Wolnostojąca czy do zabudowy – jaką zmywarkę wybrać?

Czytasz teraz
Wolnostojąca czy do zabudowy – jaką zmywarkę wybrać?

Zarówno wolnostojący sprzęt AGD, jak i urządzenia do zabudowy mają swoje wady i zalety. Kiedy projektujesz nową kuchnię, remontujesz starą czy po prostu stoisz przed koniecznością zakupu nowej zmywarki i nie wiesz, na które z tych dwóch rozwiązań się zdecydować i które będzie lepsze dla Ciebie, warto zapoznać się z korzyściami, ale i mankamentami posiadania zmywarki do zabudowy i wolnostojącej. W ten sposób Twoja decyzja będzie świadoma i przemyślana – czyli najlepsza!

Wybór zmywarki – co jest najważniejsze?

Na samym początku warto zwrócić uwagę na to, że wolnostojące zmywarki od najlepszych producentów niemalże zawsze posiadają swój odpowiednik w wersji do zabudowy. Dlatego, nawet jeżeli zdecydujesz się na tego typu rozwiązanie, w żaden sposób nie stracisz na funkcjonalności urządzenia czy możliwości, jakie może Ci ono zaoferować. Głównym kryterium wyboru pod tym względem będzie więc Twój gust, który podpowie Ci, który model będzie lepszy do Twojej kuchni. Istnieje jednak kilka kwestii, które warto wziąć pod uwagę, podejmując tego rodzaju decyzję.

zmywarka do zabudowy

Zmywarka do zabudowy – wady i zalety

Kiedy ukryjesz swój sprzęt AGD w zabudowie, pomieszczenie kuchenne wyda się być bardziej uporządkowane i będzie sprawiało wrażenie bardziej harmonijnego. Zmywarka schowana za kuchennym frontem może być jednak nieco bardziej trudno dostępna, kiedy nastąpi konieczność jej naprawy. Jednak dobry fachowiec bez trudu poradzi sobie z jej diagnostyką i naprawą, nawet kiedy wysunięcie urządzenia będzie utrudnione. Ponieważ zmywarki do zabudowy zyskują coraz większą popularność, również ich serwisanci są coraz lepiej przygotowani do usuwania z nich usterek.

W pełni zintegrowana zmywarka – co to znaczy?

Zmywarka do zabudowy może być w pełni zintegrowana – oznacza to, że również jej panel sterowania będzie ukryty w kuchennej zabudowie, lub też posiadać panel odkryty. Zmywarka w pełni zintegrowana to najlepsza opcja, gdy chcesz utrzymać maksymalny efekt estetycznej kuchni, bez wkładania w to większego wysiłku. Kiedy zdecydujesz się na wybór właśnie takiego modelu, zwróć uwagę na to, czy producent zadbał o możliwość odpowiednio szerokiego otworzenia jej drzwi. Zintegrowane zmywarki do zabudowy Beko w tym celu zostały wyposażone w specjalne zawiasy SelFit, które pozwalają użytkownikowi na otworzenie drzwi na dowolnie wybraną szerokość, gwarantując w ten sposób komfort i wygodę podczas każdego załadunku.

zmywarka do zabudowy Zmywarka Beko DIN 24310

Klasa efektywności energetycznej: A+
Pojemność znamionowa (kpl.): 13
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 295
Roczne zużycie wody (litr/rok): 3220
Instalacja: Do zabudowy
Ilość programów: 4
zmywarka do zabudowy
zmywarka do zabudowy Zmywarka Beko DFN 26422X

Pojemność znamionowa (kpl.) 14
Roczne zużycie energii (kWh/rok) 266
Roczne zużycie wody (litr/rok) 2660
Instalacja Wolnostojąca
Zużycie wody (litr/cykl) 9.5
Ilość programów: 6
1/2 wsadu: tak
zmywarka do zabudowy
Kliknij, by ocenić ten wpis!
[Total: 1 Average: 5]
+ posts
About The Author
admin