Czysta zmywarka bez wysiłku

Czytasz teraz
Czysta zmywarka bez wysiłku

Kiedy jesteś już w posiadaniu zmywarki, warto wiedzieć, jak o nią dbać, by cieszyć się możliwością jej użytkowania przez maksymalnie długi czas. Przestrzegając kilku prostych zasad, praktycznie bez wysiłku, będziesz w stanie przedłużyć żywotność swojego sprzętu. Kiedy natomiast dopiero rozważasz kupno zmywarki, powinieneś poznać stosowane w najlepszych modelach rozwiązania, które dadzą Ci pewność, że czyszczenie urządzenia będzie maksymalnie proste.

Walcz z osadzającym się kamieniem

Ponieważ woda, która leci z naszych kranów, z reguły jest wyjątkowo twarda i zakamieniona, na dłuższą metę może szkodzić naszej zmywarce. Dlatego tak ważne jest stosowanie soli do zmywarki, która, zmiękczając wodę, spowalnia proces osadzania się kamienia w różnych częściach urządzenia. Raz na jakiś czas warto również dodatkowo zastosować specjalny środek odkamieniający. Pamiętaj jednak o tym, że powinien być on dedykowany właśnie do zmywarek. W ten sposób zyskasz pewność, że będzie on bezpieczny dla Twojego sprzętu.

czysta zmywarka

Regularnie oczyszczaj filtry

W zależności od częstotliwości, z jaką korzysta się ze zmywarki, odpowiednio często powinno się czyścić jej filtr. To właśnie do niego trafiają resztki jedzenia, które wypłukiwane są z włożonych do zmywarki naczyń. Aby więc urządzenie mogło działać sprawnie, a w kawałkach jedzenia nie gromadziły się bakterie, które mogą doprowadzić do powstawania przykrych zapachów, należy regularnie oczyszczać znajdujący się w zmywarce filtr.

Pozbądź się resztek jedzenia

Pamiętaj też, aby przed umieszczeniem w zmywarce talerzy, misek czy kubków usunąć pozostałe na nich resztki jedzenia. Wcale nie oznacza to, że musisz płukać naczynia do czysta – takie zachowanie jest wręcz niewskazane. Po prostu pozbądź się kawałków jedzenia, które mogłyby spowodować zatkanie filtra czy dysz myjących. Dzięki temu wszystkie te elementy będą mogły działać znacznie sprawniej i efektywniej.

Wybierz inteligentną zmywarkę

Aby jeszcze bardziej ułatwić Ci zachowanie zmywarki w czystości, najlepsze z nich posiadają specjalne programy czyszczące, które dbają o to, by wnętrze urządzenia zawsze było czyste i ładnie pachniało. Taki właśnie program, ukryty pod nazwą InnerClean, znajdziesz w zmywarkach Beko. Wystarczy uruchomić go raz na jakiś czas, aby komora zmywania odzyskała oryginalny blask, ale, co ważniejsze, by w jej wnętrzu zachowany został właściwy poziom higieny oraz panował tam przyjemny dla nosa zapach.

czysta zmywarkaZmywarka Beko DSN 26420W

Klasa efektywności energetycznej: A++
Pojemność znamionowa (kpl.): 14
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 266
Roczne zużycie wody (litr/rok): 3080
Instalacja: Do zabudowy
Ilość programów: 6
czysta zmywarka
czysta zmywarkaZmywarka Beko DSN 26420B

Klasa efektywności energetycznej: A++
Pojemność znamionowa (kpl.): 14
Roczne zużycie energii (kWh/rok): 266
Roczne zużycie wody (litr/rok): 3080
Instalacja: Do zabudowy
Ilość programów: 6
czysta zmywarka
About The Author
admin