić zmywarkę z dnem ze stali nierdzewnej?

Dno zmywarki ze stali nierdzewnej daje Ci pewność, że komora zmywania będzie znacznie trwalsza i wytrzymała. Stal nierdzewna bowiem to wyjątkowy materiał, który odporny jest na różnego rodzaju uszkodzenia, ale i korozję. Nie ulega też przebarwieniom w kontakcie z sokami warzyw czy owoców, a do tego cechuje się wysoką odpornością na wysokie temperatury. Jest łatwe w czyszczeniu, a więc daje Ci pewność, że w łatwy sposób utrzymasz higienę we wnętrzu swojej zmywarki. Dno ze stali szlachetnej nie zatrzymuje resztek jedzenia, które trafiają prosto do systemu filtrowania, a więc urządzenie jest odpowiednio chronione, a Ty nie musisz obawiać się o to, że zaczną się z niego wydobywać nieprzyjemne zapachy.

Jaką zmywarkę z dnem ze stali nierdzewnej wybrać?

Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoja zmywarka będzie zawsze lśniła czystością, wybierz zmywarkę z dnem ze stali nierdzewnej, która dodatkowo posiada program autoczyszczenia. Pozwoli Ci to bez wysiłku utrzymać higienę w komorze zmywania. Zmywarki Beko z dnem ze stali nierdzewnej dodatkowo oferują Ci program InnerClean, który dba o to, by w ich wnętrzu nie namnażały się bakterie i zawsze panował w nich przyjemny zapach. Nie musisz już szorować swojej zmywarki chemicznymi detergentami. Wystarczy uruchomić dedykowany program, by urządzenie wyczyściło się samo. To nie tylko maksymalnie ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala Ci oszczędzać czas i pieniądze, ale również opcja przyjazna środowisku naturalnemu.

dno zmywarki Zmywarka Beko DIN 24310

Instalacja: Do zabudowy
Szerokość (cm): 60
Klasa efektywności energetycznej: A+
Pojemność znamionowa (kpl.): 13
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 295
Roczne zużycie wody (litr/rok): 3220
Ilość programów: 4
dno zmywarki
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 7 Average: 3.9]
+ posts
About The Author
admin